Yalçın Cambaz “Bursaspor’un transfer yasağı yok”

Denetleme Kurulu Başkanı Yalçın Cambaz, Divan Kurulu Toplantısında söz alarak bazı noktalara değindi.

Cambaz, “Bizler toplantımızdan 10 gün önce yönetim kuruluna incelemek üzere bir takım taleplerde bulunuyoruz. Her ay tesiste toplanıp inceleme yapıp toplantı gerçekleştiriyoruz. Eylül ayında divanda bir sunum yaptık. Bunun denetim raporu olup olmadığını sordu birkaç büyüğüm. Geçen Divan Kurulu’nda yaptığımız sunum bir denetim kurulu raporu değil bir MR’dır. Mali Genel Kurulumuz var biliyorsunuz. Biz oradaki mali bilgilerdeki iyi şeyleri hataları veya güzel olan şeyleri kitapçık ekinde size sunacağız. Yılda 4 kez yapılıyor divan kurulu. En az bir tanesinde burada sunum yapmaya devam edeceğiz. Transfer yasağı ile ilgili bir soru geldi bana. Transfer yasağı ve transfer tahtasının kapalı olması farklı kavramlardır. Örneğin Kayserispor’un transfer yasağı var. Ne yaparsa yapsın bütün borçlarını ödesin önümüzdeki tescil döneminde transfer yapamaz. Bursaspor’un transfer yasağı yok, transfer tahtası kapalı. Biz yükümlülükleri yerine getirirken devre arası transferi yapabiliriz” diye konuştu.

Denetleme Kurulu Üyesi Tayfur Serdar Güllülü ise şu noktalara değindi: “27 Mayıs 2018 seçildiğimiz günden bu güne kadar gerekli olan yapılabilecek tüm araştırmaları, gerekli tüm denetimleri elimizden gediğinde yapmaya çalıştık. Önce bir röntgenini çektik. Bu noktada Bursaspor’un çözümsüzlüklerine ne yapabiliriz üzerinde çok düşündük ve istişareler yaptık. Bütün raporlarda şunu gördük ki Bursaspor’un durumu kötü değil. 31 Ekim’deki denetlemede gelir giderlerin çok büyük farkı yok. Bursaspor olarak finans giderlerimiz olmasa kendi kendini döndürüyor. Sermayeye ihtiyacımız var. 5685 üyenin direksiyonda olduğu Bursaspor’a özel şirket modeli yapmamız gerekiyor. Mali Genel Kurul’a kadar gerekli çalışmaları yapmaya çalışacağız. Divan Kurullarında tartışılması gerekiyor. Bugünün bir milat olması gerekiyor. Şirketleşmek zorundayız.

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Sizden beklentiler bunlar her sorunu iyi kötüyü cıkın acıklayın yönetimi eleştiriyorum sürekli iyi işlerede iyi diyoruzz. transfer yasağının olmaması güzel ama 1 adım sonrası transfer yasağı o nasıl olucak…Yinede doğru yalansız birşekilde acık ve net hali ile anlaşılır şekilde anlatılması sevindirici taktir topladanız.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu