Yakışmıyor!

S Medya Spor Yazarı Mustafa Tunçakın’ın bugün Busa Hakimiyet Gazetesi’nde yayınlanan köşe yazısıdır.

Bu son olsun.
Göz göre göre gelen bu tip kayıplar yakışmıyor Bursaspor’a.
Teknik Direktör İbrahim Üzülmez ve takımın büyük eksikliği ve tedbirsizliğidir bu. Kimse suçu birbirinin üzerine atmasın.
Eskişehir maçı öncesi biz bile görmüştük bu tehlikeyi ve,”Es Es, sadece genç ve istekli bir kadrosu ile dikkat çekiyor. Bu yüzden bugünkü maç kolay değil, Bursaspor çok dikkatli olmak zorunda. Küçümsemek, zirve yolunda yok yere yara aldırabilir. Sonuçta, ‘Aman dikkat’ demek ve Eskişehir Teknik Direktörü Mustafa Özer’in, ‘Hepimiz işimizi aşk ve sevgi ile yapmaya çalışıyoruz’ şeklindeki sözüne de kulak vermek mecburiyetindeyiz” demiştik.
Dedik ama belli ki takım tedbir yerine küçümsemeyi, nasıl olsa kazanırızı seçmiş.
Yersiz kart olayları da ayrı bir dert. Şimdi de Serdar Özkan. “Lisans çıktı”ya da “Vardır bir hayr” demek lazım sanki. Lig’de gittikçe kısalan zamanı bilhassa tecrübeli futbolcuların daha iyi kullanması gerekmiyor mu? Bu defa da karttan dışarda kalmak çok saçma değil mi?
Kubilay’a küfür edilmesine karşıyız. Ancak Kubilay’ın da, gole yaklaşmışken topu hâlâ 25 m öteye stop etmesine de karşıyız.

SİYASET ELİNİ ÇEKMELİ

TFF Başkanı Nihat Özdemir, bugün 11’de bir basın toplantısı yapıyor.
Daha doğrusu yapmak zorunda kaldı.
Türk futbolunun içine düştüğü kaos ortamı her gün biraz daha genişleyince işler içinden çıkılmaz bir hale geldi. Böyle bir ortamda Nihat Özdemir’in fazla dayanamaması ve istifa etmesi de gayet normal.
Hakem eleştirileri, limit artırımı limit indirimi, kulüplerin kayırılma iddiaları, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin yorumu derken senaryo üzerine senaryo yazmak bir virüs gibi sardı ortalığı.
Buna karşı maske falan da yok. Etkisi direkt.
Hem de işin tadını kaçıracak, “Süper Lig’de böyle şampiyonluk olmaz olsun” dedirtecek cinsten.
Gerek TFF yönetimini belirlemek gerekse bazı kulüplere aşırı sahip çıkmak olmamalı siyasetin işi. Buralardan elini çekerse kafalar da ortam da kesinlikle rahatlayacaktır.
Bilhassa TFF başkanı ve yönetimi, siyaset karışmadan belirlenmek zorundadır.
Şimdi merakla bekliyoruz, girilen bu kaos ortamı için bakalım Özdemir neler söyleyecek.

10 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Takımda Seleznov dışında gol vuruşu olan futbolcu yok.Ben yönetimin yerinde olsaydım Okan Yılmaz’ı forvet antrenörü olarak teknik ekibe dahil ederdim.

  33
  2
  1. @Hastabursasporlu yorumuna yanıt olarak

   Bu sene çıkamassak kulübün yok olacağını düşünüyorum, yani komple kapatılacağı, gaziantep’in yaptığı gibi başka bir ilçe takımının ismi değiştirilip örneğin BursaFK gibi bir şey yapılmasından korkuyorum, üzerinde 2020 gibi bir tarih yazan yeni bir armayı, kazanılan şampiyonluğun saydırılamadığı yepyeni bir kulübü desteklemek asla yapamayacağım bir şey, öyle bir şey olursa ölene kadar hangi takımlısın diye soranlara BursasporluyDUM ta ki yok olana kadar derim ve futbola ilgim komple biter. Neden böyle şeyler düşünüyorum? Çünkü bu kadar büyük bir borçla düşen ilk takımız ve çıkamassak mali durumu düzeltme şansımız yok, yani sene başında söylendiği gibi tek atımlık mermimiz var. Umarım herkes durumun ciddiyetinin farkına varır.

   29
   2
  1. @Onur yorumuna yanıt olarak

   Futbolculuk kalitesi bir yana mental sıkıntısı var bence Eskisehir macı son dakikalar oynanıyor ,mağlubuz Eskişehir kalecisi aut kullanacak Kubilay altı pastan 18 dışına aheste aheste çıkıyor utanmasa timsah yürüyüşü yapacak. Bir an önce 18 i terket ki kaleci atışını kullansın Eskişehirli gibi vakit geçiriyor.

 2. Son yıllarda Bursaspor a yakışmayan o kadar çok gelişmeler oldu ki bu mağlubiyet de onlardan biri sadece.
  Umarım çok iyi dersler çıkarılır ve bundan sonra kayıpsız devam ederiz.
  Çünkü ikinci olabilmek için en az on galibiyet gerekiyor.

  10
 3. Nedir Yakışmayan?
  1.Tam 20 Maç Oynanmış Yani Tam 60 Puandan Evet 33 Puan Almışız! Yani Başarı 50% nin Biraz Üstünde!
  Bu Başarı vs Değil Ne Futbolcu Nede Yönetim Tarafından.
  2.Kupadan Seni Eleyerek 2 Sırada Olan Trabzonspor’da 5-0 Yeniliyor, Biz Bu Takımın Altındayız Kötü Lig Kalitesizliğin Danizkası Başarı Değil.
  3.Borcumuz 500-600 Milyon Lira Şapka Elde Geziliyor Yönetim Ne Araştırıyor Ne Soruşturuyor Dediklerini Yapmadılar Bu Borca Sokanlar Şehirde Cirit Atıyor Ne Bir Makam Kişi İlgileniyor!
  Bu Tabiki İnsanların Aklını Karıştırıyor Neden Birşey Yapılmıyor ? Birileri Yapılmayacak Diye Talimatmı Verdi Anlaşmamı Var Bir Bağmı Var?
  Yani 60 Puanın Sadece 50% Almışsın Başarı Vs Yok Hangi Yüz İle Oy İstenecek Üyelerden Veya Para? Yakışmayan Çok Şey Var!

  1. @obursali yorumuna yanıt olarak

   Osmanlispor ve ads YENEMEZSSEK
   Süperlig hayali biter.
   Kimse hayal kurmasın
   Alınacak 2 beraberlik bile Play-off bile zora sokar bu sene biter sene ye hazırlık başlar.mesut başkanla yönetim olurmu
   Bilmem

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu