Yalçın Cambaz’dan tepki: Kulüp kapatma yetkisi yok

Bursaspor Kulübü eski yönetim kurulu üyesi avukat Yalçın Cambaz, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’nda yeşil-beyazlı kulübün herhangi bir dosyası olmadığını ve bu kurulun kulübü kapatma yetkilerinin de olmadığını ifade etti.

Sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Avukat Yalçın Cambaz, “Bursaspor’un, tahkim’de herhangi bir dosyası yok, dolayısıyla tahkim’in Bursaspor’la ilgili bir gündemi de yok. Herhangi bir kulübü kapatma yetkileri de zaten yok” ifadelerini kullandı.

Mevzuata göre TFF’nin kulüp kapatma yetkisi bulunmazken, TFF Kulüp Lisans ve Finansal Sürdürülebilirlik Talimatı’na göre belirlenen şartları yerine getirmeyip Ulusal Lisans alınamaması halinde puan silme, lig düşürme ve Türkiye Kupası’na katılım hakkının elinden alma yetkisi bulunuyor.

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu başkanı görevden alın.Adam gibi yönetim oluşturun.Bu başkana amatör kümede bir kulüpte bile görev vermezler.Koca Bursaspor’u kimler yönetiyor.Artik yeter sahip cikilsin Bursaspor’a

  45
  6
  1. @Alper yorumuna yanıt olarak

   Tamam abi. Bugün hemen alıyoruz görevden. Yeni başkan kimi yapalım abi? Var mı bi emrin, bi önerin? Başımız üstüne abi.

   8
   18
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   ne alakası var.
   recep günay ve mevcut kadro bir sonuç.
   yıllardır yapılan yanlışların önümüze koyduğu acı faturadır.
   ya ne iş be arkadaş!
   şampiyonluk görmüş bir süper lig camiası bir lig, bilemedin iki lig düştüğü zaman artık orada jeton de düşer ve doğru yolu bulur.
   bizde öylemi? amatöre dayandık hala aynı yerde otluyoruz.
   kaç senedir yerel medya ve taraftar yorumlarına bakıyorum yok bu takımla olmazmış! yok bunlar seri yakalayamazlarmış! yok ruhsuzlarmış!
   ya ne ruhu arkadaş? tuz ruhu mu? nane ruhu mu?
   ya arkadaş bu çocukların kemikleri bile hala kıkırdak!
   işimiz gücümüz para, pul, tahta, transfer.
   biri gelecek. parayı basacak. tahtayı açacak. takviyeleri yapacak. bizi eğlendirecek.
   varsa öyle bir enayi biz de evlatlık gidelim bari.
   lüküs hayat, lüküs hayat ohh ne rahat. gel keyfim gel yan gel de yat.
   hem 50 kuruş olacak hem de cam kenarı.
   ooooolduuu!..
   Allahım sen bazılarımıza akıl-fikir. bazılarımıza da sabır ve dayanma gücü ver ne olur…

   14
   3
 2. Kardeşim borç olmuş 1.5 Milyar TL ne mal kalmış ne mülk ne stadyum bizim ne antrenman veya tesis hepsinde kiracıyız eğer açık piyasa kanunu uygulasa mülk sahibi kiraların 5% ödeyemeyiz siktir çekip kapı dışarı atarlar ! eski yönetimler milyarlar TL gelir geldiği vakit paraları yok edeceklerine kalıcı yatırımlar yapmış olsaydı durum farklı olabilirdi ama bu kulüp içi boşaltılıp batırılmış bunuda eski yönetimler yaptı o kadar açıkta depremden sonra evsiz insan varki devlet birde vakıfköy veya diğer arsa tesis vs size verip çöreklenin üstüne diye vermez bu kulüp şirketleşip belki bir yol alır tek umut o!

  7
  9
 3. Bir kere net birsey var recep gibi ve geçmiş başkanlar gibi kemirgen ve suluklerden bu takım kurtulmalı ve ısrarla söylüyorum takım buyuksehire devredilir Banaz gelmeli herkes soyuyordu ama Banaz ayakta tuttuğu halde küfreden taraftar diye adlandirdiginiz çoluk çocuk bu durumu tetikledi.Recep hemen gitmeli murat sozkesen denen bilgisizden kesin kurtulmalı ne kadar iş bilmez varsa şuan takımda oyuncuları saymıyorum bile torpilli oyuncuları bırakın alın mahalle takımlarından valla daha iyi yazık bu takıma.

  7
  2
 4. Cavit cağlar kulübe geldi ziyarette bulundu ve dosyaları istemişti incelendi mi var mı bir gelişme ne gibi görüş çıktı Cavit çağlar başkanımız dan bir cevap gelmedi medya dan veya sosyal medya dan.Ne gibi yol haritası çizilecek.

  6
  2
  1. @1963 yorumuna yanıt olarak

   Cavit’ten yol haritası bekleyen, anasından dam beklesin. Cavşt’in yaralı parmağa işediği ne zaman görülmüş? Adam Fenerli be ya. Bursasporlu falan değil.

 5. Borç 1,5 milyar TL yazıp rakamı büyük göstermeye çalışmayın. Borç o kadar olabilir ama ödenmesi gereken para o değil ki.
  Acil ödenmesi gereken para 2-3 milyon Euro gibi birşey. Onuda alacaklılarla oturup anlaşıp pazarlıkla 1 milyon gibi bir rakama kapatabilirsin.
  Tüm bu yaşadığımız rezillik 1-2 milyon Euroluk para yüzünden. Bursa şehri için hiç birşey ama zenginlerin bu kadar borcu ödemeye gönlü yok.
  En acısıda seçimlerde aday çıkarmadılar şimdi Recep günay gibi vasıfsız borcu asla ödeyemeyecek biri başkan oldu. Adamdan da kurtulamıyoruz Bursanın yılları boşa geçiyor.

  5
  1
  1. @Fira16 yorumuna yanıt olarak

   Fira16 bence bi git ya . borç 1,5 milyar tl yazıp rakamı büyük göstermeye çalışmayın diyorsun acil ödenmesi gereken para 3 milyon euro ( 90 milyon tl ) diyorsun

 6. 50 milyon usd borc..ulkenin ekonomik durumu zaten zurt,bu sartlarda hicbir sanayici kuluple ilgilenmez. Teksas tommiks bos boş konusuyor.gemi batiyor bunu herkes biliyor kaptan yalan soyluyor

  4
  1
 7. Yahu zaten Recep Günay kulüp kapanmaya gidiyor demiş ki haklı. Eee yok mu peki Hurşit’ in söylediği delikanlı Bursalı kulübe sahip çıkacak? Bırakın boş işleri de siz bundan haber verin

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu