Yazık çok yazık!

Bursa.com Spor Yazarı Mustafa Özkeskin'in köşe yazısıdır.

Bursaspor’un geçen hafta donda ayazda oynadığı 3-3’lük Zonguldak maçından kalma zatürre başlangıcı bütün takımı sarmıştı, dün Karadeniz’de oynayacağı karşılaşmada olası bir kaybın sonrası hastalığın vereme dönüşme ihtimali çok yüksekti ve korkulan başa geldi!

Trabzon temsilcisi 3.95 milyon Euro gibi bu lig için hatırı sayılacak bir bedel karşılığı kurulmuş bir takım. Kanatları çok iyi kullanıyorlar, ayağa akılcı biçimde kısa pas yapıyorlar ama önemlisi önde pres yaparak rakibi çıkarmıyorlar.

Nitekim ilk düdük çaldığında görüldü ve anlaşıldı ki; Yeşil Beyazlı ayaklar ev sahibi 1461 Trabzon’dan öyle korkuyordu ki, bu maç boyu sergilenen ‘Cafer bez getir’ futbolundan belliydi!

Koca bir 45 dakikayı kendi kalen önünde kümelenerek tam saha tam kadro savunma yapmak hangi aklın eseriydi acaba? Akıllı, soğukkanlı, bilinçli bir oyunla defansı tercih başka şeydir, rakibinden korktuğun sinmek başka şey…

Birinde taktiğine güvenirsin diğerinde şansına!..

45 dakikalık bir devre düşünün, orta sahayı geçmeyeceksin ve haliyle de rakip kale de tek pozisyon bulamayacaksın…

Tövbe!

Çağatay’ın 20 metreden kullanıp karşısında duran koca kale yerine denize giden 39. dakikadaki serbest vuruşu unutursak bu kardeşe ayıp olur!

Maçın kırılma ve kader anı 43’de yaşandı. Buğra’nın kaleci Canberk’ten dönen şutunda Hakan topu 6 pas çizgisindeki Batuhan Kör’e gönderdi o da ağlara: 1-0… Bursaspor evlat kurşunuyla geriye düşerken ‘Eski Timsah’ ağlasın mı gülsün mü bilemedi arkadaşlarından gelen tebrikleri geri çevirdi belli ki kader böyle istemişti. Düşündüm de; dün mükemmel oynayan Taha Altıkardeş ile birlikte onu devre arası Trabzon’a paketleyen dönemin başkanı Emin Adanur acaba ne hissetti?

İkinci yarıda ilk devrenin karbon kopyası gibi geçti, ev sahibi önce Emin Alagöz’ün bazukası sonra da savunma arkasına sarkan Hurşit sızıntı golüyle skoru 3-0’a getirip horon tepti, Yeşil Beyazlı yönetim-teknik kadro ve de futbolcular onları seyretti.

Ben yazarken zorlanıyorum, tribündeki ekran başındaki Yeşil Beyaz sevdalılarını düşünüyorum da, kim bilir ne haldedirler onlara da üzülüyorum.

Yazık çok yazık!

17 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bunlar hoby olarak maça çıkıyorlar görüntüsü veriyor.

  Bunlara timsah arena yerine çimento sahda oynatmak lazım!

  Bütün Türkiye rezil olduk…alem ağzıyla değil başka yeriyle gülmeye başlar..

  46
  4
  1. @BursaYeşili16 yorumuna yanıt olarak

   Büyük ihtimal haber doğru oyunculara maaş verilmiyor sadece primlerle oyalıyorlar benim düşüncem bu ayrıca ilk 11 de oynayan büyüklerin kadro dışı kalması lazım furkan emre son kalanlardan şuana kadar gelişim gösteremedi canberk desen sıkıntı güven vermiyor aslında bu olay emin zamanındada oldu oyunculara prim verildi maaşları verilmedi bizi o oyuncular düşürdü şuan bu olay aynı şekilde tekrarlıyor arkadaş şuan eski futbolcularımıza bile razıyım hasan, kubilay, enver ve cüneyt köze bile en azından tecrübeleri yeter tahta açılsa bildiğin oyuncuları getirsek çağlar şahin akbaba, ibrahim öztürk, hasan ayaroğlu, onur atasayar, taha altıkardeş, kerem şen, Burak altıparmak ve enver bunları getirsek bile yeter bu sene bu ligden kurtulma şansımız vardı yönetim elinde hasan, kubilay ve cenki tutabilseydi yanlarınada üstte yazdığım kişilerden veya farklı oyuncularda olur gelseydi farklı konuşurduk

   7
   5
  1. @Metin yorumuna yanıt olarak

   Geçen Akşam Arda vs’nın bankacı dolandırıcılık davası mahkemeye giderse 8 Sene sürer dedi bir haber sunucusu Bursaspor’un davası onkadar karışıkki onlarca başkan yüzlerce yönetici menejer futbolcu üstüne banka bankacı vs vs yani 100 sene sürer kimsenin ömrü yetmez bu gün izmirlinin deniz macerası gibi belki o vakite kadar arenada yanından geçen dere taşmalarından su altında kalır! Eğer gelecek sene Bursaspor artık geleceğe bakmak istiyorsa derhal toplantı yapıp şirketleşmeye adım atması lazım yoksa böyle onun bunun başkanlığı antrenörü hevesi ile bombok halde devam edilemez!

   15
   1
 2. ulan anladık topçu değilsiniz . ama adam niye değilsiniz ? bu kadar mı kansızlık kitapsızlık olur yazık hiç mi bu takım için aidiyet hissetmiyorsunuz kitapsızlar. akşam yemek yerken aklınıza gelmiyor mu ? allahsızlar

  13
  2
 3. beyler bir haber aldım kesin bilgi. recep günay 13-15 milyon dolar ile geliyor. ve ENERJİII diyor. RA RA RADİKAL
  OKADARRRR

  10
  8
 4. Çünkü bunlar oyuncu falan değil dublör olarak sahada dolaşıyorlar alalade sokaktan birilerini çevir çıkar sahaya en azından futbol oynamaya çalışır bunlarda daha da iyi oynar amatörce hemde topa vurmasını pas vermesini top saklamayı açıkçası ne yapacağını bilmiyorlar yazık

  5
  2
 5. Bursaspor kulübünün ardından yazık çok yazık mı denilecek yoksa ahlar vahlar mı çekilecek.
  Buna gelecek haftalar karar verdirecek.
  Zira bir kaç hafta sonra her şey için artık çok geç olacak.
  Yirmi beş puanın altında birikim ile gelecek devre arasında tahtayı açmak çare olmaz.

  4
  3
 6. Bunlara yorum yapmak bile gerekmez.
  Lütfen artık bundan sonra bu şekilde devam edecekseniz yeşil-beyaz formaları daha fazla yerlere düşürmeden başka thsirtlerle çıkabilirsiniz.
  Artık yeter.

  2
  2
 7. Bu topçu bozuntuları; ilerleyen yıllarda küçüklerine “bizim oynadığımız zamanlar içeride-dışarıda bize en az üçer tane çakarlardı” diye gururla bahsedecekler herhalde.
  Bu utancı bizlere yaşattıkları için emeği geçenlerin hepsini Allah’a havale ediyorum.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu