Yeşil Bursa açıklaması!

Mustafa Gönden‘in açıklaması şöyle:

Yeşil Bursa Sportif AŞ’nin Bursaspor Kulübü tarafından devredilmesi konusu gündeme gelince, Mustafa Gönden Professional Football Academy olarak, Bursa’ya, Bursa Futboluna ve Bursa’nın çocuklarına doğru değerler satabileceğine inandığımız Yeşil Bursa’nın, kötü bir işletim ve amacı dışında kullanılmaması adına Yeşil Bursa’yı satın almayı talep ettik. 

Bu konuyla ilgili olarak görüşme talebimizi ilgili tarafa ilettik ve süreci takip etmeye başladık.

Bu süreç işlerken, birçok kurum, kuruluş ve isimlerin de talepleri olduğunu gördük. Yeşil Bursa‘nın, Bursaspor’a oyuncu yetiştiren (ve maalesef doğru bir sisteme sahip olmadan) yapısını geliştirmek ve işlevinin artması adına da yapılacak olan değişimleri kendi içimizde değerlendirip programladık.

Uzun vadede Bursaspor‘un büyük artılar kazanacağı bir yapıyı proje olarak belirledik. 

Biz bu çalışmaları yaparken de Bursaspor Kulübünün bazı belediyelerle görüşmeler yaptığını, Yeşil Bursa’nın geleceği adına fikirler paylaştıklarını izledik.

Bu süreç içinde doğru bir anlaşma zemini olmayınca Bursaspor Kulübü Yeşil Bursa’nın satışından vazgeçti.

Karar Yeşil Bursa’nın hiçbir şahsa verilmemesi adına.

Tüm Bursa için ve Bursa‘nın çocukları için hayırlı olmasını yürekten diliyoruz. 

Bursaspor’un içinde olup, çarkın adamı olmamak ve kirlenmemek adına, dışarıda olup faydalı olmayı seçtiğimiz yolculuğumuzda bugüne kadar hiçbir bedel ya da ayrıcalık talep etmeden Bursaspor’a oyuncular yetiştirip kazandırdık.

Bundan sonra da aynı şekilde bir duruş sergileyeceğimizden ve Bursaspor’a katkıya devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Yüreği Bursaspor ile atan herkese selam, sevgi ve aaygılarımızla.

Mustafa Gönden Professional Football Academy MGPFA

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu