Yazık ediyorsun kendine Sercan

Anne-babadan önce ‘gol’ demeyi öğrenecek kadar futbol tutkunu… 2006’da Londra’da yapılan Pepsi Cup’ta turnuvanın en değerli oyuncusu seçilince yalnızca Türkiye’de değil Avrupa’da da dikkatleri üzerine çekmişti.

 

2007’de altyapısında başladığı Bursaspor’da ilk sezonda 8 maçta 1 gol attı. 11 gol attığı bir sonraki sezon ise ‘18 yaşındaki Sercan Yıldırım geleceğin yıldızı olur’ yorumları yapılmaya başladı. Her transfer döneminin bir numaralı gözdesi oldu. İsmi büyüklerle anıldıkça bilinirliği arttı ama futbolu bir adım geride kaldı.

 

Türkiye'nin gözü maçta, ya Sercan'ın?

 

2009-10 sezonunu kaleci İvankov’la birlikte aynı golde (4) tamamlaması bir anlamda her şeyi özetliyordu. Saha dışı olaylarıyla gündeme gelme modasına ayak uydurdu. Formasıyla akılda kalacak işlere imza atamadı ama İstanbul’daki gece maçlarında (!) sahne aldı. Ehliyetsiz araba kullandı, günlerce konuşuldu. Popüler kadınlarla anıldı, magazin sayfalarından düşmedi. Spor sayfalarında da manşetlerdeydi ama çoğu futboluyla alakalı olmadı.

 

Sercan son olarak podyumdaki mankeni dikkatlice izlerken, aynı dakikalarda Türkiye'nin gözü Belçika ile oynanan kritik sınavdaydı..

 

Sağlam da rahatsız

 

Transfer gündeminden düşmemek onun da hoşuna gitmişti ki, bir gün, “İngiltere’den”, ertesi gün, “İspanya’dan başka ligde oynamam” açıklamalarını yapabildi. Birçok futbolcunun son yıllarında gittiği Rusya’ya 21 yaşında “evet” dedi.

 

Lokomotif Moskova transferi imza aşamasında gerçekleşmedi. ‘Geleceğin yıldızları’ listesindeki diğer isimler Avrupa’da eserken, o hep, “Transfer olabilir, Bursa’da kalacak, Avrupa’ya gidecek” gibi sözlerin ortasında yer aldı. Son olarak Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı’nın, “Satmayacağız” ilanına (!) karşın, “Fatih Terim’in olduğu yerde oynarım” dedi.

 

Artık Bursaspor’un önüne geçen Sercan’dan teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın da rahatsız olduğu konuşuluyor. Böyle giderse Sercan da kaybolan yıldızlar kervanına katılacak.

 

Fanatik

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu