Yeniler İmzaladı!

Yeni transferlerimiz Renato Caja, Taşkın Çalış ve Onurca Piri için Özlüce Tesisleri’nde imza töreni düzenlendi.

İmza törenine İcra Kurulu Üyemiz Ali Ay, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Nejdet Ertaş, İlyas Kocaefe ve Adem Sakarya da kazandı.

 İcra Kurulu Üyemiz Ali Ay yaptığı açıklamada “Bildiğiniz üzere ilk olarak Fernandao, Oğuzhan ve Ethem ile anlaştık. Şimdi 3 arkadaşımızla daha anlaşmak üzereyiz. Bursasporumuza hayırlı olsun. Arkadaşlarımız Bursaspor’un başarısı için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklar. Bursasporumuz da böylelikle sportif başarıyı yakalamış olacak” dedi.

Caja’yı 6 aylık satın alma opsiyonu ile kiraladıklarını belirten Ay, “İnşallah bu 6 ay içinde kendisini ispat edecek. Beraberce tekrar devamını sağlayacağız” diye konuştu.

Basın mensuplarının transferde kiralık formülü ile ilgili bir sorusu üzerine Ay, "Transfer politikası" cevabını verdi. Ayrıca Ay, transferlerin maliyetlerinin divan kurulunda açıklanacağını sözlerine ekledi. Transferleri scout ekibi ve hocanın talimatı ile yaptıklarını vurgulayan Ay, takımın her kuruşunu düşündüklerini söyledi.

Onurcan Piri ve Taşkın Çalış transferlerini de değerlendiren Ay, “Bu arkadaşlar bizim geleceğimiz. Altyapıdaki arkadaşlarla kaynaştıracağız. İnşallah bu arkadaşlar Bursaspor’a uzun süre hizmet edecek. Onurcan ve Taşkın ile 3,5 yıllık sözleşme imzaladık” ifadelerini kullandı.

  CAJA: "TAKIMA ELİMDEN GELEN KATKIYI VERMEK İSTİYORUM"

  Taraftarlar ve takım ile ilgili ilk izlenimleri hakkında konuşan Caja, “Dün maçta gördüklerim hoşuma gitti. Taraftarlar harikaydı. Brezilya’ya benzer ortam gördüm. Bu benim hoşuma gitti. Takımıma elimden gelen katkıyı vermek istiyorum. İnşallah sezonun genelinde istediğimiz başarıyı yakalayacağız” dedi.

  Caja, Fernandao hakkında sorulan bir soruya, “Fernandao, çok güçlü, fizikli ve hava hakimiyeti yüksek bir oyuncu. Onun dışında gol atma becerisi de yüksek. Birlikte iyi bir uyum yakalayacağız ve takıma büyük katkı vereceğiz” cevabını verdi.

  Basın mensuplarının, çok takım gezdiği yönündeki bir sorusuna ise Caja, şu cevabı verdi:

  "Bir takımda çok uzun süre kalmamak benim tercihim değil. Çok takım değiştirmek hoşuma gitmiyor. Ülkemden ilk çıktığımda Arabistan’dan bir takımda anlaştım. Ödemelerde sıkıntı olunca oradan ayrıldım. Diğer kulüplerden de bu ve benzer durumlardan ayrıldım. Gittiğim takımlarda kalmak isterdim. Hocamın oynattığı sistem benim hoşuma gitti. Bu şekilde takıma katkı vereceğimi düşünüyorum."

  Elinden gelenin en iyisini yapmak istediğini söyleyen Caja, "Burada oynama şansının verilmiş olması gurur. Daha önceki takımlarda yaptığım gibi elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Burada güzel işler yapmak ve şampiyonluk görmek isterim" şeklinde konuştu.

  Bursaspor gibi büyük bir takıma geldiği için mutlu olduğunu belirten Taşkın Çalış, Bursaspor'da oynamanın kendisi açısından gurur verici olduğunu söyledi.

  Büyük hedefleri olan bir kişi olduğunun altını çizen genç kaleci Onurcan Piri ise, mutlu olduğunu belirtti.

 Açıklamaların ardından Onurcan Piri ile Taşkın Çalış 3.5 yıllık, Caja ise 6 aylık bir sözleşmeye imzaya attı. Taşkın’ın 21, Onurcan’ın 94 ve Caja’nın 15 numaralı formayı giyecek.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu