Yeşil Bursa sezonu açtı

Antrenman öncesinde konuşan teknik direktör Nevzat Dinçbudak, yeni sezonda hedeflerinin Bursaspor A takımına nitelikli futbolcu yetiştirmek ve aynı zamanda takımı bir üst lige taşımak olduğunu söyledi. Dinçbudak, “Yeni sezon tüm takımlara hayırlı olsun. Bugün çalışmalarımıza start veriyoruz. 26 Temmuz’a kadar Vakıfköy’de çalışıp sonrasında kamp için Afyon’a gideceğiz. Büyük ölçüde takımın iskeletini koruduk. Takımdan giden oyuncularımızın boşluklarını Bursaspor altyapısından takviye ettik. Amacımız Bursaspor A takımına nitelikli oyuncular yetiştirmek.” dedi.

“HEMEN OYNAMAK İSTİYORLAR”

Genç oyunculara da mesaj veren deneyimli teknik adam, “Biz Bursaspor’un pilot takımıyız. Misyonumuz öncelikle altyapıdan gelen oyuncuları A takım için hazırlamak. Gençlerimiz Bursaspor A takımının dışında Türk futboluna da hizmet edecekler. Bunun yanında takımı da üst lige çıkarmak istiyoruz. Bazı genç arkadaşlarımız hemen A takımda oynamayı hayal ediyorlar. Basamakları teker teker çıkmayı hedeflemeliler. Bursaspor gibi büyük bir camiada oynamak kolay değil. Kafa ve fiziksel olarak kendilerini hazırlamalılar. A takımda düşünülmeyen oyuncular olursa onları aramızda görmek isteriz. Ayrıca ağabeylik yapabilecek 1-2 oyuncuyu da takımımıza katmayı planlıyoruz

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı