Yakışmıyor!

Uzun süredir içimden yazasım gelmiyordu. Her şey birbirini o kadar tekrar ediyor, o kadar aynı şeyler oluyor ki, benzer şeyleri yazmaktan ben sıkıldım.

Sizler de okumaktan sıkılmayın diye bir müddet yazmamak en iyisiydi.

Dün yine futbol adına benzer şeyleri anlatabileceğimiz bir maç yaşandı ve alt taraftaki takımların kazandığı bir haftada, çok kritik bir maçı kaybederek ateş hattını iyice hissetmeye başladık.

Gelelim maçın hoş olmayan ve beni bu yazıyı yazmaya iten kısmına. Bu sezon maçları genelde Maraton Alt Tribünü‘nde takip ettim, dün de öyle oldu. Daha evvel ki maçlarda da tepkiler oluyordu lakin böylesine ilk kez şahit oldum. Maçın ilk dakikalarında Shehu sağ tarafa doğru çok hızlı bir pas attı, Barış yetişemedi (ki yetişmesi mümkün değildi) Barış’a tepkiler oldu. Sonra Barış önündeki Delarge‘ye doğru bir pas attı, Delarge topu kontrol edemedi, top taca çıktı yine Barış’a tepkiler oldu.

Su şişesinin fırlatılmasından çok önce bir kesim resmen bilenmiş. Sağ kanatta ne hata olsa faturayı Barış’a çıkarmaya başladılar. Neyse, su şişesinden bir dakika önce ceza sahasına gelen bir top Harun kontrol etti. Oyunu hemen başlatmak istedi ama pas atacak kimseyi bulamadı. O an sağ kanada doğru hareketlenmişti ve orada bir boşluk olmasına rağmen kimse hareketlenmeyince taraftar yine kızdı.

O pozisyonda Barış, Harun topu atacak ararken hareketlenmedi ve elini kaldırdı. Kimi o hareketi bana atma topu gibi algıladı, ki olabilir o an nefes olarak düşüktü. Ya da ilk anda Harun beklemesine rağmen hareketlenememesi nedeniyle özür babında kaldırdı. O el hareketini tam net göremediğim için niyetini bilemiyorum ancak orada hareketlenmesi gereken ondan önce başka isimler de vardı ama ihale yine Barış’a kaldı. En son taç atmaya geldiğinde zaten millet o pozisyonun etkisiyle çoktan tepki göstermeye başlamıştı, üstüne bir de taçta topu almak için kimse yanaşmayınca, haliyle topu elinden çıkaramayınca ihale gene Barış’a kaldı ve o talihsiz olay yaşandı.

Değerli renktaşlarım ,

Hepimiz gerçekten sinirimizin tavan yaptığı günler geçiriyoruz. İki senedir gerçekten de hazmedemediğimiz kadar kötü futbol ile tahammül edemediğimiz yerlerde geziyoruz. Bardak doldu, taşıyor. Hepinizi çok iyi anlıyorum ancak dünkü tepkiyi kabullenemedim ve sessiz de kalamadım. Sorsak hepimiz “Oyunculardan mücadele etmelerini bekliyoruz. Kanlarının son damlasına kadar savaşsınlar başka bir şey istemeyiz.” diyoruz. Ama bu sezon parasını almadığı halde icra takibi başlatmak yerine yönetime “Biz geçen sene Antep’te ne zorluklar çektik, bunlar bir şey değil. Üstesinden geliriz.” mealinde sözler eden adama bu yapılmamalı.

Takımda bunca yan gelip yatan, canı sıkılınca sakatım diyenler varken 28 maçın 27’sinde oynayan ve sahada olduğu müddetçe sezon başından beri teknik heyet tarafından çözülemeyen kondisyon eksiğine rağmen elleri dizinde kalana dek koşup mücadele eden adam bu yapılmamalı. Hani mücadele etsin yeterdi? Yeteneksiz olduğunu düşünebilirsiniz saygı duyarım. Lakin yeteneksiz dediğiniz bu adam geçen sene 5-6 maçta oynamayıp, kadro eksikliğinden dolayı en az 10 maçta stoper oynamasına rağmen sezonu 5-6 asist ile bitirmişti.

Çok değil sene başında milli takıma dahi çağrıldı. Erdem Özgenç‘e de çok sallıyorduk ama görüyorsunuz adam şimdi asist kralı. Birazcık da sorunu kendimizde aramamız lazım. Hep “Bize gelen adam oynamıyor,bizden giden adam coşuyor” diyoruz ama nedenini pek irdelemiyoruz. Yıllardır kenarda oynayan adamların Maraton tarafında saçmalayıp, Kapalı Tribün tarafında çok başka oynadıklarını gördüm.

Dünkü olay benim için malumun ilanı oldu. Tepkiyi daha fazla hak eden adamlara sessiz kalıp, yeteneği ve gücünce elinden geleni yapmaya çalışan adamlara bu derece tepkiler verirsek işte böyle Pablo gibi adamları dahi erken vedaya zorlarız. Dünkü olayda Allah‘tan eski tribüncü abilerimiz müdahale ettiler de olay çözüldü. Öyle tartaklama falan olmadı, sadece su şişesini atan arkadaş olsa gerek, o kişiye tepki gösterdiler. Polis de şahsı alıp saha dışına çıkardı. Ne varsa eskilerde var…

Umarım bir an evvel takımımız özlediğimiz performansları sergiler ve beklediğimiz keyifli günlere geri döneriz. Aksini düşünmek dahi istemiyorum …

39 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @YaVuz16yeşili yorumuna yanıt olarak

   Bir şişe yüzünden 3 yıl Men edilse idi hiç bir taraftar o stad da kimse olmazdı!!! Buna emin ol ayrıca konuştuğun cümleler çok tuhaf şuan düştüğümüz durum dediğin kelime rezil bir durumdayız ben bir taraftarım onun için dünkü maçıda sahanın kenarından izlediğim için takımın rezil halini gördüm inşallah yönetim değişir ve senin gibi insanlarda değişir…

   11
  1. @Baytar yorumuna yanıt olarak

   taraftar otobüs koridorlarında yolucluk edecek yerde uyuyacak kmlercre gidecek, bu şerefsizler maç seçecek amannn hassas çocuklar mı diyeceğiz, ben olsam değil şişe roket atarım rokettt! le gueninde agusuna barışına sowuna ekonguna hepsini yok ederim.

   1
   8
 1. yüzde yüz katılıyorum.. çok nefes ve sonuç gerektiren bir bölgede oynuyor.. hepimiz insanız, arkadaşının arkasınımı toplayacak top taşıyıp pozısyon mu ? yapacak adam. bu tepkıyı hak etmedi. 2.yarı çok daha başarılı idi… bu benım görüşüm..

  36
  3
  1. @FOREVER BURSASPOR yorumuna yanıt olarak

   Sorun Barış’ta değil Barış’ın önünde oynayan adamda. Bu adamın önünde adam gibi bir kanat oyuncusu olsa Barış’ın performansıda artar. Hatırladığım bir maç Kembo sağ kanatta iyi oynadı güzel paslar attı adam deli gibi kanattan bindirdi ortalar açtı. Senin önünde futbol özürlü kanat oyuncuları olursa Barış’tan da bu kadar verim alırsın.

   13
   2
 2. Kalemine saglik sinan badem, bu yeni yetme sahaya bisey atinca kufur edince kendini tribuncu taraftar zannedenlere tribun dersi verilmesi lazim elini kolunu agzini tutmak gerekirse sopalamak lazim ki hem takima hem kendine zarar vermesinler

  25
  3
 3. Barış ilk haftalarda 60 dakikayı çıkaramıyordu. Her geçen hafta üstüne koyarak mücadele ediyor.Görüyoruz.
  Yetenekleri sınırlı olan Barışı, Gökhan Gönül gibi yada Aziz gibi ileri geri çalıştırarak verim elde edemezsin.
  O 4-4-2 nin çakılı sağ beki rolüyle milli takımın bile göz bebeği olabilecek bir oyuncudur. Ama.. hepsi bu.
  Esas sorun olan;
  onun önünde oynayacak bir oyuncuyu 28 hafta boyunca bulup çıkaramamaktır.
  Eskilerin deyimiyle ”Çelebi” bir adamdır Barış. Düşün yakasından…

  20
  4
 4. Bu takımı biz bu hale getirdik. Bu teknik direktör suçu değil bu taraftar suçu bu yönetim sucuda değil bir kere şampiyon olduk kendimizi kral zannettik krallar her zaman kaybeder unuttuk. Biz mütevazi olmayı bilemedik

  12
  7
 5. 1. Musa sowa kac kisi topla buluşturdu ki? Mac buyunca sadece 1 defa ve topla ilk bulusmasinda roceşata kalkti.
  2 kembo eleştirebiliriz problem yok ama çap okadar ve yapmaya calisti bisiler..
  3. Yedimiz gole gelelim.. harun o şutu beklemiyordu o yuzden gol oldu yada savunma boşluk verdi die gol yedik diyenler olabilir.. bence harun oyunu takip etmedi oradan vuracağını sezmeli ve ona göre pozisyon almaliydi.
  4. Kendini bilmez taraftar barışa su fırlatıyor bu neyin kafa zaten herkes stres bide sen kalkmis kendi oyuncuna bunlari yapiyorsun.. gerci teksas hemen müdahale ettii tekpi verdi..
  5. Bence en iyi oynayan shebu idi
  6 . Yusuf erdoğan oyuna girince hareketlendi oyun fakat yetmedi gollle süsleyemedi. Yusuf candir.
  7. Le guen kubilayı oyuna soktuya anladim ki futbol bilgisi hic yok oyuncak etti takimi..
  8. Kaptan canımın çiğerimiz PMB10 olmadan ortasahanin nasil oldugunu gördük onun yerini kim doldurcak muamma
  9. Le guen hemen gitmeli
  10. Ali ay istifaaaaaaaa

  11
  4
 6. ÇOK DOĞRU BİR YAZI SUÇ BENCE DELARGE , AGU , KEMBO , SOW , STANCU , SİNAN , KUBİLAY VS BENİM DÜŞÜNCEME GÖRE BİR TAKIMDA ÇOK FAZLA YABANCI OLMAMASI LAZIM.ÇİFT PASPORTLU TÜRK OYUNCULAR , ALTYAPI VE TÜRK OYUNCULAR ALMALIYIZ ÇÜNKÜ ÇOĞU YABANCI OYUNCUNUN UMRUNDA OLMAZ DÜŞMÜŞ MÜ KALMIŞ MI ŞUAN DA ÇOĞU YABANCI OYUNCU PARAYA BAKIYOR HA ŞU DA VAR ÇOĞU TÜRK OYUNCULARINDADA AYNISI VAR ÖRN…KARAKTERSİZ VOLKAN ŞEN , BİLAL KISA , DENİZ YILMAZ VS…EN FAZLA 8 YABANCI OLMASI LAZIM 8 DE FAZLA AMA NEYSE……ÇOĞU TÜRK OYUNCULAR ELİNDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞIYOR KAPASİTESİ AZDA OLSA FAZLA DA OLSA ÖRN İSMAİL KONUK , ERDEM ÖZGENÇ , BARIŞ YARDIMCI , YUSUF ERDOĞAN AZİZ BEHİC VS…BUN ADAMLARIN ALDIĞI ANASININ AK SÜTÜ GİBİ HELAL OLSUN KAPASİTELERİ DÜŞÜK OLSA BİLE ELİNDEN GELENİ YAPIYORLAR… KARAKTERLİ OYUNCULAR TERİNİN SON DAMLASINA KADAR SAVAŞIYOR HA KARAKTERSİZLER İSE PARASINI ALMADAN OYNAMAZ YABANCIDA OLSA TÜRKTE OLSA

  8
  3
 7. gecen seneden degıl dustugumuz gunden berı ders alamadık ne yazıkkı parayı kım gosterdıyse ona destek olduk bılıncsızce sonumuzu hep beraber hazırladık 500 mılyon borcla altlıge dusersek bu borcu odemek mumkun degıl sonumuz goztepe sakarya kocaelı gıbı amatore kadar dusup borclar sıfırlanack emegı gecen kım varsa hesap sorulsun dıycem ama 7 sınden 70 sıne kadar hepımız sorumluyuz.

  6
  4
 8. Ikinci yari sahanin en iyisi Baristi bence ! Kapasitesi oraninda varini yogunu veriyor cocuk ! Ne bekleniyor ? Cafu gibi olmasinimi ?

  6
  2
  1. @aziz yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim şimdi canını dişine takacağına antremanlardan sonra yarım saat orta nasıl açılır ona çalışsaydı kimse yüklenmezdi bu kadar yapılan doğru değil ama futbolcu kendini geliştirmeli sonuçta buradan ekmek yiyorsun aldığın parayı hak etmen lazım onun oynadığı nı bende sende oynarsın koşarım mücadele ederim ne var yani o kadar topa vurmayı herkes biliyor bitiricilik yok dağlara taşlara orta açılmaz canerin yaptığı ortaları izlesin nasıl yapıyor yoksa iyi koşuyorsa gitsin koşucu olsun

 9. ACİLEN VAKIFKÖYE, TARAFTAR YETİŞTİRME KURSU AÇILMALI Kİ, BU YENİ YETMELERİN TRİBÜNDEN TUTUN DA METRO DA, HATTA YOLDA YÜRÜRKEN BİLE O ŞANLI FORMA ÜZERİNDE İKEN NASIL HAREKET EDECEĞİNİ ÖĞRETİP ONDAN SONRA MAÇLARA GİRMELERİNE İZİN VERİLMELİ.. EYYY GENÇLER KENDİNİZE GELİN TEK SUÇLU TAKIM DEĞİL. SİZLERDE ONLAR KADAR SUÇLUSUNUZ BURSASPORLULUK BU DEĞİL GİDİN ESKİ TARAFTARLARDAN BİRAZ DERS ALIN ALEME REZİL ETTİNİZ 55 YILLIK KULÜBÜDE GERÇEK TARAFTARIDA

  5
  2
 10. GÖZTEPE MAÇINDA TİTİ – BATALLA – SHEHU YABANCILAR OLARAK GERİSİ TÜRK OYUNCULAR OYNASIN ERTUĞRUL – BARIŞ – YUSUF ERDOĞAN – FURKAN SOYALP , AZİZ BEHİÇ ALTYAPIDAN FURKAN EMRE ÜNVER , BURAK KAPACAK , BERKAY YILDIZ , BERAT JONATHAN , BERKE YILMAZ , TALHA ÇALIŞKAN BU GENÇLERİMİZ OYNASIN O PARACI AGU , BADU , KEMBO ,DELARGE , SOW , STANCU , EKONG OYNAMASINLAR

  3
  5
 11. Eski tribüncü abilerin galiba otobüs basıp pablo ve harun’u dövmeye çalışanlar. Dinime küfreden müslüman olsa.

  Su atma olayı doğru değil ama her önüne gelene ayar vermeye calismak doğru değil söyle sana zahmet eski tribüncü abilere ayıp ediyorlar.

  3
  1
   1. @çukur yorumuna yanıt olarak

    Hayırlı işler. Içinizde değerli insanlar var.her bağırana gider yapmak doğru değil,koşmuyorsa topçu,pası sürekli haruna veriyorsa bağırır herkes.inşallah kümede kalırız,hepimizin derdide,sevdası da bursaspor.

 12. Boş yazı.neymiş topu bana atma dediğimde nefesi düşükmüş.güldürmeyin adamı daha önce kaç depar attı da nefessiz kaldı ? Sol bek Aziz’in 1/4 kadar performansı var mı ya Allah aşkına doğru söyleyin.ne orta var ne şut var anca geriye atsın yana atsın topu.ben kesinlikle şişe atan taraftarı da savunmuyorum hatta onun gibiler bir daha stada alınmasın.ammaaa kendi mevkilerinde oynayan yıldızlarla aynı hayatı yaşayıp,instagtamda o otelde bu mekanda takılmayı bilenler o oyuncular gibi oynasınlar, onlar gibi antrenman yapsınlar.bu sadece barış için geçerli değil hepsi için geçerli.

  2
  23
 13. Tek kelimeyle ayıp. Tamam bu adam bir yıldız değil mükemmel bir futbolcu değil ama şu takımdaki elinden gelenin en iyisini vermeye çalışan, en hırslı mücadeleci adamların başında geliyor. Adam taç atacak gelen yok, pas verecek arkasını dönen yok, kembo önünde oynadığında tek başına beki savunuyor, kembo efendi ortasaha çizgisinden geri gelmiyor, ne bir pres ne bi savunmaya katkısı var ama tepki Barışa. Bırakın bu işleri. Maratonda bazı kendini bilmezler yüzünden bu futbolcular korkarak oynuyor. Batalla’yı 1001 katakulliyle gönderdikleri dönemde Batalla’ya gönderme yapmak için “10’un bunun şunun sevdalısı değiliz” tarzı pankart açan da bu kendini bilmezler değil miydi ?

  2
  2
 14. Bence de haklısın 2 maçta kaleye gelen 4 toptan birini sektirip 3 ünü yiyen Harun bence baş suçludur. Antalyada adamı salan barış, 2. golde ileride topu kaybeden agu, bu maç adamın önünü açan titi ve ortada durduramayan shehu sonra gelir.

  2
  2
 15. lütfen burdan da bir şamil romantizmi çıkarmayın yeter!!!! barış bu takımın oyuncusu değil kendisi bir çöp, çöp olmasının yanında burayı da umursamıyor sallamıyor maç seçiyor!

  2
  3
 16. Bana göre bomboş bir yazı. Kardeşim takım küme düşüyor. Acilen birşey yapılması gerekli. Sen çıkmış Barış a atılan bi rsu şişesi ile ilgili koca bir yazı yazmışsın. Yanlış bir hareket yapılmamalı. Ama Bursaspor un küme düşmeye gittiğ bir sırada boş bir muhabbet bu yazdıkların. Acilen önlem alınmazsa takım küme4 düşecek. Hocanın gitmesi, gerek, yönetim göndermiyorsa taraftar birşeyler yapıp bunu sağlamalı. Bursaspor küme düştükten sonra Barış a atılan bir pet şişenin ne önemi var. Bence hiç yok. Yazı yazacaksan gerekli olanları yaz şu an için önemli konular varken gündemi ve taraftarı böyle boş şeylerle meşgul edip gündem değiştirme

  2
  1
 17. Dünkü maçta en hırslı oynayan bana göre en çok mücadele eden ve iyi oynayan Barış YARDIMCI ydı. Trezege sol tarafta oynarken Barış tarafından birkere bile geçemedi ve kanat değiâtirerek 20 dakika sonra sağa geçti ve biz dakikalar sonra gol yedik . Barışa o şişeyi atanda her pozisyonda Barışı ıslıklayanlara da YAKIŞMIYORRR !!!!

  1
  1
 18. eredem’ede sallıyorduk ama.Yönetim daha iyisini alsın diye.Taraftar bir oyucuyu beyenmediği zaman daha iyi alınsın diye bekler.Ama sağolsun bizim yöneticiler pazarın gözünü çıkarıyorlar nerede çürük çarık var alıp geliyorlar.Şampiyonluk döneminden beri Hüseyin cimşirden daha iyi oyuncu alamadık ön liberoya,Ali tandoğanı şuan çagırsan barıştan daha iyi oynar.Barış sezon bitti hala kondisyon sorununu halledemedi.60 dk sonra pili bitiyor.Mücadele ediyor dediğin adamın tarafından yapılıyor bütün ortalar ve gol pasları.He diger oyuncular çok mu iyi,degil birine patlayacan o barış olmuş harun olmuş fark etmez.Maç bitince ona bişey olmuyor o ferrarisine binip gidecek.Biz burdayız alem bize g..t gülüyor.Kafamızı kaldıramıyoruz bir sonraki maça kadar.Maç boyunca 1 şut çekmeyen pozisyon bulamayan takım mı olur.

 19. Barış kardeşimizde yapılan hiç doğru bir hareket değil, mücadelesini sergiliyor nihayetinde, kapasite bu kadar,
  Olur da umarım ligde kalırsak geleceksezon sağ tarafı STRAHİL POPOV ismine emanet etmeliyiz,
  2 yıldır takip ettiğim, istatistiklerini beğendiğim bir savunmacı, dünkü maçta da izleme fırsatı buldum
  adam çok çabuk rakip yarı sahaya iniyor ve yaptığı ortalar geneli, bilerek ve rakip kalede tehlike oluşturan ortalar oluyor,
  Sezon sonunda sözleşmesi bitiyor, böyle adamları kaçırmamak gerekiyor.
  SERDAR ve JOVİC ile yollar ayrılmalı sağ taraf; POPOV, BARIŞ ve BURAK karddeşimize emanet edilmeli

 20. Hayatında topa değmemiş taraftar topluluğu ,öyle ileri geri koşmayı çok basit görüyor, bu yüzdendir ki bursa taraftarı önünde futbol oynamak maalesef çok zor,çünkü topcu bildiğini de yapamıyor.

 21. Şartlar ne olursa olsun maçı izlemeye gelen insan sahadaki futbolcuya YABANCI MADDE ATTIĞINDA,SİN-KAFLI SÖZLERLE HAKARET ETTİĞİNDE BİR DAHA ASLA MAÇA ALINMAMASI ŞART,Bu bende olabilirim başkasıda.
  Ya irademizle doğru hareket etmeye öğreniriz ya da bir maçta KAHRAMAN dediklerimize bir maç sonrada hain diyebiliriz ki bu ŞAHSİYET PROBLEMİMİZİN OLDUĞUNU GÖSTERİR.
  1.SUÇLU YÖNETİM
  2, HOCA VE TEKNİK HEYETTİR.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı