Yeni bir başkan adayı mı çıkacak?

Bursaspor kongre kulislerinde bir grup genel kurul üyesinin Mesut Mestan'ın karşısına yeni bir aday çıkarmak için kolları sıvadığı konuşuluyor. Ancak bunun için tüzük değişikliği gerekiyor. Eğer tüm prosedürler yerine getirilirse kongrenin iki ya da daha fazla aday arasında geçme ihtimali bulunuyor.

Mesut Mestan‘ın tek aday olduğu genel kurul öncesi için yeni gelişmeler var.

Bursaspor‘da 23 Haziran‘da yapılacak ve Mesut Mestan‘ın tek başkan adayı olarak gideceği genel kurul için geri sayım sürerken, kulislerle büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Bir grup genel kurul üyesi kongrede tüzük değişikliğine giderek Mestan‘ın karşısına yeni bir başkan adayı çıkarma fikri üzerinde duruyor. Bursaspor camiası bu sürpriz gelişmeyle çalkalanırken, tüzük değişikliği için hayli çetrefilli bir yol izlenmesi gerekiyor. Dernekler kanununa göre kongrede tüzük değişikliğinin yapılmasının önünde bir engel bulunmuyor. Buna göre öncelikle genel kurula katılan kongre üyelerinin onda biri tüzük değişikliği için genel kurul Divan Başkanlığına imzalı önerge verme zorunluluğunda.

ÜÇTE İKİSİNİN ONAYI GEREK

Eğer bu sağlanırsa, Olağanüstü Genel Kurul Divan Başkanlığı bu önergeyi kongre gündemine alarak oylama işlemine geçme durumunda. Oylamada genel kurul üyelerinin üçte ikisi ‘evet’ dediği takdirde tüzük değişikliği yapılmasının önü açılıyor. Burada dikkat çeken husus tüzük değişikliğin mevcut kongreden itibaren geçerli olduğunun belirtilmesi ve yönetim ile başkan adaylığı hakkında bulunan tüm maddelerin değiştirilmesinin şart olması. Tüm bunlar sağlandığı takdirde kongrede Mesut Mestan‘ın karşısına yeni bir başkan adayının çıkma ihtimali var. Bu durumda Bursaspor‘un olağanüstü kongresi çift ya da daha fazla sayıda başkan adayı arasında geçebilecek.

59 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Hüso yorumuna yanıt olarak

   Biri de çıkıp demiyor ki neredeydin be Hayri bey,millet ağzına baktı,gel diye.Seçime 2 gün kala adama demezler mi.Mestanı sevmem ama En başından beri mertçe aday oldu…

   4
   5
  2. @Hüso yorumuna yanıt olarak

   Hayri yazıcı aday olacak diyenler size soruyorum neden önceden aday olmadı , levent kızılla ve hayri yazıcı ali ayı desteklediğini ne çabuk unuttunuz çıktılar açıklama yaptılar ali aya senin arkandayız diye İbrahim başkan yeri ayrıdır ama kulubü mahveden ve parasını almaya çalışan ali ayı destekleyenleri ben hayatta desteklemem mesut mestanı sevmem İbrahim başkan döneminde yaptıklarından ayrıca kötüdür iyidir bilemem ama kötü olsa neden adaylığını koydu bizim gibi argo kullanan bir taraftar varken bilmiyor mu Şampiyon yapan İbrahim başkan söylediklerimizi , Şampiyon yapan Ertuğrul sağlamı ağlatarak gönderdiğimizi , Otobüste Harunu , Aziz behiç ve Batallayı birkaç oyuncularımızı dövdüğümüzü ayrıca stadta yuhaladığımızı , argo kullandığımızı oyunculara ve yönetime neden iş adamları bursaspor başkanlığına aday olsun ha soruyorum bu yüzden ilk önce insan olmayı öğreneceğiz insan izleyeceksen gel stada ne hakkın var ki senin millete argo kullanmaya ben camiadan soğudum bu yüzden tek biz miyiz taraftar olarak tabiki hayır tüm taraftarlar için geçerli gaza gelen bir milletiz elin avrupalısı gidiyor stada desteğini veriyor kim kazanırsa kazansın alkışlıyor tebrik ediyor bizim burada kaybedildiği zaman saha inme , kavga , argo bide insan diye geçiniyoruz insan olsak bunları yapar mıyız , İnşallah hakkımızda hayırlı neyse o olsun

   9
   14
   1. @ORHANGAZİ yorumuna yanıt olarak

    Ben Hayri Yazıcı’nın Ali Ay’ı destekliyorum diye bir açıklamasını hiç duymadım. Hatta geçen sene kardeşinin mezarında anma günü için toplandıklarında suratına bile bakmamıştı.

    13
  3. @Hüso yorumuna yanıt olarak

   1- aynen katılıyorum. bizi bitiren kaostur.
   2- ali ay ve küme düşüşümüz sadece bir sonuç.
   3- bunun startı 7-8 yıl önce rahmetli yazıya yapılan istifa davetleri, verilen ültimatomlar ve protesto amaçlı boşaltılan tribünlerle verilmişti.
   4- nedenlerini en iyi bilenler bu eylemlerin ortamını hazırlayan, yönlendiren ve gerçekleştirenlerdir.
   5- ancak şu bir gerçek ki birileri bursasporun başarısını istemiyordu.
   6- bir çok arkadaş hemen siyaset diyecektir ama, bana göre sorumlu İstanbul.
   7- mantık yürütürsek bursasporun düşmesi siyasete bir şey kazandırmaz., tam tersi kaybettirir.
   8- şampiyonluğumuz, potansiyelimizi gösterdi. bu, futbol pastasının sahibi bizansı korkuttu. çünkü pastaya yeni bir ortak daha istemiyorlardı. bizi durdurmaları gerekiyordu. içimizdeki ki uzantıları ile dümenden bahanelerle taraftarı kulübe karşı kışkırttılar ve bu yıl itibarıyla bunu sonlandırdılar. maalesef çok kolay yem olduk.
   9-sonuç olarak görev karmaşasının, yani herkesin her şeye karıştığı bir ortamın kulübü ne hale getirdiği ortada.
   taraftarlar olarak yapmamız gereken, kim olduklarına bakmadan seçilen yönetime, gelen teknik adam ve futbolculara kendilerini ifade edecek ve projelerini hayata geçirecek zamanı ve imkanı vermek olmalı.

   9
   6
  4. @Hüso yorumuna yanıt olarak

   Beyler inanmayın böyle şeylere gündem yaratmayaca ön plana çıkmaya çalışıyorlar reklam peşinde bu zamana kadar nerdeydiler hani , Mesut Mestan’a destek olalım belki beklediğimiz bir başkan değil ama destek olma zamanı…

   16
   17
   1. @Abdullah1963 yorumuna yanıt olarak

    Ne Mestanı be ya. Hayri Baba girerse silip süpürür. Mestan da onun yanında çantasını taşır anca.. Rahmetli kardeşini, yani Şampiyon başkanı hapise attırmış bir adamı Hayri Baba affeder mi? Adamın ta cebine kor diyem, siz anlayın işte.. Mesut anca gider bu saatten sonra

    6
    4
   2. @Abdullah1963 yorumuna yanıt olarak

    KİM OGLUM MESTAN
    YÖNETİMİNDE BENİM BİLDİĞİM VAR BİRAZ PARA VEREBİLECEK
    NASIL OLACAK NASIL DÖNECEK BU İŞ
    NET OLAN
    BİRİLERİNİN VİCDANI SİZLADI
    BÖYLE BİR YOLA GİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR
    HATTA 25 KİŞİLİK YÖNETİM YAPILIP
    İLK ETAPTA LAZIM OLAN RAKAM TOPLANACAKMIS

    8
    4
  5. @Hüso yorumuna yanıt olarak

   İnşallah büyük çoğunluğun kabul edebileceği yeni bir aday çıkar.Lemi olayında kendisinin söylediği abiler olayı büyük gaf!Abilerinin icazetiyle gelen bir adamdan ne olur?Uzaktan Kuman’da misali.Zamanında alacağını faizleriyle alan birine bu kulübün kalmasını hazmedemiyorum.

   19
   1
  1. @Bursalı.gururlu yorumuna yanıt olarak

   Hep rüzgar ! Her Kongrede Hayri Yazıcı şehir efsanesi gibi çıkar piyasaya onunda bu durum hoşuna gider sonrası fos ! Hayri Yazıcı vazgeçti, Hayri Yazıcı aday değil,Hayri Yazıcı çekildi vs.vs.Yasal süre 10 gün önce doldu ! Bu zamana kadar aklı nerdeymiş ! Ha bu arada camiada yeni yeni Hayri Yazıcılarda yetişiyor Noyan gibi Akdemir gibi ! 1 sene 6 ay 3 ay önce varım,geliyorum,yoldayım,adayım ! İş ciddiyete binince TISS ! Maksat reklam olsun !

   18
   4
   1. @aziz yorumuna yanıt olarak

    Her yoruma eksi ataniara bakılırsa burada da muhtemel aday olacak kişinin şakşakçıları ve durumdan haberi olanlar da az değil galiba kulisler burada başlıyor. Şunu bir kez daha gördüm 40 yıllık BURSASPOR’luluk hayatımda bazılarının Bursaspor umrunda drğil tek dertleri çorba.

    8
    2
    1. @Accam yorumuna yanıt olarak

     Boşver sen akma kafana kardeş. Hayri Yazıcı çıktı mı kimse duramaz karşısında. MEsutun matbaasına gidip ücreti karşılığı Dolar bastırır Hatri Yazıcı. He heey bee

     2
     6
 1. Ben bu adayın Hayti Yazıcı olduğunu duydum ama elinde bir çok imkan varken çıkmaması çok iyi olmadı şimdi seçim bu yüzden bir daha ertelenirse sıkıntı büyük olur,Hayri Yazıcının aday olmasını çok isterim ama artık kaos ortamı olmasın ,seçime kadar Mesut Mestan dahil herkes ikna edilmeli.

  44
  4
  1. @16spor yorumuna yanıt olarak

   Aday hayri yazıcıdır listesi çok kuvvetlidir lobisini konuşmaya gerek yok neden şimdi çıkıyor sorusunun cevabı son dakikaya kadar mestanın karşısına bir aday çıkar diye bekledi bu arada kaosluk bir durum yok kongre ertelemesi de yok tüzük değişirse pazar günü aday oluyor seçilirse ki seçilir herhalde ptesi mazbatayı alıyor erteleme diye bir şey yok

   41
   8
   1. @Mevzu şöyle yorumuna yanıt olarak

    Hayri Yazıcı Madem aday olacaktı da niçin bu kadar bekledi….Bu iş gönül ve samimiyet işidir.Hava atma yeri değildir başkanlık makamı..Samimiyet fedekarlık özveri ve en önemlisi bilgi ister…Bu saatten sonra aday olacak kimse samimi gelmiyor bu camiaya….

    7
    16
 2. BU KİMİN OYUNU OLABİLIR Kİ TABİKİ ALİ AYIN MESUT MESTSANI YILDIRMA POLİTİKASI ONU DALAVERASI HALEN BURSA ŞEHRİ İLE UĞRASIYOR DEVAM MESTAN BURSA ARKANDA
  .SELÂMLAR

  33
  15
  1. @MEHMET cakır yorumuna yanıt olarak

   Ya komedi gibi adamsınız Ali Ay ın oyunu diyor Mestan ın yönetim kurulunda Ali Ay ın yönetiminden adamlar vardı. Çok tepki olunca adamlar çekildi. Ali ne yıldıracak Mestan ı. Göreceksiniz Ali yi ibra da edecek edilmese de numaradan işin peşini bırakmayız deyip sallayacak. Ali nin abileri Mestan ın da abileri aynısının laciverti yani.

 3. eğer bu adam serkan yazıcı kalibresinde bi aday değilse lütfen ama lütfen ortalığı karıştırmayın.

  22
  9
 4. yok öyle adam delikanlı gibi çıktı ben varım dedi diğerleri yok böyle yok şöyle ilk önce biz adam olmalıyız.. ( zamanında varız diyeceğiz sonradan kural değişmez..)

  21
  4
   1. @Ciddimisin yorumuna yanıt olarak

    Evet Dediğine katılırım ancak Onu baştan yapacak Daha önce aday olduğunda oy verdik destekledik.Süre bittikten sonra yapılırsa herşeyden önce kaos içinden çıkılmaz bir hal alır.

    3
    6
 5. mesut kukladır hala anlamadınızmı bu adamın ali aydan bir farkı yoktur bu adam zamanında kulübü icraya verdi ne çabuk unuttunuz bu adam kent dinamiti olanların adamıdır bu adama oy falan vermem

  8
  2
 6. BAKIN HEPİNİZE SÖYLÜYORUM
  BU BURSASPOR CAMİASININ İÇİNDE
  50 YILIMIZ GEÇTİ
  BU ŞEHİR MESÜT MESTANA VERMEZ VERMEZ VERMEZ
  ADIM GİBİ EMİNİM
  MUTLAKA BİŞEYLER YAPILMALI
  HA MESTAN SEÇİLDİ
  ŞEHİR VERMEDI
  BIRAKACAK AMA NASIL
  SATABİLECEGİ OYUNCULARI SATARAK
  BAŞKA BİŞEY OLMAYACAK
  0

 7. SAAT 13 İTİBARIYLA YANIMDA DIREK SAHİT OLDUGUM TELEFON GORUSMEDINDE ASLINDA YAZMAMAM GEREKIR AMA BİLGİLENDİRME AÇISINDAN YAZIYORUM
  HAYRİ BEYİN DİREK AĞZINDAN ÇIKAN
  KELİMEYİ AKTARIYORUM
  KISMETSE OLUR
  HAYIRLISI DİYELİM

 8. Kim bursaspora birşey yapmak istiyorsa şuan aday olan mesut mestana destek vermeli imkanlarının ola yönlendirmeli.Bu saatten sonra gereksiz oluşumlar ve hareketlere gerek yok.Sonra saçmalarken Ali ayın eline kalmayalım.

  3
  5
 9. Tekrar adayım çocuklarım, artık bu işi öğrendim size söz alt ligde şampiyon olacağız sonra süperlige çıktığımız ilk sezonda süperlig şampiyonu yapacağım. Bana güvenin.

  3
  4
  1. @Ccj yorumuna yanıt olarak

   BURADAN
   HAYRİ YAZICI İLE MESÜT MESTAN İ
   KARŞILAŞTIRAN ZİHNİYET
   SİZ YA BURSA VE BURSASPOR GERÇEKLERINDEN BİHABER SİNİZ Kİ ÇOĞUNUZ UN BURADA YAPTIĞINIZ YORUMLARDAN ÖYLE OLDUGU ORTAYA ÇIKIYOR
   YADA MESTAN GELİNCE BİZDE EKMEK CIKARMI DİYENLER DEN SİNİZ

 10. BAZI SIKINTILAR VARDI BURSANIN İŞ ADAMLARI FARUK ÇELİK İN ÜZERİNDEN BİRLEŞTİLER FAKAT BASKI VARDI SİYASET KARIŞMASIN FALAN DİYE KÜFÜRLER FALAN SONRA BU İŞ ADAMLARI VE FARUK ÇELİK BU KÜFÜRLERDEN RAHATSIZ OLDULAR VAZ GEÇTİLER BİZ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA SOKUYORUZ BS BÜYÜK SIKINTISINI EKONOMİK OLARAK ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ BİZE KÜFÜR EDİYOLAR DİYOLAR VE VAZ GEÇTİLER FAKAT MESTANIDA İYİ TANIDIKLARI İÇİN BU İŞE BECEREMEZ ÇÜNKÜ DURUM ÇOK VAHİM EKONOMİK OLARAK BÖYLE BİŞEY DENEYEBİLİRLER SIRF BURSASPORUN MENFAATİ İÇİN BU SÖYLEDİKLERİM VARSAYIM İŞİN ASLI BÖYLE OLDUĞUNU ZANNEDİYORUM KESİN BU DOĞRU DEMİYORUM

  3
  2
  1. @CAMCI yorumuna yanıt olarak

   Ya bu numaraları yiyip duruyorsunuz. Faruk olacakmış ta tepkiden korkmuş. Hadi oradan ya. Küfür hep olur bu işte. Bilmiyorlar da yeni mi öğreniyorlar. Klasik akp zihniyeti. Adamlar Bursaspor u bitirdi Hala Faruk kurtaracaktı falan filan. Adamlar engel olmasa aday olacaklar vardı. Adayların önünü tıkadı ve çekti gitti. Bankanın başında takılır gider uğraşmaz Bursaspor la falan

   4
   1
 11. Zamanında çıkmayıp şimdi çıkıyorsa emin olun bunun adı KAOS tur ve sadece ve sadece bu iş Ali Ayın işine yarar…

  2
  4
 12. BUNDAN BİRKAÇ AY ÖNCE BİR FOTOĞRAF VARDI
  O FOTOĞRAFA GÖRE
  SAYET YAZICI ADAY OLURSA
  MESTAN İ ADAYLIKTAN CEKECEKLERİNİ
  DÜŞÜNÜYORUM

  1. @bs16 yorumuna yanıt olarak

   Lemi Keskin Mesut Mestan için imza topladı ancak mestan Lemi Keskini yönetimine almadı Ali Cengiz oyunları oynandı bence mestana inat Lemi Keskin başkan adayı olmalıdır onun için prosüdür oluşmalıdır.Lemi Keskin Bursaspor başkanlığını hakketmektedir bir Faruk Süren endamı var, ancak mesta nında başkanlık hevesi var.Başkan olup eğer 1 yıl içinde çıkaramazsa takımı bırakıp kongre kararı almalıdır.

   2
   1
 13. Nihat Özdemir ; TFF, Avrupa kupalarından men cezası tehlikesiyle karşı karşıya bulunan Fenerbahçe ve Trabzonspor’u kurtaracak yapılandırma projesinin önünü açtı….
  Bu açıklama gazetelerde dün çıktı bizde de adayların ismi çoğaltı ne kadar tesadüf değil mi renktaşlar!
  Yani şimdi devlet el atınca parası çok olan ve parayı çok sevenler heveslenmiştir…
  Ben olsam daha Mesut Mestan dan başkasına artık destek vermem…

  1
  1
 14. Genel Kurul üyelerinin 3/2’si bu değişikliği kabul etmelki diyor,
  Böyle bir sayıya ulaşma ihtimalimiz bence yok,
  Şİmdiden MESUT MESTAN hayırlı olsun camiamıza

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu