Yıldırım ailesinden Survivor tepkisi!..

Bir yarışma programında adından çokça söz ettiren Bursaspor'un eski oyuncusu Sercan Yıldırım, yeşil-beyazlı taraftarların fikir ayrılığına düşmesine sebep oldu.

Bursaspor’un eski futbolcusu Sercan Yıldırım, Bursa’yı adeta ikiye bölmüş durumda. Futbolu bıraktıktan sonra popüler bir TV programına yarışmacı olarak katılan Yıldırım, Bursaporlu taraftarların son günlerde fikir ayrılığına düşmesine sebep oldu.

“Elen gel oğlum, Bursa halkı hiçbir şeyi hak etmiyor”
Timsah
‘ın altyapısından yetişip yıllarca yeşil-beyazlı forma ile ter döken, Bursaspor’un şampiyon olduğu 2009-2010 sezonunun kadrosunda da yer alan Yıldırım yarışma porgramına devam ederken eski futbolcunun ailesi, Bursalılardan yeterli desteği göremediklerini belirterek adeta isyan bayrağını çekti.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Sercan Yıldırım’ın babası Kenan Yıldırım, “Bursa halkı evladına çok güzel sahip çıktı. Yazıklar olsun diyorum. Elen gel oğlum, Bursa halkı hiçbir şeyi hak etmiyor” ifadelerini kullandı. Anne Şükran Yıldırım ise, “Bursalılar bu kadar mı nefret ediyormuş Sercan’dan! Yazıklar olsun!” diyerek sitemde bulundu.

“Desteği bizden değil, Galatasaray’dan bekleyin”
Konunun sosyal medyada alevlenmesinin ardından Bursasporlu taraftarlar da görüşlerini bildirmeye başladı. Bazı taraftarlar eski futbolcularına destek verilmesi gerektiğini ifade ederken, çoğunluk ise destek vermeyi reddetme eğiliminde. Paylaşımlar arasında en dikkat çekici yorum ise, “Biz destek olmayı da bilirdik. Bu camia birleşirdi, Sercan Yıldırım’ı yarışmada şampiyon yapardı. Ama ne yazık ki Galatasaray’a gidişini de, giderken söylediklerini de unutmadık. Şimdi desteği bizden değil Galatasaray’dan bekleyin” diyen bir taraftardan geldi.

Kaynak
BursadaBugün

58 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bursa halkı neyi hak etmiyor onu anlamadım. Sercana karşı bir nefretim yok aksine severim ancak ailesinin böyle konuşması hiç hoş değil. Biz cebimizden neden para verip sms yollayalım? Bize bir getirisi var mı? Ayrıca orada yarışan Elif’te bursalı onun ailesi neden böyle tepki göstermiyor? Böyle açıklamalara hiç gerek yok.

  206
  3
  1. @Robert yorumuna yanıt olarak

   Bursa halkı hiçbir şeyi hak etmiyor. Şampiyon yapan hocayı hırsız diye yuhalayıp oyuncuları darp ediyoruz. Neyi hak edecek bu halk. He sorarsanız Sercan da bu şehri hak etmiyor zaten, benim için ‘Bursalı biri’nden fazla bir şey ifade etmiyor artık kendisi. Yazık, zamanında bir imparatorluğun filizlendiği, evliyalar şehri Bursa gelmiş ne hale…

  2. @Robert yorumuna yanıt olarak

   Herkes ektiğini biçiyor. Bursaspor’da Sercan Yıldırım’da! Bursa halkının Sercan’ı desteklemek gibi bir zorunluluğu varmışta biz mi bilmiyormuşuz!? Sercan verdiği demeçlerle,hal,hareket ve tavırlarıyla hak ettiklerini yaşıyor! Utanmadan bir de ailesi destek mi bekliyor bizden!? Komikler cidden! Programı izlemiyorum ama konseptini biliyorum.Umarım Sercan oradaki savaşını da kaybeder ve unutulmaya yüz tutar!Bunu hak etti.Özünü unutursan unutulmaya da yüz tutarsın!Cengiz Ünder’e ve Çağlar Söyüncü’ye bakıp ders alsın alttan gelenler.Sercan’da olabilirler Çağlar’da! Seçim onların elinde

  3. @Robert yorumuna yanıt olarak

   Sercan ve ailesi gelişimi değil, parayı seçti.
   Bugün yaşadıkları olumsuzluklar, geçmişteki hatalarının faturasıdır.
   Bunda, henüz yıldız olmadan ona yıldız muamelesi yapıp ayaklarını yerden kesen medya ve taraftar da suçludur.
   Tabi onu koruma altına alamayan o günkü yönetim de.
   Valla bana göre kulübün yaşadığı bütün başarısızlıkların ve artan borçların temelinde bilinçsiz yönetimler, skorcu yerel medya ve Sabırsız taraftardır diye düşünüyorum.

  4. @Robert yorumuna yanıt olarak

   Orda bile patladı.Hep sakat ayakları,ilk haftalardaki hırsını kaybetmiş Sercan.yemin ediyorum top oynarken de böyleydi.Halktan da oy alamıyor.Futbol oyunlarında bile Aycan,babuş daha iyi senden

  5. @Robert yorumuna yanıt olarak

   bu kadın böyle konusma cesaretını kımden uluyor acaba kaldıkı bız onun oglunu desteklemek zorundamıyız bursalı sıradan bı vatandaş sercanda….hayret bısey ya sunların takındıkları tavırlara bak hele ya…kafayı yemiş millet iyice…..

  6. @Robert yorumuna yanıt olarak

   ne ağladınız yıldırımlar!! milyon euroları götürdünüz bu tribünler hep destek verdi, kaçtınız gittiniz istanbul yalakası oldunuz geri geldiniz yine tribünden destek geldi!! acunun kölesi oldu haftalık 25bin tl ye gelmissiniz yazıklar olsun diyosunuz!! Allah sizi ıslah etsin doymadınız paraya size yazıklar olsun arsızlar!!

  7. @Robert yorumuna yanıt olarak

   Bursa halkı na yıllar önce deseydin ya bırak gs camiası nı ele diye. . Bursa halkı çok şeyi hakediyor. Ama anlıyabilene. . Unutulurmu tv lerde boy boy şu forma daha çok yakışıyor denilip gs fb bjk forma larının önünde röportaj yapmalar. .. O zaman larda deseydiniz ya ( oğlum bırak o forma ları ele giydiğin üstündeki forma BURSASPOR forması asıl forma diyebilseydiniz ya. ) Hala oğlunuz üstünden ajitasyon yapıyorsunuz ya işte o çok acı be.

   82
   3
   1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

    Terbiyesiz hatsiz bir aile kimse sizin oğlunuzu desteklemek zorunda falan değil bakın işinize bursasporu beğenmeyip koşarak kaçmış sanki bedava oynamış fedakarlık falan yapmış bursa için yüzsüzlüğe bak

    5
    1
 2. Ne tur bir psikolojik vakasiniz yidirim ailesi ? Sercan oraya giderken bursa taraftarindan destek icin söz mü almis ? Bursa taraftari sercani desteklemeye mecbur mu ? Herşeyi gectim bursa taraftari o kanali ve o yarismayi izlemeye mecbur mu ? Hem sercana neden destek versin ? Yarismadan kasandigi parayi klubun şu zor zamanlarinda klube bagislicagina teminat mi verdi de haberimiz yok ? Bunlar nasil kafalar neyi yaşıyosunuz kendi içinizde mubarek ayda

  109
  2
 3. Oğlunu zaten Gsye pazarlamak için herşey yaptı şimdi çıkmış Bursa halkına laf söylüyor. Bir kere herkes survivor izlemiyor daha sonra bu bir takım oyunu değil yani Bursaspor yarışımıyor sırf Bursalı diye de isteyen destekler istemeyen desteklemez. Asıl soru 30 yaşında bir adam, gençlik yıllarında şampiyon olmuş daha sonra Gs ye gitmiş ve 30 yaşına gelmeden futbolu bırakmış. Burada sorun kimde? Baba? Aile? Sercan da mı? Halka laf etmeden kendi kapının önüne bak bey amca.

  77
  2
 4. Sercan efendi Acun Ilıcalı, fb-gs derbisinin skorunu söylerken, kimler gsli diye sorduğunda el kaldıranlar arasında sende vardın. Demek ki sen BURSASPOR’lu değilsin. O zaman gsliler destek versin. Arkadaşlar o videoyu bulun ve Sercan’ın gsli olarak el kaldırdığını göreceksiniz.

  62
  2
 5. bu taraftar hiç birşeyi unutmaz g.s armasını nasıl öpüyordun , birdaha bursa ya ihtiyacın olmayacağını sanıyordun. demek ki neymiş burası kürkçü dükkanıymış tilki sercan.

  55
  2
 6. Oğlunuza önce güzel ahlak ve saygılı olmayı ögretseydeniz oy alabilirdi. Bursayı ve Bursalıları nasıl temsil ettiğinede bi bakın sayın anne ve baba

  46
  1
 7. Sevgili Teyzecim;
  Sercan çok iyi bir futbolcu olabilecekken kendini harcamıştır.
  Son dönemde Bursasporda hiç oynamadan parasını almış mıdır? Almıştır.
  Öyleyse Bursa dan daha neyin desteğini bekliyorsunuz?
  Genç bir futbolcunun o programda ne işi var?

  43
  2
  1. @obursali yorumuna yanıt olarak

   Harika bir yorum, 29-30 yaşında bir dönem adından söz ettiren iyi bir futbolcunun olacağı yaş aralığı değildir orası.
   Bence Bursa halkını değil, (Ki kimsenin haddine değildir, Koca şehri sorgulamak) Kariyerindeki son 3 seneyi bir sorgulayın aile olarak.
   Neden 30 yaşında iyi bir kulupte değilde, Survivorda

   36
   1
 8. Millet 36 yaşına 40 yaşına kadar top oynar sercan bey 29unda futbolu bıraktı. Bursaya ençok lazım olduğu zamanlarda türlü hile gs’ya gitti. Ailesi de sanki burası düşman gibi gs sevdalısı haline geldi. Şimdi bursa destek versin. Ne vercek biraz aynaya bakın şapkanızı önünüze koyun bi düşünün bakalım. Çuvaldızı bir kez kendinize batırın. Asıl bursaya dua edin onu yetiltşrdi. Ama yemek yediğin kapıya ihanet etmicen.

  35
  1
 9. Bursa halkı takımına destek olmak için zor zahmet para yetiştiriyor bide sercan a oy atıcakmıs.
  Oy atalımda sercan, dunyanın obur ucunda biraz daha manitacılık oynasın. Bıraksın bu işleri sercan taraftardan birşey beklemesin adam cok guzel soylemiş şimdi gitsin galatasaray taraftarından beklesin oy.

  30
  1
 10. Bence de oğlun elensin gelsin Kenan. Çalışsın mesleğini yapsın. O kolay para peşinde koşacak diye biz neden destek verelim? Şaka gibi ya

  30
  1
 11. Ulan Kenan ben galasaraylıyım Sercanı da Galatasaraya göndereceğim dediğin zamanı da biliyorum ben senin fabrika yıllarında şimdi niye bursadan medet umuyosun Galatasaraylılara git şimdi de

  29
  1
 12. O aptal programa katılarak Bursalıları sadece utandırıyor. Babanın demeçleride ilesindeki aklı başında olanları utandırıyordur.

  26
  2
 13. baba Yıldırım…gs aşkın yüzünden Sercan ın hayatınla oynayan sensin…Bursa halkı kime sahip çıkacağını her zaman bilir sen merak etme…Biz bu formayı giymiş futbolcumuzu öyle şaklaban yarışmalarda görüp ülkeye malzeme yapmamak için böyle davranıyor olabilir miyiz sence?

  26
  2
 14. Bursa halkımı göndermiş Sercanı oraya terbiyesizlik yapma Kenan Yıldırım asıl Yıldırım ailesi bursayı hak etmiyorum terk edin madem bursayı

  24
  2
 15. Lan altı üstü tv programı bu. Ben sercanı desteklicem de ne olacak. Acun para kazanacak. Sanki oğulları altın ayakkabı alacak ta destek bekliyorlar. Kafayı yemişler ailece.

  24
  1. @Faruk yorumuna yanıt olarak

   Yani olayı cok güzel ozetlemişsin kardeşim.millet ac fakir issiz..sercan dandirik bi yarişmada kazansin diye biz niye acun denen adami besliycez?

   19
   1. @Selim yorumuna yanıt olarak

    Herkes aynı şeyi söyler belki ama bende yine kendi adıma söyleyeyim ve yineleyim,Benim kadar kimse BURSASPORUMUN aşığı olamaz!Sercanı da sonuçta Bursaspor formasını terletmiş ve Bursalı olarak severim ama Şunu da net ifade edeyim evet gs ye giderken Bursasporuma para kazandırdı ama kendisi de Bursaspor sayesinde vizyon yaptı, Fakat şu Bi gerçek ki Şu mübarek günlerde ve dünyayı saran şu lanet virüsle başta müslüman alemi ve tüm Dünya mücadele ederken Sercanın paragöz (Kolay paraya alışmış) Ailesinin kendi menfaatleri için onların ceplerini doldurmak uğruna Sercan atacağım SMS in parasıyla garibanlara ve kimsesiz çocuklara yardım yaparım Ve öyle bir günaha da girmem!
    paragözler…. yazık sizin gibi bir Aileye Bursaya yakışmıyorsunuz defolun gidin!!!

   2. @Selim yorumuna yanıt olarak

    Herkes aynı şeyi söyler belki ama bende yine kendi adıma söyleyeyim ve yineleyim,Benim kadar kimse BURSASPORUMUN aşığı olamaz!Sercanı da sonuçta Bursaspor formasını terletmiş ve Bursalı olarak severim ama Şunu da net ifade edeyim evet gs ye giderken Bursasporuma para kazandırdı ama kendisi de Bursaspor sayesinde vizyon yaptı, Fakat şu Bi gerçek ki Şu mübarek günlerde ve dünyayı saran şu lanet virüsle başta müslüman alemi ve tüm Dünya mücadele ederken Sercanın paragöz (Kolay paraya alışmış) Ailesinin kendi menfaatleri için onların ceplerini doldurmak uğruna Sercan atacağım SMS in parasıyla garibanlara ve kimsesiz çocuklara yardım yaparım Ve öyle bir günaha da girmem!
    paragözler…. yazık sizin gibi bir Aileye Bursaya yakışıyorsunuz defolun gidin….

 16. Bursaspor’a ne faydası dokundu bu adamın volkan şen bile daha çok katkı verdi ondan bu takima ayrıca takıma ihanet eden birine neden oy versin bursa

  19
  7
 17. Biz taraftar olarak bursalılar olarak senin ogluna cok destek olduk sahip cıktık ama gs ye giderken soylwdıklerı yenecek yutulacak cinsten degil bu taraftar kendine yapılanı unutmaz biz mesaj atalım bizim paramız gitsin Sercan efendi para kazansın yok oyle bir dunya

  14
 18. Boş gereksiz haber değeri olmayan şeyleri gündeme getiriyorsunuz millet aç sok sercana bizene boş şeyler milleti bu hale getirdi işsizlik tavan yapmış bizim gündemimize bak yazıklar olsun

  12
 19. Ben bir Bursaspor taraftarı olarak Sercan Yıldırım a oy attim.
  Bu hafta atmadım ama bundan sonra atacağım. İyi kötü o çocuk orada Bursaspor deyip duruyor. İmkanı olan atar. Atmayanlar da kotuleyip durmasın. Çocuk hiç bir zaman bu kulübe zarar vermedi. Süper ligde değiliz adımız hiç bir yerde geçmiyor. Şu an Sercanin yaptığı reklamı kimse yapamaz bize. Ne olur şampiyon yapsak. Şampiyon gibi karsilasak bize yani Bursaspor camiasına hiç bir şey kaybettirmez.

  11
  14
  1. @Musa Celebi yorumuna yanıt olarak

   Herkes aynı şeyi söyler belki ama bende yine kendi adıma söyleyeyim ve yineleyim,Benim kadar kimse BURSASPORUMUN aşığı olamaz!Sercanı da sonuçta Bursaspor formasını terletmiş ve Bursalı olarak severim ama Şunu da net ifade edeyim evet gs ye giderken Bursasporuma para kazandırdı ama kendisi de Bursaspor sayesinde vizyon yaptı, Fakat şu Bi gerçek ki Şu mübarek günlerde ve dünyayı saran şu lanet virüsle başta müslüman alemi ve tüm Dünya mücadele ederken Sercanın paragöz (Kolay paraya alışmış) Ailesinin kendi menfaatleri için onların ceplerini doldurmak uğruna Sercan a atacağım SMS in parasıyla garibanlara ve kimsesiz çocuklara yardım yaparım Ve öyle bir günaha da girmem!
   paragözler…. yazık sizin gibi bir Aileye Bursaya yakışmıyorsunuz defolun gidin….

 20. Sercan şehrimize şampiyonluk yaşatmış takımın futbolcusu bu kadarı bile destek olmamızı gerektiren nedenlerden biridir

  8
  57
  1. @Teamsah yorumuna yanıt olarak

   Gizli cimbomlu sercan fb cincon macinda derbiyi kim merak ediyor diye sordu acun kim cimbomlu dedi alttan parmak kaldirdin gormedik sanma seni cimcomlular desteklesin

   21
   2
  2. @Teamsah yorumuna yanıt olarak

   Biz bir kaç ay evvel yapılan SMS kampanyasında başarılı olamadık ayrıca Sercan şahsi olarak yarışıyor Bursaspor için değil. Her Bursalı y> destekliyeceksek ozaman her Bursalı da Bursasporu desteklesin.

   30
   1
 21. BEN BAŞINDAN BERİ İZLİYORUM SERCAN BİR KERE GALATASARAY I AĞZINA ALMADI HERLAFINDA ŞAMPİYONLUK SENESİNİ VE BURSASPOR ANILARINI ANLATTI NEDEN GALATASARAYLILAR DESTEK VERSİN TABİKİ BURSASPOR BURSALILAR DESTEK VERECEK HER BURSASPORU ANLATTIĞINDA BEN GURURLANDIM (FATİH TERİM ADANALI DİYE HEMŞERİSİ ARDAHANA SELAM YOLLADI ADAM BU HAFTA 2 NCİ OLDU Kİ BU KİŞİ ELENECEK ADAYLARIN BAŞIYDI DEMEDİ ESKİ ÖĞRENCİM SERCANA DİYE HEMŞERİM ARDAHAH DEDİ HERKES KENDİ HEMŞERİSİNE ATIYOR BİZİMDE SERCANA ATMAMIZ KADAR DOĞAL NE OLABİLİR)BİZ HEP ELEŞTİRİ İLE KENDİ DEĞERLERİMİZİ BİTİRİYORUZ VE DÜŞMAN EDİYORUZ

  8
  22
 22. Arkadaşlar ne olursa olsun bu çoçuk Bursasporumuzun şampiyonluğunda büyük rol oynamıştır ve bir daha yaşarmıyız bilmiyorum. TV8 bizim bu çoçuğumuzu küçük görmesine müsaade etmeyelim. Destek vermersek İzmir’ın tembel , hırsız ve kendinden başkasına faydası olmayan şımarık çoçuğu Barış kazanacak. Veya efemine Cemal, bebek Nisa, deli Yasın, Fenerbahçe’nin kendini beyenmiş Evrim veya Adanasporlu Ardahan Kazanacak. Hadi Bursa kendini çoçuğumuzu ve Bursa’nın ne kadar büyük olduğunu gösterme zamanı.

  5
  31
   1. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

    Haklısın güzel kardeşim ama benim Bursa şehrime ve Bursasporuma zarar gelecekse ben onu her yerde savunurum. Biz birlik beraberliği sağlamasak Acun gibi çok Fenerbahçeliler bizi eser geçer.

 23. Sayin diye hitap etmek istemiyorum gonlum el vermiyorda yinede sayin kenan bey diyeyim. Oncelikle BURSA da para kazanip ccougunuzu BURSASPOR sayesinde bi yerlere getirip sonrasinda cincon sevdasina istanbullara yollayip onu gece hayatina ve medyatik olmasi icin piyasadaki o meshur bildigimiz ” kadinlarla” gonul eglendirirken hic BURSA halkina tesekkur etmiyordunuz. Simdi ne olduda BURSA halkindan medet umuyorsunuz. Sen once bir acikla bakalim BURSASPOR icin yildirim ailesi olarak kac SMS attiniz. Eminimki crvap sifirdir. Hadi kardesim baska kapiya. ALLAH versin kenan bey…

 24. Bak yeni ogrendim cok iyi oldu. Sercan demek senelerdir Bursalilar icin ugras veriyormus herkesin yardiminada kosan oymus. Tovbe bu nasil mantikli bir aile sanki Sercan Bursalilarin yeganesi siz o kopruleri coktan yiktiniz aynaya bir bakin.

 25. Sercan’ın şanssızlığı ailesi. Kendisi aslında iyi bir çocuk ama babası hayatını bitirdi çocuğun. Bursa halkına laf edeceklerine diğer yarışmacılar kimden neden oy alıyor sercan neden oralardan oy alamıyor diye düşünsünler.

 26. YILDIRIM AİLESİ sizi KINIYORUM.sercanın babası zamanında benim oglum büyük takımda oynuycak GS da oynuycak derken pek gururluydun ne oldu kendinize bir bakın 29 yasındaki bir topçu nerde diye biz ne yaptık diye ben o zaman yazmıstım namkör insanlar sonunda 1 tl etmez diye bursanın gözünde sercan yıldırım (sevgi anlamında) sadece 1 tl etmez.SEVMİYOOOOORUZ SİZİ

 27. Normalde sercanı severim ama bu söylenenlerden sonra bi soğuma olmadı değil . Sercanın ana ve babası kusura bakmasın da konu eğer hak etmekse bursaspordaki son döneminde bizim kombine paralarını oynamadan haketmeden cebine indirdi.

 28. Sen değilmiydin oğlunu gs kucağına atan. Sen oğlundan daha çok istiyorsun ünlü olmayı. Gazoz baba. Size Bursa ekmeği haram olsun.. Utanmadan SMS istiyorsunuz. Siz ne utanmaz bir babasınız. Bu zamanda insanlar üç kuruşa ihtiyacı varken Sercan alır babayı.. Gözü aç. Baba doymaz bu hain.

 29. Millet virusle savas derdinde iş aş derdinde kalkip ahlak ve edep dışı bir programi takip edecek oy atacak zamani ve tercihi yok.ramazan ayindayiz Allah c.c farz kilmis orucu onlar orada eglensin para kazansin diye programi izlemek bile cok buyuk vebal

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu