Yıldırım ve 106 numara!

Ne yazık ki İstanbul’daki maçta olduğu gibi sonucu yine hakem Bülent Yıldırım belirledi.

Vodafon Arena’da Harun’un baldırına basan Marcelo’yu atmayan, iki penaltı çalan Yıldırım, dün akşam Quaresma’yı bir değil iki kez atması gerekirken oyunda tutmak için üç maymunu oynadı.

Bırak artık hakemliği Bülent Yıldırım. Senin miadın çokdan doldu ama biliyoruz ki MHK’nin tetikçisi olmuşsun. Sana verilen görevi yerine getiriyorsun.

Düdüğünü astıktan sonra başın dik ve onurunla stadyumlara gideceğini sanıyorsan yanılıyorsun çünkü eyyamcı hakem eskisi olarak anılacaksın.

Son 3 haftada yediği 16 golle moralman çöken takımı hafta içi mesaisiyle ayağa kaldıran Teknik Direktör Adnan Örnek ve ekibi kadar tribünlere koşup müthiş ambians yaratan taraftarı da tebrik etmek gerek. Hiç tasvip etmediğimiz, sahaya atılan yabancı maddeleri ve küfürleri bir tarafa bırakırsak Bursaspor taraftarı eski günlerinden esintiler sergiledi. Ama oyuncular ancak bu kadar reaksiyon gösterebildi.

Batalla‘nın sakatlık nedeniyle kadrodan çıkarılması, maç içinde önce Emre’nin, ardından Aziz’in sakatlanması Bursaspor adına yaşanan olumsuzluklardı. Beşiktaş’a boş alan bırakmamak için iyi kapanıp mücadele eden ancak hücuma çıkmayı beceremeyen yeşil beyazlı takım için kader anı 60. dakika oldu. Bilal’in pasında Fabri ile karşı karşıya kalan Kubilay, Rize maçındaki gibi topu kaleciye nişanlamayıp fileleri sarsabilseydi hem kendisi kanatlanacak, hem de muhteşem taraftarı zafer sarhoşu yapacaktı.

Genç oyuncular bu külübün birer değeri. Ancak insan şansını biraz da kendisi yaratacak. Bu kadar takımın kaderiyle oynarsan bir daha forma giyme şansın az olur.

Daha çok çalışmalısınız, özel hayatınıza daha çok dikkat etmelisiniz.

Harun Tekin kalesinde devleşmişken, 63’te oyuna giren Cenk Tosun’un savunmanın arkasına sarkmasına izin verirseniz o da ilk maçta olduğu gibi cezayı keser.

Gol öncesi Bilal’e faul var ama üstünden 5-6 pozisyon geçiyorsa daha dikkatli olmanız gerekir.

Beraberlik için risk alınan dakikalarda yine orta alandan kaptırılan topla 90+5’te yenen gol dün gece gösterilen mücadeleye yakışmadı.

Bursaspor yönetiminin misafir tribünün üzerinde bulunan 106 nolu locayı Beşiktaşlılara kiralaması da affedilmez bir hatadır.

Biliyoruz ki gittiğiniz her statta evsahibi size loca veriyor. Ancak efendice maç seyretmeyip amigoluk ve taşkınlık yapan ağza alınmayacak küfürler savuran şahışlara loca vermekte neyin nesi oluyor? Orada yaşanan olaylara davetiye çıkardınız.

Bu sezon görmediğimiz bir tek bu kalmıştı, sayenizde onu da yaşadık.

Düşün kulübün yakasından artık…

Erdal Akçay / Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu