Yazıcı Adaylığını Açıkladı!..

Başkanımızın açıklaması aşağıdadır; 

"Büyük Bursaspor taraftarının daveti, genel kurulumuzun da takdir ve güveniyle, 2007 yılında üstlendiğim başkanlık görevimi, bugüne değin büyük bir gurur ve onurla sürdürdüm.

5 yıla yaklaşan süre boyunca, karşılaştığımız onca güçlük ve engellere karşın, Bursasporumuzu Türkiye’nin beş büyük kulübünden biri yapabilmek ve Avrupa standatlarında bir kulüp haline dönüştürebilmek için, yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte son derece uyumlu ve özverili bir şekilde çalıştık.

2010 yılında kazandığımız Süper Lig Şampiyonluğu ile Türk futbol tarihinin akışını değiştiren bir başarıya imza attık.

Çeyrek asırdan bu yana sadece hayallerde kendine yer bulabilen ve kağıt üzerinde bile mümkün görünmeyen bir sportif başarıyla Anadolu devriminin mimarı olduk.

Avrupa futbolunun en büyük organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi’ni kentimize getirdik ve Atatürk Stadı’na Avrupa’nın en büyük takımlarını çıkarırken, Bursasporumuzun ismini  Avrupa futbol ailesinin prestijli kulüplerinin arasına yazdırdık.

Özetle;

40 yılı aşkın süredir, bir çok başkan ve yönetimin gerçekleştirmek için emek verdiği sportif başarıyı, 5 yıl gibi kısa bir sürede yakaladık ve şampiyonluğumuzun yanı sıra, üç yıl üst üste Avrupa Kupaları’na katılarak, yıllardır Avrupa hasreti çeken camiamıza özlediği heyecanları yaşattık ve yaşatmaya devam ediyoruz.

Bütün bu başarıları, yüreğimizdeki Bursaspor sevgisiyle birlikte tecrübemiz, dürüstlüğümüz ve elbette arkamızdaki büyük Bursaspor taraftarının desteğiyle gerçekleştirdik.

2010 yılında camiamıza kazandırdığımız şampiyonluk, bize görevimizin bittiğini değil, omuzlarımıza daha büyük bir sorumluluk yüklendiğini gösterdi ve bu doğrultuda, büyük bir uyum içinde çalıştığımız teknik kadromuzla birlikte, daha büyük ve devamlılık arz eden başarılara yönelmemiz gerektiği gerçeğini ortaya çıkardı.

Dolayısıyla, 29 Mayıs, 6 Haziran 2012 olarak belirlediğimiz olağan genel kurulumuza başkan adayı olarak katılacağımı ve 5 yıl önce temellerini attığımız büyük değişimi tamamlamak adına, genel kurulumuzun takdir ve güvenine talip olduğumu kamuoyuna saygıyla bildiririm."

 

İbrahim YAZICI Başkan

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu