“Yabancı kararını doğru bulmuyorum”

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, "Federasyonun yeni sezonda uygulamaya koyacağı 14 yabancı kurulanı biz Bursaspor olarak sanıyorum benimsemeyeceğiz. Bu kadar çok yabancının kadroda bulunmasını doğru bulmuyorum. Biz Türkiye’nin en iyi alt yapılarına sahip bir kulübüz. Şuan A Takımımızda kendi bünyemizden gelen 6 futbolcu var. 13 yeni gençle sözleşme imzaladık. Biz kendi bünyemizden gelen oyuncuları oynatmak istiyoruz. Bunu yaptığımızda da ekstra prim alacağız" dedi. Türk oyuncusunun değerinin hiçbir zaman düşmeyeceğine dikkat çeken Başkan Bölükbaşı, "İyi futbolcu iseniz sizin değeriniz düşmez. 14 yabancı değil, bu sayı daha fazla da olsa rakamların aşağıya düşeceğine inanmıyorum. Bir Burak'ın bir Ozan Tufan’ın ücretleri düşmez" şeklinde konuştu. Mersin İdmanyurdu lig ve Gençlerbirliği kupa maçlarının sorulması üzerine Bölükbaşı şunları söyledi:  "Kazanmak zorunda olduğumuz iki maç. Biz sezon başında belirlediğimiz hedefler için bu maçlar çok önemli. Mersin İdmanyurdunu yenerek yerimizi korumak ve kupada Gençlerbirliği’ni yenerek, hedefimize yürümek istiyoruz. Kupada hedefimiz Bursa’da yapılacak finalde kupayı kaldırarak şampiyon olmak."

GÜNEŞLE UZUN SÜRE ANLAŞMAK İSTERİM 

"Göreve geldiğimizde ilk işimiz Şenol Güneş ile anlaştık. Bursaspor camiası da Türkiye'ye dünya üçüncülüğü kazandıran tecrübeli Şenol Güneş'i sevdi. Şenol Güneş hocamızla en az 10 yıl anlaşmak isterim. Hatta daha uzun birlikte olmak isterim. Ancak onun da bunu istemesi lazım. Görüşmelerimiz sürüyor." Recep Bölükbaşı, kongrede başkanlığa yeniden aday olacağını belirtirken, yabancı oyuncularla ilgili olarak, "Fernandao'nun ailesi hafta başında Bursa'ya geldiler. Çok mutlular. Fernandao ve Josue ile devam etmek istiyoruz. Yönetim olarak Mart ayı içerisinde Brezilya ve Portekiz'e giderek oyuncuların kulüpleriyle bir araya geleceğiz. Kadromuzda bulunan bazı yabancı oyuncularla ile yollarımızı sezon sonunda ayırmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu