Yaya Sane “Saint-Etienne beni istedi”

Geçen sezon 18 maçın 16’sında forma giydiğini belirten Senegalli futbolcu, ”Brest bana 2-3 yıllık sözleşme önerdi ancak ben 6 aylık bir sözleşme yapmak konusunda direndim. İlk başta kabul etmeselerde, sonradan kabul etmek zorunda kaldılar. Brest‘de oynadığım sürede takımın en iyileri arasındaydım. O dönem birkaç Ligue 1 kulubüyle görüşmeler gerçekleştirdim. Bu yüzden Bursaspor‘a imza atmadan önce bir süre bekledim. Sonuç olarak Lig 2’de forma giymek istemiyordum. Yeteneklerimle üst düzey bir kulüpte oynayabileceğimi düşünüyordum. Brest’deki insanlar bu kararımdan dolayı üzgün olabilirler ancak beni anlamalılar.”, dedi.

Fransa‘dan teklifler olmasına rağmen neden Bursaspor’u seçtin sorusuna ise ”2015 kış dönemi benim için oldukça hareketli geçti. O dönem Saint-Etienne benimle ciddi bir şekilde ilgilendi. Bir kontrat önerdiler ve beklememi istediler. Bu sürede birçok kulubün teklifini de reddettim. Ancak o dönem Saint-Etienne’in hücum oyuncusu sakatlandı ve benim yerime o bölgeye takviye yapmak zorunda kaldılar. Gerçekten hayal kırıklığına uğramıştım.

Bursaspor’da herkesin kendisine iyi davrandığını belirten Senegalli futbolcu, ”İlk zamanlarda çok zor günler geçirdim çünkü takıma sakatlığım yüzünden katılamıyordum. Sakatlığım geçtikten sonra takıma alışmaya başladım. Ve şuan da çok iyiyim. Türkiye Kupası‘nda bir maç forma şansı buldum. Gelecek hafta ligde de forma şansı bulacağımı düşünüyorum.”, dedi.

Bursasporluyuz.org

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu