Yeni bir Bursaspor kurulması lazım!

Bursaspor ile Süper Lig şampiyonluğu yaşayan Ali Tandoğan’dan yeşil-beyazlı kulüple ilgili acı açıklamalar geldi.

Yeniçağ Gazetesi‘ne açıklamalarda bulunan Ali Tandoğan şu ifadeleri kullandı;

“Biliyorsunuz ben 2,5 sene Bursaspor‘da oynadım, şampiyonluk yaşadık, lig üçüncülüğü yaşadık.

Samimi olmak gerekirse bazı insanları zan altında bırakmak istemem ama gerçekleri söylemek gerekirse, Bursaspor el birliğiyle yendi diyebilirim.

Buraya daha önceki tüm yönetimleri dahil etmiyorum ama buradaki menajer yapısı, gereksiz futbolcu transferleri, işi bilmez başkanların gelişi…

İşi bilmez dediğim onların kişilik ve karakterlerine söylediğim bir şey yok ama bir futbol adamı futbolun a’sını z’sini bilmek zorunda.

Siz sanayici adamı, iş adamını işin başına getirirseniz futboldan anlamadığı için bir şehre mutluluk getirmeye çalışır ama getiremediğiniz zaman bütün paranızı böyle yerler ve giderler.

Bursaspor‘un 2 milyara yakın borcu var. Bu takımın kurtulma şansı yok ki! Hatta kulüp kapatılma noktasına geldi. Yeni bir Bursaspor kurulması lazım. O kulübün başka şansı yok”

42 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Yaş 50 olmuş bu saatten sonra başka kulüp tutacak değilim benin için tek takım var o da BURSASPOR. Var olacaksa bu takım olacak olmayacaksa da benim için başka bir takım yok.

  158
  17
  1. @Metin yorumuna yanıt olarak

   Yine aynı zihniyet ırkçılık devam edilecekse hiç ugrasmasinlar..tarihe gectiler sampiyon ekip amatore düşecek

  2. @Metin yorumuna yanıt olarak

   Kimse burnunun ucundaki tehlikeyi goremiyor..buvyil sonunda asgari 10 futbolcunun sozlesmesi bitecek.bu 1. , 2.sıkinti ,yeni bir takim filan kurulamaz ancak bir takimin yarismaci haklari satin alinabilir o da a.ş olmak kosuluyla.yani durum gercekten kritik

   9
   14
  3. @Metin yorumuna yanıt olarak

   Kalbimiz Bikere Bursa Bursa Bursaspor’ diye çarpıyor. Kanımızın rengi yeşil💚 Beyaz🤍 gerçek aşk, bitmeyen aşk . Bunuda anca Bursa’da dünyaya gelen Bursa’da gözlerini açan hisseder.
   Hiç bitmez…

   11
   5
  4. @Metin yorumuna yanıt olarak

   Al bendende.artık yeni kulüp tutup,yine aynı senaryoyu izleyecek sabrımız yok.Minareyi çalan kılıfını uyduruyor nasılsa.

   20
   2
  5. @Metin yorumuna yanıt olarak

   Size katılıyorum.
   Ben Bursaspor düştükten sonra süper ligde tek maç dahi seyretmedim.
   Büyük kulüplerde hangi futbolcular var bilmem.
   58 yaşından sonra başka takım tutmam.
   Hayatım Bursaspor ile geçti.
   Futbol hayatımı bitiririm seyirci olarak.
   Futbolun “f” si ile bile ilgilenmem

   75
   6
   1. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

    Sayın kardeşim aynı yaştayız.
    Günün birinde şekerim çıkar da çayı şekersiz içeceksin derlerse çay içmeyi bırakırım demiş biri olarak çıtayı biraz daha hatta en yukarıya taşıyor ve diyorum ki günün birinde olmaz ya derlerse ki Bursaspor bitti kapandı işte o zaman benim için futbol bitmiştir.
    Bu Bursaspor var ya bizlere büyüklerimizden miras kaldı.
    Lütfen bunu anlayın bilin.
    BURSASPOR BİTEMEZ KAPANAMAZ ADI İSE HİÇ BİR ŞEKİLDE DEĞİŞTİRİLEMEZ.
    NEYSE O.
    ŞAMPİYON BURSASPOR…..

    4
    1
 2. Ben Bursaspor’dan başka isim , renk, arma tanımam tutmam desteklemem , Ali tandoğan başka takımlarla karşılaştırmasın.Bu takım yerin dibine gider sokakta tarla da oynar yinede değişmez.Formadaki renkler ve armanın bir ağırlığı var ve bir şehri temsil eder.

  58
  10
  1. @1963 yorumuna yanıt olarak

   Ekşi veren arkadaş değişmesi istiyor.Bursasporlu değil umurunda da değil siz gidinde İstanbul semt takımlarını değiştirin kolay mı bakalım herkes atıp tutuyor uzaktan müziğinde dovulunda sesi hoş gelir gel bakalım yanına da ses nasıl.Onun için Ali tandoğan mış başka biri bizi ilgilendirmiyor olmayacak bir konuyu söylemie boş laf.

   11
   6
 3. Yeni bir kulüp kelimesi duyduğumuzda kiziyoruz ama baska çare yok gibi. Tabi sampiyonluk gidiyor ayrica CAS kabul etmiyor bazı kulubler için yeni kulübü aynı stad aynı yeri kullanıyorsun diyor ve borç ayni diyor. İşimiz gerçekten çok zor. Bile bile şampiyon bir takimin içine ettiler. Tüm şehir ayaklansa tekrar ayağa kalkar ama iş adamları başta olmak üzere artık kimse sorumluluk almak istemiyor çünkü küfür yiyeceğime hiç gelmem daha iyi diyor. Yapilacak hareket sirketleşme kararı alıp Araplar başta olmak üzere ( futbola ilgileri var) kulübü satmak. Çünkü 50 milyon Euro tüm borcu kapatiyor neredeyse bu para kulüp sahibi olmak isteyen biri için çok büyük bir rakam değil…

  26
  18
  1. @Hkilic yorumuna yanıt olarak

   5 Milyon Euro İle Hollanda Belçika 1’ci Lig Takımı Satın Alınabiliyor Yasaksız Stadyumu Ve Futbolcusu Tesisi Ödenebilir Borcu İle Madem Bu Kadar Borç Stadyum Tesisine Sahip Olmayan Futbolcusuz Üçüncü Kademe Sonuncusu Almak İyi Bir Ekonomik Karar O Zaman Buluver Bir Alıcı 🙈

   9
   2
  2. @Hkilic yorumuna yanıt olarak

   Acun ingiltere championshipden hull cityyi 24 milyona aldı . O takımın yayın gelirleri 3 büyütülmüşlerden fazla 50 milyon borcu olan geliri olmayan 3. Ligin son sırasındaki takımı kim niye alsın

   20
   3
 4. Bu takım ilk olarak banka borçlarını kapatmalı. Benzinlik vs satılsın, borç kapansın. Sonrasında kalan futbolcu borçları ve altyapıya yönelmek gerekiyor. Bu takım düşecektir ta ki alttan futbol oynamayı bilen futbolcular takıma dahil oluncaya kadar. Bu kadro çok yetersiz. 2-3 seneye tamamen değişmesi lazım. Tahtayı açmaya gerek yok, temeli sağlam kurmaya gerek var. Artık 2-3 sene sonra takım hangi ligdeyse oradan yukarı doğru çıkmanın mücadelesini verir. Camia sabırlı olmalı, 10 senede bu noktaya gelindiyse toparlaması da en az 10-15 yıl sürecektir.

  25
  4
   1. @Hasan 16 yorumuna yanıt olarak

    Potansiyeli olan futbolcularla 5 senelik sözleşme imzalasınlar. Ayrıca gitmek istiyorsa da bonservis getirsin. Yok öyle bedavadan kulübü kullanıp, çekip gitmek.

    1
    1
 5. Hadi len ordan. Bursaspor yeniden kurulması lazımmış. Sen burayı kendi doğup büyüdüğün ve forma giydiğin, Manisa’nın salihli ilçesinin takımı Salihlispor mu sandın düdük?

  21
  51
  1. @Sefer yorumuna yanıt olarak

   Bu ve bunun gibi kendini taraftar sananlar yüzünden kulüp bu hale geldi. Stada girişte eğitim ve psikolojik test yapılmalı.

   1
   2
  2. @Sefer yorumuna yanıt olarak

   Bazı Bursaspor taraftarlarında hakaret etme kültürü tavan yapmış şampiyon olurken bu futbolcunun katkısı göz ardı edilip sırf bir fikir verdi diye hakaret etme hakkını nereden buluyorsun süper ligden düşünenler için hiç hakaret ettinmi

   3
   2
   1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

    Bütün Bursa sanayisi, siyaseti ve iş dünyasının bir araya gelerek tahtaayı açması, kulübün biraz nefes alması ve 3’üncü ligden başlayıp, tekrar en geç 4-5 sezon içinde süper lige dönmek

    4
    3
    1. @Sefer yorumuna yanıt olarak

     Sanayicinin ne suçu var burada? sen takıma söveceksin yönetici paraları savuracak futbolcu top oynamayacak, sonrada sanayici tahtayı açsın, hadi başka kapıya.

  3. @Sefer yorumuna yanıt olarak

   Terbiyesiz sen bu Adımın Canını
   Dişine takıp Bursaspor için futbol oynadığını
   Ya bilmiyorsun yada unuttun
   Ukala Dümbeleği.

   21
   5
 6. Altyapı eskisi gibi olsa, hiç üzülmem niye olmasın.
  Aması var , Bursaspor’u ele geçirenlerde iş yok.
  Bencil insanlar ve Futbol bilgisi olmayanların eline kalmış canım şampiyon Bursaspor.!!

  Örnek… Bursa’da oynanan Diyarbekir spor maçı. Futbolcular bas baya bursaspor’umuzu doğradılar. Bide hala yılmaz Çağatay gelsin diyenler var.
  Sırf bir kişiye kaldıysa Bursamız herşey Bursaspor’un durumunu anlatıyor!

  17
  6
  1. @Altıparmaklı yorumuna yanıt olarak

   Biz önce var olanı desteklemeyi öğreneceğiz alt yapı bu takımda her zaman var.ama bıkmadık doğrama yapmaktan.Eskidende alt yapı yok deniliyordu bu Ali Batuhan kerem kapacak v.s bunlar içinde o dönem alt yapı yok deniliyordu destekle parladılar sonra neden kaçtı bunlar denildi . destek derken maçlar seyircisizdi pandemide köstek olanda yoktu.

   3
   2
 7. Ali tandoğan az çok bu camiada oynadı oynamadı desem neyse öğrenememiş veya duymamış Bursaspor nasıl kuruldu , Bursaspor bilinci nedir, Bursasporluluğun sorumlulu nedir, Bursaspor bu şehir için ve Bursasporlular için ne ifade eder? Bunları bir sorsun bir şehir turu atsın sorsun Bursaspor u .Bursaspor kapanmaz yeni bir takımda kurulmaz kimse izin vermez.Bu şehrin tek takımı Bursaspor dur.Bu takıın camia ne durumda şartlarda olursa olsun.Bursaspor u şehirde ilelebet yaşayacaktır.

  7
  2
 8. Ankaragücü, Kocaeli, Karşıyaka, Eskişehir. gibi köklü kulüpleride bu kadar olmasada zora düştüler, mücadele ettiler, ediyorlar. Göztepe Aliağa, Mersin Yeni Mersin, Erciyes Kayseri gibi olaylara girmeden mücadeleye devam

 9. Kursunlar yeni takım. İsteyen desteklesin ama ben Bursasporluyum. Uludağspor, Bursa FK adıyla kursunlar ama Bursaspor’a dokunmasınlar. Amatörde de olsa Bursasporluyum. Bursaspor nerdeyse benim için en iyi lig orasıdır.

  6
  2
 10. Ya Arkadaşlar Bursasporun hangi bankadan kredi çekipte borcu olsun. Ali Ay zamanında benim bildiğim 200 milyon para çekmişti Ali Ay galiba banka eşinin üzerine krediyi vermişti. Rahmetli gazeteci Adnan Alp arkaşım bunları meydana çıkaracaktı ama ömrü yetmedi.

 11. Bir takim için 2milyar TL para bağlanması hiç mantıklı değil. Gelirin olur kulüp kendi yağında kavrulur amenna ama ay sonunu zor getiren adamdan para dilenerek bu borç ödeneceğine kapatın kulübü daha iyi. Sıfırdan başlanır en doğrusu bu. 2milyar TL ile sampiyonlar ligi kadrosu kurarsın

  4
  4
 12. Yeni bir Bursaspor kurduğumuzda bir vakit sonra kulübün başına Recep Günay yada Ali ay gibi başkanlar gelmemesini nasıl sağlayacağız

  2
  1
 13. Arkadaşlar hala neyi diretiyirsunuz yaa Bursaspor bitti bitti anlayın artık şunu bende istemiyorum tüm çocukluğum anılarım aglamalarim yapacak birşey yok ki bir yakınınızı kaybetmiş gibi düşünün maalesef başka bir Bursaspor yaratılması lazım i borç nasıl ödensin Allah aşkına mantıklı düşünün

  2
  2
 14. Öncelikle bursaspor için futbol oynayacak oyuncu bulacaksın ki bu şehirde bunu yapacak çok sayıda kulüp ve oyuncu varaz bu çoçukların üzerine gidilse ön numara takım çıkar ama kim ilgilenecek ki bunu sorsanız Bursaspor da oynamak için can atan 10 larca 100 lerce gencimiz var nedir bu yabancı aşkımız anlamadım gitti kendi yetenekleri mizi kendimiz bitiriyoruz yöneticiler yapmayın bunu artık kendi gençlerimize bakın ilgilenin cevherleri çıkarınki bu şehir ve taraftar mutlu olsun.

  1
  3
 15. Abiler kimse şunu anlayamiyor sanırım. Bizim borcumuzun çoğu Euro ya da altın endeksli yani siz yönetim olarak gelseniz bir kuruş bile kulübü borca sokmasaniz dahi kulüp olduğu yerde trilyonlarca yine borclaniyor yani hiç faiz işlemese bile Euro ve altın yükseldiği için kulübün borcu kat ve kat artıyor. Sinan Bur yonetimindeki bu çocuklar çok zor ya bu takımı ligde tutsun yönetim tüm masraflari bir şekilde ödesin yinede borç devamlı katlanıyor. Nasıl ayakta durmasını düşünüyorsunuz.
  Gitsin amatöre diyorsunuz
  Amatörde topçular hangi tetiste antreman yapacak ya da para kazanacK
  Mevcut tesisin bile doğalgazı elektriği odenemiyor.
  Mecburen bu takım ya tüm sehirle birleşip çok köklü bir yardım kampanyası sağlanarak gidecek ya da kulüp satılacak aksi takdirde Karabük Aydın spor gibi yok olur gider…

  1
  5
 16. Hep dilendirdik baska care kalmadi bu is forma datarak ta olmayacani yakinda herkez gorecek acitir ama kapatip yeniden baslamaktan baska care yok kim odiyecek o parayi cevap yok ama palavra bol isin sonu da oraya cikacak oda biraz gecikmeli olur

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu