”Yeni stadyuma karşıyım”

TBMM Gerel Kurulu'nda, Timsah Arena tartışma yarattı. Karşı karşıya gelenler ise Bursa milletvekilleri. AK Parti’li Önder Matlı, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini anlatmaya başlayınca, MHP’li Necati Özensoy araya girerek “Gereksiz stadyumun dışında, belediyenin bütçesinden yapılan ve Bursa’nın çehresini değiştiren bir tane proje söyleyin?” diye konuşması üzerine Bursa milletvekilleri arasında sözlü tartışmalar yaşandı. 

Bursa Hakimiyet yazarı Serkan İnceoğlu'nun köşesine taşıdığı olay:

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursaspor ve kente kazanım olarak gösterdiği yeni stadyum, TBMM Genel Kurulu’nda da tartışma kopardı. Karşı karşıya gelenler… Bursa’nın milletvekilleri! Diğer herkes izledi. AK Parti’li Önder Matlı, kentinde Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini anlatmaya başlayınca, MHP’li Necati Özensoy’un araya girdiğini görüyorduk. Özensoy: “Gereksiz stadyumun dışında, belediyenin bütçesinden yapılan ve Bursa’nın çehresini değiştiren bir tane proje söyleyin?” AK Parti’li Hüseyin Şahin:  “Stadyuma karşı mısın?” Mevcut Atatürk Stadyumu dururken… Özensoy’a göre, yenisi “Gereksiz”. Ardından… “400 trilyon para yatıyor orada.” Şahin’nden yeni soru… “Şampiyon Bursaspor’un stadyumuna karşı mısın?” Özensoy, mevcut stadyumun doldurulamadığını belirtirken,  böyle bir durum karşısında yeni için de 400 milyon TL harcanmasını eleştirdi.  Şahin, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan destek alındığını belirtse de… Özensoy’un yeni projeye tepkisi devam ediyodu. Bursa’nın AK Parti’li milletvekillerinden Hakan Çavuşoğlu da araya girdi. MHP’li milletvekiline “Bunu statta söyleyebiliyor musun?” ve ardından “Bursaspor’a söyleyebiliyor musun?” diye soruyordu. Özensoy, Bursaspor’a değil yeni stadyuma karşı olduğunu söyleyince, Çavuşoğlu tarafından “Şikâyet ediyorum seni Bursalılara.” deniliyordu. Bursaspor’u sahiplenme ve desteğin öne sürülmesi karşısında, Özensoy tarafından bu kez “400 trilyonu Bursaspor’a verseydin o zaman, niye vermediniz?” tepkisi vardı.. TBMM Genel Kurulu’nu yöneten CHP’li Başkanvekili Şükran Güldal Mumcu da, artık araya girme ve müdahale etme lüzumu görüyordu.

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu