Yeni sözleşmeler yapacağız!

Ali Ay, “Döviz kurunda Türk futbolcularla ilgili düzenleme olacak. Yabancılarda olmuyor. Onlar UEFA ve FIFA'ya bağlı. Kur sabitlenmesi 5.2'nin biraz daha üstünde olacak. Biz de hafta başında girişimlere başlayacağız” dedi.

Bursaspor Başkanı Ali Ay, bugünkü Sivasspor ve önceki gün yapılan Kulüpler Birliği‘ndeki toplantıyla ilgili konuştu. Sivas yolculuğu öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Ay, “6 haftada 5 beraberlik var. Herkes görüyor. Takım iyi oynuyor, iyi mücadele ediyor, gol pozisyonlara giriyor. İnşallah Sivas’da şeytanın bacağını kırmak istiyoruz. Gülerek gelmek istiyoruz. Bizlerin ve camianın buna ihtiyacı var. Allah utandırmaz inşallah” diye konuştu.

Önceki gün yapılan Kulüpler Birliği toplantısında önemli kararlar alındığını ifade eden Ali Ay şunları söyledi:

5.2’NİN ÜSTÜ

Kur artışı Türkiye’yi olduğu gibi kulüpleri de sıkıntıya soktu. Tam mali tabloyu düzelteceğiz derken kurun yükselmesi haliyle hepimizi çok üzdü. Ne yaparız, ne ederiz, diye düşündük. Türk futbolcularla, antrenörlerle Euro değil TL olarak anlaşmamız gerektiğini, kendilerine söylemiştim. Cumhurbaşkanımız bir kararname çıkardı. Toplantı yaptık. Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ öncülük etti. Pazartesi, salı bizde bakacağız. Kurda yerli futbolcularda düzenleme olacak. Yabancılarda olmuyor. Yabancılar UEFA ve FIFA’ya bağlı. Ancak onlarla ilgili de konuşmalar yapıldı. 5.2 değil kur sabitlenmesi. Biraz daha üstü.

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Yusuf erdoğan düzenlendiginde zaten maliyet düşüyor. Kembo , joshua john , boban joviç sezon sonu zaten yolcu. Samet hoca takimda olduğu sürece dede yeni çöpler geriremez. Düze çikariz seneye

  17
 2. Yabancıya ayrı yerliye ayrı kur düzenlemesi açık bir haksızlıktır. Kur çok düşse idi yine sabitleme yapılır mı idi. Mahkemeden dönecek işler bunlar…

 3. EURO Kurunu sabitlemek doğru bir adım; 5,2 TL
  Maksimum 5,5 TL olarak, en güzeli vericen herkese TL
  Ama bunu tek kulüp olarak uygularsan, yabancılar bu duruma olumsuz bakıp
  Kaliteli yabancı oyuncu transfer edemezsin, tüm kulüplerde yapamadıklarına göre
  Burada paranın TL ya da EURO olduğundan çok, kuru sabitleyip artışın önüne geçip
  Maaş + Maç başı sistemine geçilmeli tüm oyuncularda, anlaşılan ücretin
  %50-0 kısmını MAAŞ olarak almalı topçu, kalan kısmını da performansına göre
  İlk 11 oynadığı, yedekten oyuna girdiği maç duurumuna göre ödeme yapılmalı,
  Yoksa kulübede oturacak oyuncuya TL de versen EURO da versen, tüm
  Maaşını cebine koyduktan sonra yine senin zararına olur.

 4. Her fırsatta kulüplerin mali durumunu kontrol eden UEFA kur problemine de eğilmeli. Siz bir kulübe sattığın kadar oyuncu alabilirsin diyorsunuz ya da transfer yapmayacaksın diyorsunuz ama futbolcu almamanıza rağmen 2 ayın içinde cebinizden en az bir futbolcu parası kurdan dolayı diğerlerine gidiyor. Bu büyük sorun.

 5. Yönetim tarihi bir karar alıp bundan sonraki anlaşmaları TL bazında yabancılar dahil yapabilir.bunu 6 yabancı oyuncu sınırlaması ile yapabilir.kendi kararıyla.federarasyonun aldığı karar önemli değil.iyi bir pilot takımla bu iş çözülebilinir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı