Yazıcı ve Batalla, iki efsanenin ismi Özlücede yan yana

Bursaspor Kulübü yönetim kurulu eski üyesi Avukat Hakan Dinçtürk’ün projesi olan Bursaspor'un efsane kaptanlarından Batalla heykeli yerine konuldu.

Hakan Dinçtürk‘ün projesini üstlendiği, Sanatçı Rıdvan Sevim ve Endüstriyel Tasarımcı Oktay Türkoğlu’nun çalışmalarıyla yapımı tamamlanan Batalla’nın heykeli Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri‘nin ana girişinin olduğu bölüme koyuldu.

Heykelin açılış töreni Pablo Martin Batalla‘nın Bursa‘ya gelişinde yapılacak.

Batalla heykeli yerine koyulurken önümüzdeki hafta mermer kaidesi ve çevre düzenlemesi yapılacak.

Bursaspor’un şampiyon olduğu 2009/2010 sezonunda Beşiktaş’a attığı goldeki sevincini yansıtan Batalla heykelinin yanında yer alan Timsah figürü Bursaspor taraftarını temsil ediyor. Timsah ve Batalla birbirine bakar şekilde yapılan çalışmada hem Batalla, hem de Bursaspor taraftarının birbirine olan bağı simgeleniyor.

Batalla heykeli 1963 parçadan oluşuyor ve Bursaspor Kulübü’nün kuruluşuna işaret ediyor.

 

21 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Pablo Martiiin Batajjaaa.
  İsmini duyunca, resmini görünce içimi bi hüzün kaplıyor. Doyamadık sana be Batajja. Önce Daum’un yıldız kompleksine kurban gittin. Sonraki gelişinde de paslaşacak bir tane bile adam bulamadın. Acı içinde bitti serüvenimiz. Böyle olmamalıydı. Ama, 84’te Atatürk stadında başlayan Bursaspor sevdamın en güzel yıllarını sen yaşattın. Çook teşekkürler Batajja.

  46
 2. İstanbul takimini tutmak ; Ekranlarin en parlak yildizina ? Bursaspor u tutmak !!!!!!
  Mahallenin en guzel kızına, AşK olmak gibidir….!!! Birinde yürek konusur. Birinde Para!!!!

  28
  1. @Koris yorumuna yanıt olarak

   dostum fotografı ıncelersen daha uzerindeki posetler bile cıkarılmamış ama yoruma gelince direkt yapıştır.kim birsey yapsa hep olumsuz yorum ayıptır ya azıcıkta takdir edelim

   24
   2
 3. Bence en güzel yere konmuş. Atatürk stadı yerini bizden aldılar koysak da kimse görmeyecekti, Tmsah Arena zaten hiç bir zaman bizim olmadı. İbrahim Yazıcı tesisleri en uygun yer olmuş, hem o tesisten girecek her futbolcu, efsaneye yapılan saygıyı görecek. Teşekkürler Hakan abi, Teşekkürler Erkan başkan.

  16
  2
 4. Batajayı severiz sayarız tamam da, o heykel işinin yeri tesislerin orası olmamalıydı, biz bundan önce sedat 3 ün, biyediçin heykelini oraya koymalıydık, önce kendi özümüzdekilere bu işi yapmalıyız

  5
  12
 5. O heykel şehrin merkezine konulmaliydi..gelen geçen herkes gorsün diye merkezi bir meydanda yerini almalıydı.şimdi orda sadece bir kac futbolcu görecek ve umursanmayacak değeri..hic bir işi beceremiyoruz.

  5
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu