Yarın çok zor 19’unda bekleriz!

Bursaspor’da yaklaşan olağanüstü genel kurul öncesi başkan adayları dün yönetim, denetleme ve disiplin kurullarında görev yapacak asil ve yedek isimleri Divan Başkanlık Kurulu’na teslim etti. 

Timur Noyan’ın ardından dün de Ersin Kurtuluş adaylıktan çekildiğini bildirip listesini getirmeyince aday sayısı 7’den 5’e düştü.

SADECE YÖNETİM DEĞİŞECEK

Dün sırasıyla Recep Günay, Cevdet Yıldız, Ali Ay, Burhan Ilgın ve Burhan Vatan listelerini teslim etti. Verilen isimlere göre de genel kurulun ilk toplantıda yani yarın toplanmayacağı anlaşıldı. Genel kurul yarın gerçekleşmediği takdirde adaylar sadece yönetim kurulu asil ve yedek listelerini 17 Ocak’ta bir kez daha değiştirme hakkına sahipler.

2417 İMZA LAZIM

Başkan adaylarının denetleme ve disiplin kurullarını ise değiştirme şansları yok. 5283 üyesi bulunan Bursaspor’un, oy kullanabilecek üye sayısı ise 4734. Olağanüstü Genel Kurul’un yarın saat 15.00’te başlayabilmesi için 2417 üyenin hazirun listesini imzalaması gerekiyor. Çoğunluk sağlanmadığı takdirde kongre 19 Ocak Salı günü saat 15.00’te Nilüfer Spor Salonu’nda gerçekleşecek. 

 

Pusulalarda renkler belli

 

Bursaspor’da başkan adaylarının oy pusulaları da belli oldu. Çekilen kura sonucunda Ali Ay kırmızı üzerine beyaz, Burhan Vatan’ın lacivert üzerine beyaz, Recep Günay’ın yeşil üzerine beyaz, Cevdet Yıldız’ın beyaz üzerine yeşil ve Burhan Ilgın’ın sarı üzerine siyah olarak belirlendi. 

Divan başkanı kim?

Bursaspor’un olağanüstü genel kurulunu yönetecek divan başkanı konusunda da dün adaylar Recep Günay haricinde fikir birliğine vardı. Adaylar, İlhan Parseker’in Divan Başkanı olması yönündeki dilekçeyi imzaladılar. Levent Kızıl’ın Divan Başkanı olma isteği ise kabul görmedi.

Vergi borcu ne olacak?

Bursaspor’un bu dönemle ilgili 9 milyon lira civarında vergi borcu olduğu son günlerin en çok konuşulan konularıydı… Vergi Dairesi’nden kulübe borçla ilgili bir tebligat geldiği belirtilirken, bunun yapılandırılması için de yeni yönetimin beklendiği bildirildi. Vergi Dairesi’yle yapılan görüşmede, borcun yarısına teminat gösterilmesi durumunda 9 milyon lira civarındaki borcun 24 aya bölünerek yapılandırılabileceği öğrenildi. Öte yandan, Bursaspor’u 1 futbolcunun UEFA’ya şikayet ettiği yönündeki iddialar da yönetim tarafından yalanlandı.

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu