Yazık, günah!

Maddi anlamda zor günlerden geçen Bursaspor'da kanayan yaralardan biri olan personel maaşları yine yatmadı. Kulüp çalışanları, tam dört aydır maaş alamıyor.

Çekilen yüklü krediler ve hatalı transferler ile maddi darboğaza sokulan Bursaspor‘da personelin maaş sorunu da bir türlü çözüme kavuşturulamıyor. Daha önce de defalarca gündeme gelmesine rağmen, kulüp çalışanları tam dört aydır maaş yüzü görmedi. Ayrıca personelin avans olarak kullandığı meblağlar da durduruldu.

“BU BÖYLE GİTMEZ”
Çoğu ev geçindirmekle yükümlü olan ve çocuk sahibi olan çalışanlar, döviz kurlarındaki artış sebebiyle artan hayat pahalılığı da hesaba katıldığında oldukça sıkıntılı günler geçiriyor.

Bu durumun ailevi ilişkilerini de etkilediğini belirten personellerden bazıları, dayanma güçlerinin kalmadığını belirttiler.

TAZMİNAT HAKKI DOĞDU

Kulüp çalışanları, maaşlarını alamamaları sebebi ile ihtar çekmeleri ve sorunun yine çözülememesi halinde tazminatlarını da alarak işten ayrılma hakkına sahip olacak.

Bu hususla ilgili hadis-i şeriflere bakalım:

Peygamber Efendimiz işçinin ücretinin vaktinde ödenmesini emretmekte, işçiyi çalıştırıp ta ücretini ödemeyenlerin hasmı olduğunu beyan buyurmaktadır. 

Ebû Hüreyre (r.a.) Nebinin (s.a.v.) şöyle buyurduğunu rivayet etti: “Allah Teâlâ buyurur ki: Üç kimse vardır ki, Kıyamet günü ben onların hasmıyım. Ben, her kimin hasmı olursam, onu helak ederim. O üç kimse şunlardır:

“1. Bana karşı söz verip, sonra vaadinden dönen, ,
“2. Hür bir kimseyi (köle gibi) satarak parasını yiyen,
“3. Bir işçi çalıştırarak ondan istifade edip de ücretini vermeyen kimsedir.” 

26 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. 1- yüzde bir milyon haklısınız.
  2- ama bu kulübü kim ve nasıl kurtaracak ???
  2- gelmiş-geçmiş en büyük başkan rahmetli İbrahim yazıcıya yapılan,
  a- taraftar guruplarının verdiği ültimatomları !!!
  b- yapılan istifa çağrılarını !!!
  c- protesto amaçlı boşaltılan tribünleri !!! neremize saklayacağız ???
  3- evet ali ay mutlaka gitmeli. ama alternatifimiz hazır mı?
  4- mesela başkan bugün istifa etse, maddi konularda personel, hoca ve futbolcuların muhatabı kim olacak?
  5- sorunları sıralarken, yanına çözüm önerilerini de iliştiriverelim lütfen.

  40
  6
  1. @sokak sanatı yorumuna yanıt olarak

   Hep bu kafa yüzünden ne geldiyse geldi başımıza,
   Ali dedenin alternatifi kim, giderse kulübe ne olacak,
   3 Milyonluk bir şehir burası arkadaş, giderse kulüp de nefes alır.
   En kısa zamanda bu kulübü yönetecek bir çok insan çıkar.

   4
   3
  2. @sokak sanatı yorumuna yanıt olarak

   Haklisin birader de bunu dusunecek ve kararlar alacak olan DIVAN KURULUDUR. Bizim divan kurulu simdiye kadar ne yapmis ? Bilen ? Ozgende toplanip pisti ve okey oynamaktan baska ?

 2. Bir söz vardır gerekirse iş veren aç kalacak gerekirse önce işçinin karnını doyuracaksın derler.Ama gereksiz futbolcular euroları indirip yan gelip yatıyorlar sadece futbolcu anlamında değil, sen çaycının, bahçıvanın temizlik görevlisinin parasını veremiyorsan senin o kulüpte durmanın anlamı yok Ali Ay ve yönetimi çok ah alıyorsunuz.Sizler iş yerlerinizi nasıl yönetiyosunuz? Gerekirse transfer yapılmasın ama personelin paralarını ödeyin…Gereksiz yabancı oyuncuları gönderin.

  25
  1
 3. futbolcularla konuşulup bence maaşlarından ay bazında yüzde 5 kesinti yapılıp personele dağıtılabilirsiniz. sezon sonu takımın ligdeki konuma göre futbolculara performansıda hesaba katılarak prim yatırıp ödeşebilirsiniz.

  23
  2
 4. Kimseden birşey kesmesine gerek yok bence o kadar bilet parası gidiyor nerede bu? Ödesene insanların maaşlarını yetmedimi herkese çektirdiğiniz. Herkesin sabırı var ve siz çok zorluyorsunuz yönetim!!

  16
  1
 5. Ali ay madem ağlıyırdu niye Başkan oldu.
  Seçime yakın yine vaadler sıraladı ve durumunuz sslında çokta kötü değil dedi.
  SonrA

  15
 6. Şeriat la yonetilmiyoruz . İşçilerin haklarının ödenmesi gerektiğini anlatmak ve desteklemek için hadis sunmanıza lüzum olmadığı gibi demokratik bir hukuk devletinde ( sözde de olsa ) en hafif tabirle abesle iştigal olup şeriat kurallarını demokratik hukuk sisteminin üstünde görmek demektir . Bu ülkenin Cumhuriyetin kuruluşu ile getirilen çağdaş ve uygar kanunları işçilerin haklarınin korunmasinda fazlasıyla yeterlidir . İnanmıyorsanız Türk İş Kanunu ve Türk Borçlar Kanunu nu açıp okuyabilirsiniz . Arapça değil anlarsınız …

  13
  15
  1. @. yorumuna yanıt olarak

   Arkadaş ne alaka şimdi, Arapça ile bi kere sitenin yazdığı Hadis-i Şerif Arapça değildi,
   TÜRKÇE yazılmıştı, üstelik bu sözleri söyleyen kişi Dünyanın en büyük devrimcilerinden,
   Arapların gelenekçi, putperest yapısını yıkıp, köleleşme, ırk üstünlüğü, zengin-fakir sınıfı
   Ayrımından kurtarıp Adil düzen kurmak isteyen, bir liderin sözü,
   Üstelik son din İslam dininin önderi ve aynı zamanda Devlet adamı, biraz saygı,
   Burada Atatürk’ün sözü olsaydı şakşak mı yapıcaktın hemen ama söz senin işine gelmiyo,
   Bi Arap kafasıdır gidiyor, bırakın bu ırkçı, faşist anlayışı, değişin artık İnönü çocukları

   3
   2
 7. “ALMA MAZLUMUN AHINI…ÇIKAR AHESTE…AHESTE”
  Senin İyi Adam Olman. (Hak etmiş Personele 3 veya 4 Ay gibi Maaş veremeyen değil.VERMEYEN ).Huzuru Mahşerde Kurtarmaz Bilader…Cenabı Mevlam Malum Şirk Dahil.Samimi Pişmanlık ve Tövbeleri Af Ediyor…
  Ancak KUL HAKKI HARİÇ…Anlatabildik mi Efendi !!!!!!

  10
 8. Personelin maaşlarini yatarak para kazanan Yusuf ve Furkan dan alsınlar bak Trabzonspor’a 100 bin TL para cezası vermişler kadro dışı bırakmakla çözüm olmuyor

 9. BURSASPORUMUZUN MALİ DARBOĞAZINA ÇÖZÜM TEKLİFLERİM;
  1-Stadın altındaki işyerleri acilen kiraya verilmelidir.
  2-Localardan satılamıyanlarında acilen satılması sağlanmalıdır.
  3-Stadın çevresi güzel planlama ile açıkhava konserlerine kiraya verilebilir.
  4-Stadın 1650 araçlık otoparkı verimli çalıştırılmalıdır.
  5-Yeni hastahane faaliyete geçtiğinde daha da prim yapacak bu işyerleri taliplilerine iyi anlatılarak uygun ve kulübe katkı koyacak şekilde verilir.
  6-Tüm bunların olması için ACEMLER-BURSASPOR İSTASYONUNUN GÜNEY CEPHESİ AÇILMALI,BURADAN STADA YAKLAŞIK 270 M.LİK MESAFE YOL OLARAK DÜZENLENEBİLİR.Bu da özel mülk sahiplerinin iknası,onların sahibi olduğu alanın REKRAASYON ALANI olarak plan tadilatıyla olur.

  Tüm bunların aktifleşeceği zamana kadar da BTSO dan finansman desteği alınabilir.
  YETERKİ BUNUN İÇİN ÇABALAYALIM.
  Bilhassa çalışan insanımızın hakkı acilen ödenmesi gerekir.HAK KUTSALDIR.
  BTSO da buna karşı duyarlı olur..

  1. @Hüseyin İlhan yorumuna yanıt olarak

   sevgili arkadaşım, söylediklerine tamamen katılıyorum. ama benim daha basit bir önerim var.
   sonuçta biz şampiyonluk görmüş, üç milyonluk bir futbol şehriyiz.. 45 bin kişilik bir stadı doldurmak bir şehir takımı için zor olmasa gerek.
   kulüp 35 bin kombine satsın. küfür, yabancı madde kalksın, takım her maçını 40-45 bin kişiye oynasın yeter.
   işte o zaman kulübün marka değeri tavan yapar ve başta timsah arenanın isim hakkı olmak üzere stadın tüm ticari alanları (kapısı, bacası, cafesi, büfesi, restoranları, otoparkı, reklam alanları) değerinde ve kolayca pazarlanır ve kulübün kasasına sadece stattan 100 milyar para girer. malum sermaye hiç bir zaman boş tribünlere ve ikide bir kapanan stada yatırım yapmaz.
   sadece bununla da kalmaz. her maçını dolu tribünlere oynayan ve hiç bir olay çıkarmayan takımın galibiyet sayısı artar, sportif başarı para gelir. donanımlı başkan adayları cesaretlenir ve aday olur. ali aylar gibi donanımsız başkanlardan kurtuluruz…

 10. Abi bu personel arkadaslar kaç kişi allah askına ve toplam nekadar var ki borc veremeyecek kadar acizler bunlar ya bukadar da ahmaklık olmaz yazık günah

 11. Dikkate alınır mı bilmem ama ilk iç saha maçında her bilete 5 yada 10 lira zam yapın. Herkes maça gelmek ve o insanların geçimlerine katkı koymak için düşünmeyecektir bile.Ayrıca en çok ceza alan tribün fiyatlarına zam yapın ki bu cezayı o arkadaşlara bir nebze ödetin.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu