Yeni Başkanımız Körüstan!..

Merhum Başkanımız İbrahim Yazıcı'nın vefatı nedeniyle yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da Mesut Mestan, Erkan Körüstan, Hayri Yazıcı, İlhan Uslu ve Muzaffer Önadım başkanlık için Genel Kurul’da yer alıyor.

Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapılan genel kurula üyelerimiz büyük ilgi gösterdi. Başkan adayları, salon girişinde tüm üyeleri karşıladı.

Genel Kurul öncesinde geçici genel kurul divan heyeti seçildi. Tüm başkan adaylarının ortak önerisiyle Şükrü Akyol başkanlığındaki divan heyeti, Serkan Subaşı, Sedat Akgün ve Yalçın Aras'tan oluştu.

Divan heyetinin belirlenmesinin ardından salon içinde kurulan dev ekranda vefat eden Merhum Başkanımız İbrahim Yazıcı'nın görüntüleri yayımlandı. Bu sırada tüm adayların ve üyelerin Yazıcı'yı ayakta alkışladıkları gözlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İkinci Başkanımız Recep Bölükbaşı, söz aldı.

Bursaspor'da bugüne kadar pek çok olağanüstü genel kurulun yapıldığını belirten Bölükbaşı, ancak ilk kez görev başındaki başkanın vefatı nedeniyle genel kurula gidildiğini anımsattı.

İbrahim Yazıcı gibi bir başkanla çalışmanın gururunu yaşadığını ifade eden Bölükbaşı, "Şampiyon başkanımızın aramızdan zamansız ayrılışı nedeniyle yeni başkan ve yönetim kurulunu seçmek zorundayız. Bizlerin görevi bitiyor ancak yeni seçilecek yönetim ne zaman ihtiyaç duyarsa yardıma hazırız" dedi.

Kulübün mali durumuna ilişkin ise Mümin Pekçan açıklama yaptı. Daha sonra, seçilecek yönetimin her türlü taşınmaz mal alımı, satımı ve borçlanma konusunda yetkilendirilmesine ilişkin verilen önerge, oy çokluğuyla kabul edildi.

 

Daha sonra yapılan oylamada Yönetim ve Denetleme Kurulu raporları oy çokluğu ile ibra edildi.

 

Muzaffer Önadım

Başkan adaylarından Muzaffer Önadım kürsüden yaptığı konuşmada , “Kesinlikle tüzük değişikliği yapılmalıdır. Tüzük değişikliğinin içinde başka şeylerde vardır. Kongre üyelerimiz saygın hale getirilecektir. Maç biletleri yeniden düzenlenecektir.  Bu mücadelede başkan seçilmek gibi bir derdim yok. Ben kaybetsem bile Bursaspor kazanacaktır. Bursastore’un gelirleri arttırılmalıdır. Meşhur tarihi mekanımız Mahfel’in devri konusunda İl Gene Meclisi Başkanı’ndan gerekli sözleri aldım. Kendisine teşekkür ediyorum. Ülkemizde inşa edilen 18 stadyumun kaynağı devlet tarafından sağlanmıştır. Bursasporumuzun Büyükşehir Belediyesi ile karşı karşıya getirenlerin aynaya bakmalarını rica ediyorum. Stadyumu Bursasporumuza kazandırılması adına şeref sözü veriyorum. Hocamızın vereceği rapor doğrultusunda transfer yapacağız. Transferler yurtdışı kampımıza yetiştirilecektir. Takımımızın kampının Bosna Hersek’te yapılması için girişimlerde bulunacağım. Adı mahkemelerde anılmayan Bursaspor yaratacağımıza ben dahil tüm ekibim adına söz veriyorum. Ayrıca Bursasporumuzun çok sevdalı taraftarlarımızın ağabeyleri olarak her zaman yanlarında olacağıma söz veriyorum. Gençler için çok önemli projelerimiz var. Gençlerimizi Bursaspor’a üye yapacağız. Bursaspor için gerekli desteği alamazsak Arena Stadyumu’na gitmesek Atatürk Stadyumu’nda oynayacağız. Hiç olmadı Merinos stadyumu’nda oynarız. Yeni stadyum Bursaspor için olmazsa olmazdır” dedi.  

 

İlhan Uslu

Başkan Adaylarından İlhan Uslu ikinci sözü alan isim oldu; “ Sizin karşınıza şampiyon yönetimden 6 arkadaşımız ile karşınıza çıktık. Rahmetli Başkanımız İbrahim Yazıcı’dan almış olduğumuz dik duruşu devam ettirmek için burada bulunuyoruz. Özlüce, Vakıf için yapmak istediğimiz eğitim kurumları var. Biliyorsunuz Özlüce’nin şuan bizde tapusu yok. Bizler tapu için Belediye başkanımıza başvurduk. Şuan için mecliste sıra bekliyor. Eğer bize verirlerse bizlerde Milli Emlak’tan tapuyu alabileceğiz. Özlüce’nin belirli bölümlerinde sportif amaçlar dışında eğitim için yerler ayrılmıştır. Bizler buraya öncelikle kolejimizi daha sonra spor akademisi yapacağız. Bursaspor Üniversite’ni de vaat ediyorum. Bursaspor sevdalısı öğrenciler yetiştireceğiz. Bizim lobimiz eksik. Hiçbir iş adamımız Bursasporlu değil. Benim çocuğum 10 yaşında şampiyonlukla büyüdü. Biz bu sevgiyle yetiştirdiğimiz çocuklarımız ile büyüyeceğiz. Hiçbir başkan adayımız Hikmet Karaman ile devam edeceğiz diyemedi. Ben bunu anlayamadım. Bizler transfer çalışmalarımız ve kamp çalışmalarımız belirledik. Dereyi geçerken at değiştirilmez. Hikmet Karaman hocamızın arkasında devam etmeliyiz ve sonuna kadar desteklemeliyiz. Bursaspor hedefi olan Avrupa Kupaları’ndaki başarıya ulaşacaktır. 50 yıllık Bursaspor tarihinde ilk bayan yönetici inşallah bizim yönetimimizde olacak. Kendisi doğuştan Bursasporlu. Bu sezon kombine fiyatlarımızı düşük tutacağız. Ancak aile kombinesi çıkarmayı düşünüyoruz. Baba, eş ve çocuk. Çocuklarımızı stadyuma getirebilmemiz şart. Biliyorsunuz kanun gereği biletsiz hiç kimse stadyuma gelemiyor. Stadyum konusunda Büyükşehir Belediye Başkanımız çok büyük özveri ile stadyumu yapıyor. Ancak maddi sorunlar var. BU sorunları çözmek için gerekirse spor Bakanı, gerekirse Başbakan gerekirse Cumhurbaşkanımızdan bu sorunu çözmelerini isteyeceğiz. Çünkü 12 stadyumu devlet kaynakları ile yapılıyor. Bursaspor, Bursasporlularındır.”

ERKAN KÖRÜSTAN

Üçüncü sözü Erkan Körüstan aldı, “ Öncelikle tüm aday olan arkadaşlarıma başarıla diliyorum. Başkanımız İbrahim Yazıcı’nın vefatından dolayı acele bir kongre oldu. Daha önce 5 sezon yöneticilik yaptım. 2004-2005 sezonunda Başkanlık yaptım. 2005 sezonundan bu yanada taraftar olarak tribünde yer aldım. Bu dönemde arkadaşlarım ile çalışmalarımızı sürdürdük. Bu kapsamda projeler kurulları kurmayı hedefledik. Bu kurulların başına da eski başkanlarımızdan Murat Gülez’i getirmeyi düşündük. Bursasporumuz ayağa kalkmış durumda. Bize düşen bu başarı da koşmak. Kurumsallaşma, sürdürebilir başarı, Bursasporluluk, kalıcı gelirler, tüzük değişikliği konularında yapacaklarımız var. Kurulacak genç kadrolarımızın örnek olmasını sağlayacağız. Kulübümüzün geleceğini garanti altına alacağız. Bursaspor’un ne kadar büyük olduğunu tüm Türkiye’ye göstereceğiz. Hedeflerimiz var ve hiçbir hayal değil. Küçüklerimize her anlamda örnek olacak çocuk kulübü projesini hayata geçireceğiz” dedi.  

 

MESUT MESTAN

 

Dördüncü olarak Mesut Mestan söz aldı, “Hatırlanacağı gibi 2003-2004 sezonunda yöneticilik hayatım başladı. Maalesef o sezon ikinci lige düştük. Daha sonraki yıllarda Allah bize şampiyonluk nasip etti. Ben koltuk sevdalısı değilim. Bizim sevdamız Bursaspor. Çok çalışarak büyük başarılar elde ettik. Sportif başarıyı yakaladık ama kurumsallık anlamında başarıyı yakalayamadık. Biz şeffaf bir yönetim düşünüyoruz. Tekrar kupa almak için adayız. Yönetim Kurulu üyelerimiz ile biz sadece denetleyici olacağız. Kongre üyelerimizin artıları olacak. Bunun bir avantajı olmalı. Bir takım indirimlerden üyelerimiz faydalanmalılar. Biz kolaj projemizi bitirdik ve yerini hazırladık. Göreve geldiğimizde bunu bitireceğiz. Dünya yıldızlarını biz getirdik daha iyilerini de getireceğiz.

 

HAYRİ YAZICI

Son olarak Hayri Yazıcı söz aldı. Yazıcı konuşmasında “ Bursaspor Kulübü 50.yılını yaşıyor. Bu sırada büyük başarılar imza attı. Birçok başkanımız Bursaspor’a hizmet etti. Hayatta olanlara Allah’tan uzun ömürler dilerken kaybettiklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ezber bozup Şampiyonlar Ligi’nde oynadık. Üç yıldır da Uefa Ligi’nde oynuyoruz. Bu başarıyı yaşatanlara minnettarız. Bu başarıların yenilerine eklemek için adayız. Bursaspor kimsenin tapulu malı değil. Bursaspor bir basamak yeri değil, hizmet edenlerin yeridir. Az konuşup çok iş yapacağız. Bursaspor’dan beklentiler arttı. Bizler bunun bilincindeyiz. Tecrübemizle, lobimizle Bursaspor’a talip olduk. Bursaspor’u sevenler ile kucaklaşmak için geliyoruz. Bursaspor’u bölmek için değil kaynaştırmak için göreve talip olduk. Kendi üzerlerinde duran bir Bursaspor yapmak için geliyoruz. Rehberimiz 16 Mayıs, rotamız şampiyonluk hedefimiz Avrupa” dedi.  

 OY SAYIMI BAŞLADI

Genel Kurula toplam 2361 üye katıldı.

1.SANDIK

1.Sandıkta 189 oy kullanıldı. Bu oyların 1 tanesi iptal olurken; 

Hayri Yazıcı: 78

Erkan Körüstan: 76

İlhan Uslu: 26

Muzaffer Önadım: 6

Mesut Mestan: 2

 2.SANDIK

2.Sandık 209 oy kullanıldı. 1 geçersiz oy çıktı.

Erkan Körüstan: 94

Hayri Yazıcı: 58

İlhan Uslu: 37

Mesut Mestan: 17

Muzaffer Önadım: 2

 

3.SANDIK

3:Sandık 219 oy kullanıldı. 1 oy geçersiz sayıldı.

Erkan Körüstan: 107

Hayri Yazıcı: 55

İlhan Uslu: 45

Mesut Mestan: 11

Muzaffer Önadım: 0

 

4.SANDIK

4.Sandık 194 oy kullanıldı. 1 oy geçersiz sayıldı.

Erkan Körüstan: 102

İlhan Uslu: 42

Hayri Yazıcı: 26

Mesut Mestan 23

Muzaffer Önadım: 0

5.SANDIK

5.Sandık 201 oy kullanıldı. 1oy geçersiz sayıldı.

Erkan Körüstan: 79

Hayri Yazıcı: 51

İlhan Uslu: 43

Mesut Mestan: 21

Muzaffer Önadım: 6

 

6.SANDIK

6.Sandık 212 oy çıktı.

Erkan Körüstan: 56

Hayri Yazıcı: 55

Mesut Mestan: 51

İlhan Uslu: 50

Muzaffer Önadım: 0

 

7.SANDIK

7.Sandık 224 oy çıktı. 1 oy geçersiz sayıldı.

Erkan Körüstan: 92

İlhan Uslu: 66

Hayri Yazıcı: 47

Mestan: 17

Muzaffer Önadım: 1

 

8.SANDIK

8.Sandık 220 oy çıktı. 1 oy geçersiz.

Erkan Körüstan: 75

Hayri Yazıcı: 58

İlhan Uslu: 45

Mesut Mestan: 41

Muzaffer Önadım: 0

 

9.SANDIK 

9.Sandık 219. 1 oy geçersiz

Mesut Mestan 129

Hayri Yazıcı: 39

İlhan Uslu 33

Erkan Körüstan: 17

Muzaffer Önadım: 0

 

10.SANDIK

10.Sandık 233. Geçersiz oy yok. 

Erkan Körüstan: 93

Mesut Mestan: 72

Hayri Yazıcı: 47

İlhan Uslu: 21

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu