Yasin Öztekin Bursaspor’un gündeminde!

Bursaspor, Galatasaray'da forma giyen Yasin Öztekin'le ilgileniyor. Samet Aybaba da bu futbolcuyu istiyor.

Galatasaray’la olan sözleşmesi sona eren Yasin Öztekin‘e Bursaspor‘da talip. Yeşil Beyazlılar, 31 yaşındaki futbolcu için nabız yokluyor.

Teknik direktör Samet Aybaba‘nın da, “İyi oyuncu” diye yorum yaptığı Yasin Öztekin‘in de Bursaspor‘a gelmeye sıcak baktığı öğrenildi.

Yıllık kazancı ile ilgili anlaşma sağlanırsa, Bursaspor, tecrübeli futbolcuyu kadrosuna katabilir.

26 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Gomennasai yorumuna yanıt olarak

   Yasinle ilgili nasıl olumlu yorum yapabiliyorsunuz hayret ediyorum. Galatasaray taraftarı gittiği için zil takıp oynuyo bizim taraftar gelsin istiyo. Bir sürü genç var kanat yerli yabancı boşta yasinin de yarı maliyetinde. Şimdi borç bitsin istiyo taraftar> borç oyuncu satarak biter> yasini satabilcek miyiz? Dolayısıyla satamayacağımız oyuncu almamalıyız yasin gibi…

   30
   64
    1. @ff yorumuna yanıt olarak

     Aşağıda burak arkadaşa cevabı verdim okumanı tavsiye ediyorum bursasporun artık günü değil yapılanmayla önümüzdeki yılların takımını kurması gerektiğini düşünüyorum. Dünyada hiçbir kulüp yok ki yapılanma proje geliştirip başarısız olsun. Ligimizde başakşehir ve beşiktaş bunun en büyük örnekleridir. Bizim forma kombine sponsorluk gelirlerimiz 3 büyüklerle kıyaslanamayacak şekilde düşük bu çok net bir gerçektir. Yapılacak şey her yıl 15-20-25 m euroya oyuncu satmaktır bu şekilde borç biter. Ama yasin gibi yaşını almış değil genç oyuncularla bu sistem çalışır yoksa her 2 senede bir trabzon gibi iskelet değiştirmek zorunda kalır takım ve masraf olur eldekiler de harcanır gider. Kişisel olarak karakterli olduğu sürece hiçbir futbolcunun transferini veto etmiyorum demeye çalıştığım şey 2-3 sene oyatıp satabileceğimiz futbolcuları transfer etmemiz şart..

   1. @Suat yorumuna yanıt olarak

    Suat kardeş bu işten hiç anlamadığın belli.. Yasin gibi kanat adamını bul, öp de başına koy kardeş. Adamın sadece Bursaspor’a ayyığı golleri saysak körü olur. En önemlisi de Ankara’da oynadığımız ve bizim kalede Mert Günok’un yer aldığı Süper Kupa maçında GS’ye 1-0 yenilip kupayı kaybettiğimiz maçın golünü de Yasin atmıştır. Kayseri Erciyes’ten beri müthiş bir performansı olan Yasin Bursaspor’un sağ kanadına şahane dinamizm katar. Öyle kazma Delarge’larla falan da uğraşmayız. Hiç olmazsa adam gibi rakip kaleye gideriz. Ve rahat nefes alırız.

    27
    3
    1. @Burak yorumuna yanıt olarak

     Ben gözlem ekibinin alıncak oyuncuların türkiye sınırları içinde kalmasına karşıyım öncelikle yasin 30-32 yaşına gelmiş hala 2 sene önce attığı golü söylüyorsun bana. Ben diyorum ki dünyada milyon tane gelecek vaadeden kanat oyuncusu var kasımpaşa mesela trezeguet i buldu 2 yr aldı 5 e satıyo biz 2 ye adam alamayız biliyorum ama bedavaya alırız ve yıllık da yüzde yüz eminim yasinden az para veririz. Ayrıca bir kaç yıla da satarız. Şimdi gelelim borca bursasporun borcu 70-80m euro civarıdır bu borç doğru yapılanma ile 3-5 sene içerisinde bitebilir hiç fazla bir borç değil gözde büyütülmemeli. Ama bu yapılanmayı 2 seneye futbolu bırakcak günde 1 paket sigara içim 1m euro maaş isteyen yasinle yapamazsınız bu yüzden yasini veto ediyorum. Naçizane fikrimdir.

   2. @Suat yorumuna yanıt olarak

    Borç oyuncu satarak bitmez. Evet oyuncu satışı da bir kardır ancak borç sportif başarı ile biter, başarılı olacaksınız ki marka değeri yükselsin ve beraberinde sponsorluklar gelsin. Marka değeriniz yükselirse sizin satacağınız oyuncunun değeri de yükselir. Önce sportif başarı.

    28
    1
    1. @Fatih yorumuna yanıt olarak

     70-80 m euro civarı borcumuz var. Biz şenol güneş döneminde ligi 6. Bitirmemize rağmen kadrodaki genç oyuncularımız satıldı ve 20m euro kar ettik. Dolayısıyla 2 zene üstüste 20m euro satış yapsak borç falan kalmaz ortada. Haaa neymiş demekki borç oyuncu satarak bitermiş. Başka şekilde bitmez mi borç? Forma kombine satmak sponsorluk stat ismi almak bunlar da borç bitirme yöntemidir ama bizim takımımızın taraftarı 3 büyüklere göre çok az 1m nerde 20-30m taraftar nerde. Dolayısıyla oyuncu satmak daha kısa ve daha geliri yüksek bir iş. Bursasporun borcu 70-80 milyon euro dedik bu para abartılmamalıdır 2-3 yıl içinde doğru yapılanmayla bu borç indirilir transfer politikamız 1 aldığını 5 satmak olmalıdır dolayısıyla yasin öztekinden kar etmemiz olanaksız gözüküyo. Hatta onun için kişisel görüşümdür gelirse 1 m euro alır ve 2 sene sonra icralık eder kulübü. Genç oyuncu dolu dünya yabancı sınırı da yok niye yasinde takılı kalıyoruz ona kızıyorum.

    2. @Fatih yorumuna yanıt olarak

     taraftarın desteği olmadan ne marka değeri yükselir, ne de sportif başarı gelir. bizim taraftar ”önce başarı, sonra destek!” diyor. bu yanlış. dükkana mal koymadan o dükkan nasıl ciro yapacak? sportif başarı için, kaliteli transfer. kaliteli transfer için de para lazım. kombineler bitse arenanın başta isim hakkı olmak üzere bütün ticari alanları değerinde pazarlanır. malum, sermaye beton yığınına (boş tribünler) asla para bağlamaz.

     bursapor için 2 yol var.
     a- fb, gs, ve bjk gibi para ile takım kurmak. (bu gün bizim için bu mümkün değil. adamların 20 şer milyon taraftarı var. beğeniriz-beğenmeyiz! öyle ya da böyle marka olmuşlar. ve bir şekilde taraftarları tarafından finanse ediliyorlar)
     b- destek ve sabırla, kısa ve uzun vadeli planlamalarla, kimse kimsenin yetki alanına girmeden ve de aşama, aşama kulübü ileri taşımak olmalı.
     bunları yapmazsak daha çoook içeride birbirimizi yer ve debelenir dururuz.
     keyfiyet elbette büyük Bursaspor taraftarınındır…

     12
   3. @Suat yorumuna yanıt olarak

    bizim elimizde rodrigez olsa bizde yasini beğenmeyiz ama elimizde josua john var nasıl olumlu yorum yapmayalım

    45
    1
    1. @necati yorumuna yanıt olarak

     Ben yasini veto ederken john veya delarge ı savunmadım ama ne yapalım yani eldeki kötü diye yasine razı mı olmamız gerekiyor? Kaldı ki yasin hayrına mı oynayacak? John 250 delarge 350 bin euro alıyo toplam 600bin euro eder yasin 1m euro isteyecek de asist kralı mı olacak sanki?

    2. @necati yorumuna yanıt olarak

     Joshua John bile yok kadro dışı 🙂 elde sadece Yusuf Erdoğan var kanat 🙂 Kanatsız oynayacaz bu sene 🙂
     Şaka maka durum vahim kaos futbolu 4 3 3 bile oynasak hadi baba golcüyü aldın mutlaka 2 forvet daha lazım yoksa ilerideki 3lü stancu yusuf hadi Mbokani bile olsa olmaz gerisi shehu badji (furkan-emirhan-atanasov) iyi çünkü
     Bence Yasin tam bizim adam ve 15 gol rahat atar bizde hatta satabiliriz bile katara çine 🙂

     16
     1
 1. Futbolcunun tek eksi yanı çok fazla paragöz olması onun dısında fark yaratacak bir adam. Sakatlığı olup olmadığı iyi arastırılırsa sorun yaşamayız

  33
  10
 2. Geçen sene o kadar sıkıntı yaşadık kanat mevkiinde insan kaliteli bir ismin transferini bekliyor ama malesef bu sene yine aynı hatalara düşecekler sanırım…. yasin bize lazım olan kanat değil… daha iyisi lazım..

  17
  9
 3. Tam Samet Hocalık oyuncu, parlatır bu Yasin’i Aybaba. Çok eleştiri alıyor kendi takımında ama Bursamıza faydalı olur kanaatindeyim. Bir kere kumaşı iyi. Oyunun her anında etkili olabilecek bir oyuncu, adam geçiyor, tekniği fena değil. Üç büyütülmüş taraftarlarının yorumlarını da pek kaale almayın derim. Komik bir şekilde kadrolarında Messi varmış gibi davranıyorlar.

  Gelelim handikaplara. Bizim bu sezon asgari maliyetle en iyi kadroyu kurmamız gerekirken Öztekin’in istediğimiz ücretlere oynayacağını sanmıyorum. Ayrıca fazla gamsız. Maç içinde son tercihleri çok saçma olabiliyor.

  Gelirse de dert değil, gelmezse de. Ama yüksek ücretlerin feda edilebileceği bir oyuncu değil.

 4. İlla da bize oynamak istiyorsa AYTAÇ KARA gibi fedakarlık yapacak,
  2+1 yıllık sözleşme yapılsın, aylık 200 BİN TL maaş 10 ay boyunca 2 MİLYON TL verilsin,
  maç başı da ilk 11 oynadığı her maç 50 BİN TL ile 30 maç oynarsa ligde
  1.5 MİLYON TL de bonus olarak alır, 3.5 MİLYON TL çok iyi para bence
  Türkiye şartlarında, bu şekilde sözleşmeyi kabul ederse hemen alın
  yok mırın kırın ederse yol alsın gitsin Anadolunun müstesna kulüplerine

 5. son 4-5 senenin aklıma gelen Türk topcuların EN haysiyetsiz, EN ahlaksız, EN şerefsiz adam. Hatırlayalım Kupa yarı finalde Sivası aldattı. Emek hırsızı. Sonra finalde bizim gözümüzün önünde iki kere ceza sahasında kendisini yere attı?
  Kendisini bilerek yere atmak, benim açımda en direk ve en basit ŞİKE dir. Hele Sivasda çalınan penalti 20 santim ara vardı. Rüzgar çarptı yere düştü. Bu kurnazlık değil. Bu özel bi şeytanlık. Onursuzluk.
  Vallah ben bunun yerine bin kere Volkan Şen i isterim.
  Hani 2002 den sonra Rivaldo yu hangi Türk takımı alırdı?

  3
  2
 6. BENCE Y-Y FORMÜLÜ TUITAR…YUSUF-YASİN….AMA GELMEZ …ÇÜNKÜ PA<RA YOK PARA….PROTESTO ET KOMBİNE VS ALMA SONRA O GELSİN BU GELSİN DİYE BEKLE…JOHN GİBİ ÇÖPLEDRLE BU İŞ TUTMAZZZ

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu