Yine ilk uygulama bizde olacak!

Video Yardımcı Hakem sistemi, Bursaspor-Antalyaspor maçında denenecek... 29 Ekim pazar günü Büyükşehir Belediye Stadı'nda oynanacak mücadelede aktif olarak kullanılmayacak (offline) sistemden alınacak sonuca göre net bir karar verilecek.

Türkiye‘de uzun süredir gündemi meşgul eden Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemiyle ilgili Türkiye Futbol Federasyonu önemli bir karar aldı.

Daha önce ilk testi 3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadı‘nda yapılan sistem, Süper Lig‘in 10. haftasında 29 Ekim pazar günü 16.30’da oynanacak BursasporAntalyaspor maçında denenecek. Aktif olarak kullanılmayacak (offline) sistemden alınacak sonuca göre ilerleyen süreçte daha net bir karar verilecek.

ÇALIŞMA ORTAMI RAHAT

VAR sistemi için Bursaspor maçının seçilmesinde ise Bursa Büyükşehir Stadyumu‘ndaki çalışma ortamının rahatlığı gösterildi. VAR sistemi ayrıca 30 Ekim Pazartesi günü oynanacak FenerbahçeKayserispor karşılaşmasında bir kez daha offline olarak gözlemlenecek. Bursaspor-Antalyaspor maçının hakem kararlarında da etkili olmayacak VAR sistemi için Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören geçtiğimiz günlerde ‘Lig devam ederken, sistemin değişmesine karşıyım‘ şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Kaynak
Olay

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Doğru bir seçim, herkes biliyor ki en çok hakem hatası bizim maçlarda oluyor rahat rahat test ederler.. Şu teknoloji uygulanmaya başladığında üç büyütülmüşleri korumak için ne gibi saçmalıklara imza atacak mhk ve hakemler merakla bekliyorum.

  33
  1
 2. Videonun başında ki hakem de federasyonun adamı olacağı için, verilen kararlar nasıl olur bilemiyorum. Pislik yapmak isteyen yine her türlü yapar sanki…

  1
  1
 3. Video hakem koyunca hakeme gerek kalmıyor artık… konfederasyon kupasında gördük, adam 5 metre ofsayt, gidiyor gol atıyor hakem sonra kararı bile vermeden video hakeme. E ne anladım ben bu işten? Ayrıca bu video hakem maçı soğutuyor sürekli. Bizim ülkede o kadar çok itiraz edilip suistimal edilir ki, ömrü uzun olmaz. inşallah

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu