Yazıcı “Hedefimde Bursaspor Başkanlığı yok!”

Bursaspor'un şampiyon başkanı merhum İbrahim Yazıcı'nın oğlu Serkan Yazıcı, babasının kendisine verilen hapis cezasını kaldıramadığını söylerken, "Babamın gerçek ölüm sebebi budur. Bunu hak etmedi ve çok üzüldü" dedi. Yazıcı, kendisinin ise Bursaspor başkanlığı gibi hedefi olmadığını söyledi.

Bursada Bugün TV‘de Serkan Yetişmişoğlu ile Mehmet Ali Ekmekçi‘nin sunumuyla yayımlanan Evden Süper Futbol‘un konuğu Bursaspor‘un efsane başkanı İbrahim Yazıcı’nın oğlu Serkan Yazıcı oldu. İbrahim Yazıcı’nın 7’nci ölüm yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirilen özel yayında konuşan Yazıcı, kendisi için babasının hiçbir zaman ölmediğini söyleyip, “Büyük insanlar yaşar” diye konuştu.

GÖREVE TALİP OLANLAR ‘ÖLÜMÜNE’ OLMALI

Bir dönem Bursaspor’un Türkiye’nin en flaş takımı olduğunu vurgulayan Serkan Yazıcı, “Dik duruş demek inanmaktır. Bu görevlere talip olacak kişiler ‘ölümüne’ talip olmalı. İbrahim Yazıcı da bu uğurda canını vermiş. Dava olarak görüyordu. Enerjisinin etrafında toplanan büyük Bursaspor taraftarı vardı. Yelkenlere dolan rüzgar gibiydi. Bursa ili de Türkiye’nin en çok şehriydi” dedi.

7 SENEDE KULÜP BU HALE NASIL GELDİ?

Bir organizasyonda şampiyonluk yaşandığı andan itibaren o takımın artık şampiyon olarak anılacağını vurgulayan Yazıcı, ” Bursaspor, 2’nci veya 3’ncü lig, kaçıncı ligde olduğunun önemi yok. Bursaspor şampiyondur. Genleriyle yeniden bir gün şampiyonluğa oynayacaktır. Çünkü Bursaspor ismi bunu yapacak. 7 yılda bir kulüp nasıl bu hale gelir. Bütün Bursa uğraşsa böyle olamazdı” diye konuştu.

BURSASPOR’A FAYDAM OLACAĞINA İNANMAM LAZIM

Bursaspor başkanlığı ile ilgili düşüncelerini de açıklayan Serkan Yazıcı, ” Taraftarımızın düşünmesi şeref verici. Şu an Dünya Otomobil Federasyonu’nda yönetim kurulu üyesiyim. Orada da bir planım var. Şu an istediğim bir şey değil. İleride neyin ne olacağı belli olmaz ama şu an için öyle bir niyetim yok. Sadece arzumuz Süper Lig’e yeniden çıkmaktır. Ben Bursaspor’a oğlum Rüzgar İbrahim Yazıcı’yı hazırlıyorum. Onun büyük bir ilgisi var futbola. Ben bir işe girersem ölümüne girerim. Bu çocuk oyuncağı değil. Eskilerin gladyatörleri gibi. Niyetine girersem girerim, uluslararası görevlerim var onları da bırakma şansım yok bugün. Babam başka bir adamdı. ‘Dava bitsin bırakacağım’ diyordu. Davadan beraat etti ama Hakk’ın rahmetine kavuştu. Bursaspor’a fayda sağlayacağımı bilsem 1 saniye düşünmeden bırakır gelirim. Ama bir ışık olması lazım. Benim ona inanmam lazım. İnanılmaz bir borç var. Bu kolay bir yük değil. Yapanlara da kolaylıklar diliyorum. Bursaspor’a destek gerekli” dedi.

SİYASETLE İLGİLİ BİR HEDEFİM YOK

Marmaris Belediye başkan adaylığı gibi bir yeni hedefi olmadığını kaydeden Serkan Yazıcı, ” Bana bu konuyla ilgili daha önceden sorsanız bahse girebilirdim. O dönem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle bir girişimim oldu. Siyasetle ilgili hiçbir düşüncem yok. Bundan sonraki süreçte de böyle hedefim olmaz. Ben motor sporlarıyla ilgileniyorum ve o konuda ilerlemeyi planlıyorum. İkinci dönem Marmaris Belediye başkanlığı gibi bir hedefim yok” dedi.

YOLSUZLUK İDDİASIYLA HAPSE GÖNDERDİLER

İbrahim Yazıcı’ya büyük haksızlık yapıldığını vurgulayan Yazıcı, “O dönem yalan yanlış şeyler yazıldı ve hakkı yenildi. Bugün de Bursaspor için para toplanıyor. Niye para toplayanları hapse atmıyorlar. Babamı attılar. Bursaspor’u İbrahim Yazıcı aldığında her yerde haciz vardı. Ne yapacaktı adam, kulübe gelen bütün para haczediliyordu. Babam niye vefat etti? O hapis cezasını babam kaldıramadı. Gittiğimiz zaman yanımızda kimse de yoktu. ‘Şampiyon şehir Bursa’ yazmakla olmuyor o işler. Babam çok şeyler çekti. Şampiyonlar Ligi’nde oynamak için o zamanki belediye Atatürk Stadyumu’ndaki eksikleri yapmayacağını söyledi.  Stadyumun parasını Bursaspor’dan aldılar. Babamın bir tane imzası yok, ‘statta yolsuzluk’ yapıldığını iddia ettiler. İbrahim Yazıcı’nın Bursaspor’un parasına ihtiyacı olabilir mi? Taraftarımızı da inandırdılar. Elbirliğiyle babamı hapse attılar atanlar da belli. Bize cenazeden daha ağır gelen oydu. Biz cenazede babamla bir kez daha gurur duyduk. Kime öyle bir cenaze nasip olur. Bursa halkının gösterdiği teveccüh, babamı yaşatıyor. İbrahim Yazıcı canını verdi” dedi.

BABAMIN ADINI ZAR ZOR TESİSLERE VERDİLER

Nilüfer Belediyesi’nin geçmiş dönem başkanı Mustafa Bozbey’in, İbrahim Yazıcı’nın adını taşıyan stat yaptığını hatırlatan Serkan Yazıcı, ” Ondan sonra da nasıl verdilerse zar zor Özlüce Tesisleri’ne babamın adını verdiler. Oraya verip vermemeleri önemli değil.  Adı bütün Bursa’nın kalbine yazılmış durumda. Babamın kıymeti Bursaspor’adır.  Seçildikleri gün İbrahim Yazıcı’nın resimlerini kaldıran başkanlar var. Bunlara gerek yok. Şu an Bursaspor’un durumuna üzülüyorum. Şampiyon Bursaspor’un buraya gelmesi noktasında çocuklara üzülüyorum. Bir ruh lazım. Batalla, Bursaspor’un efsaneleri arasına girmiş. Onu seyretmek büyük keyifti. Süper Lig’de yeni sezona İbrahim Yazıcı adını vermek için yönetimin çalışma yürütmesi lazım. Benden destek isterlerse elimden geleni yaparım” dedi.

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Stada kesinlikle ismi verilmesi gerekir ondan büyük Bursasporlu olamaz adam öleceğini bile bile bırakmadı başkanlığı

  38
  2
 2. Bire bir tanımadığım kişiler olarak gittiğim 2 cenaze oldu şehit samet saraç ve ibrahim yazıcı. Stadyumda tabutu başında yeni stadın adı ibrahin yazıcı olacak diyenleride unutmadım. Söylenecek çok söz var ama bu halkada bu taraftarada ne desen ne yapsan boş.

  25
 3. Aklı başında ve donanımlı bir insan kolay kolay bu kulübe başkan olmaz.
  çünkü, artık burası tamamen skora endeksli ve Sabırsız bir yer oldu.
  Çünkü bilir, olası 2 kötü sonuçta başına gelecekleri.
  Çünkü bilir bu kulübün hastalığının 3-5 ayda geçmeyeceğini.
  Ve bu yüzden veremez skor garantisi.

  Peki gelenler???
  Ya camialarını tanımıyor.
  Ya çok cesur.
  Ya egoları yüksek.
  Ya futbolu bilmiyorlar.
  Ya da bizim bilmediğimiz başka hesapları var.

  22
  1
 4. Öncelikle şampiyon başkanımız İbrahim Yazıcı, ya Allah. tan rahmet diliyorum. mekanı cennet olur inşallah. kıldığım namazlar sonrası kendisine dua ediyorum. Onu haksız yere suçlayanlarıda Allah’a havale ediyorum. Bizim öncelikli hedefimiz kalan 6 maçı kazanıp süper lige yükselmek olmalı ve daha sonra, önümüzde ki sezon isminin, İbrahim YAZICI sezonu olması için, bütün Bursa şehri olarak yüksek sesle haykırmalıyız. Yeni stadyum ismi kesinlikle İbrahim YAZICI stadyumu olmalı..

 5. Bak adam doğru yere temas etmiş belediye elini ayağını çeksin artık arkadaş siyasi hedefi ve malzemesi yapılmayacak duruma gelemedi Bursa stad yapıldı yaparım ama gelirler benim diyen boy boy benim paramparça bursaspor ayakta denen bı klub oldu çıktı belediye görev yerine gelir dusunuyo yanlış anlamayın arkadaşlar ama hatırlarsanız belediye-baskan atismasindan sonra Bursa zirvelerde görüldü yani şehrimiz kenetlenip sağlam bı ders vermeli siyasi olarak değil belediyeye bı duruş sergilenmeli yoksa bu böyle devam eder gider

 6. Serkan kardeş bi imza günü düzenlede babanın namına senden helallik alalım sonra boşver dünya oto sporunu gel başımıza hiç bişey yapma Tarihyazıcı gibi giyin kuşan deynekcilerin eline kaldık

  1
  1
 7. Rahmetli dedemin ruhuna her Fatiha okudugumda başkanıma da gönderiyorum biz kimin ne olduğunu biliyoruz 2 evladım var onlarda Şerefli Namuslu nasıl olunur anlattığımız hikayelerle öğrenecekler Büyük başkan iyiki vardın Keşke biraz daha uzun kalsaydın Allah rahmet eylesin,Bu genlerle Bursamız birdaha şampiyon olacak inanıyoruz ama İbrahim başkanın genleri Serkan Yazıcı da birinin önderliğinde olacaksa ya Levent Kızıl ya Serkan Yazıcı !!!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu