Ya tamam, ya devam kongresi!

Olay Medya spor Yazarı Emre Kurtbay'ın Bursaspor - Afyonspor maçı köşe yazısıdır.

TFF 2. Lig’e veda turlarına devam eden Bursaspor, 36. hafta maçında ligde kalma mücadelesi veren Hes İlaç Afyonspor’a evinde 3-0 mağlup oldu. Yüzüncü Yıl Atatürk Stadyumu’nda oynanan karşılaşmada konuk ekibe galibiyeti getiren goller 1’de Mustafa Erkasap, 49’da Burak Topçu ve 74’te Kerem Kaya kaydetti.

Ümit Şengül ile yolların ayrılmasının ardından U19 Teknik Sorumlusu Metin Serbest ile ilk maçına çıkan yeşil beyazlı ekip bu sonuçla arka arkaya 5. mağlubiyetini aldı.

Konuk ekip Afyonspor ise puanını 41 yaptı ve bitime 2 hafta kala ligde kalmayı garantiledi.

1461 Trabzon maçıyla birlikte lige havlu atan ve tarihinde ilk kez TFF 3. Lig’e düşen Bursaspor için artık uçurumun kenarında desek herhalde yanlış bir tabir olmaz. 1,5 milyara yaklaşan borcu, yıllardır kapalı olan transfer tahtası ve neredeyse sıfır gelirsiz bir şekilde hayatta kalmaya çalışan 61 yıllık çınarın kaderi 19-26 Mayıs tarihlerinde yapılacak kongrede çizilecek.

Bu hayati kongre öncesinde Bursaspor’un gelecek vadede kurtuluşu ve güzel günlere ilk adım için güçlü başkan ve güçlü yönetim kurulu olmazsa olmaz bir gerçek. Camianın da bu doğrultuda adımlarını atması ve mümkünse Bursaspor’u bu durumdan çekip alabilecek, oluşturacağı yönetimle de tüm kentin güvenini ve gücünü arkasına alabilecek bir ismin üzerinde yoğunlaşması gerekiyor.

Elbette şartları yerine getiren her kulüp üyesinin Bursaspor’a başkan adayı olması hakkıdır. Lakin böyle bir durumda herhangi bir aday yerine bu şartları yerine getiren kişinin, belki de kulüp tarihinin en önemli kongresinde dümene geçmesinin önemli olduğunu düşünüyorum.

VERECEĞİ MESAJLAR ÇOK ÖNEMLİ

Bu noktada tabii ki Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in de ne düşündüğü ve kafasındaki planın ne olduğu da oldukça önemli. Zira, hem seçim döneminde hem de seçimden sonra ortaya koyduğu söylemlerle Bursaspor’un geleceği adına en önemli isim şüphesiz ki sayın başkan olacak.

O nedenle perşembe günü saat 18.00’de Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki Divan Toplantısı büyük önem arz ediyor. Katılması halinde Büyükşehir Belediye Başkanı ve Divan Kurulu Üyesi Mustafa Bozbey’in, burada vereceği mesajlar, çizilecek yol haritasının da ipuçlarını ortaya koyacaktır.

Oluşturulacak güçlü yönetimle birlikte, transfer tahtasının açılması ve güçlü kadro kurulmasının yanı sıra, kulübün geleceğini kurtarmak için kalıcı gelir adına Soğanlı’daki mevcut benzinliğe yenilerinin eklenmesi ve yeni projeler de oldukça önemli. Zaman gittikçe daralırken somut adımları atıp beklenen dirilişi ve birlikteliği ortaya koymamız gerekiyor.

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Tulipan yorumuna yanıt olarak

   Seçim neyin seçimi ve kategorisini düşünürsek Süper Lig= CBaşkanlığı PTT1=Başbakanlık PTT2=BelediyeB PTT3=Muhtar Seçimi artık BAL ligine düşersek herhalde mahalle dikiş nakış kursu başkanlığı seçimi olur 🤔 Sinek8 başkan adaylarımız hazırmı mahalle kahvehanesinden ?

   8
   15
   1. @Fulkrük yorumuna yanıt olarak

    Bursaspor yönetimini Teksas gurubuna verin bakalım ne yapacak lar.her platformu atıp tutmak her maçta her rakibe küfür etmek le bakalım Bursaspor yonetiliyormu.

 1. 4’cü kümeye düşmüş bir kulübün mensupları bu duruma düşüren yönetim yönetici başkanlar bu duruma düşmesine neden olan menejerlerle Bizans oyunları oynayan kulübü zarara sokan zora sokan futbolculara hepsine lanet olsun bunların hepsi tarihe lanetlenmiş kara listede yerlerini almışlardır bu kulübün sırtından kazandığınız paralar haram zıkkım olsun hiç hayrını görmeyin lanet oldun zarar getirsin ömür boyu sizlere ve etrafınıza

  29
  2
  1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   bu lanet okumalar, bu haram zıkkım etmeler tamamda, bu soyanları, bu soyup kaçanları bu kulübün başına leylekler getirmedi ki?!.
   neyse,
   ben bu soyup kaçanları, bu soyup kaçanları kimlerin getirdiğini, bunları kimlerin yönlendirdiğini, hangi aşamalardan geçip buralara düştüğümüzü maddeler halinde anlatmaktan dilimde tüy bitti.
   bunlara çözüm önerilerim de dahildir.
   iyisi mi EĞİTİM ŞART! deyip tıraşı keseyim.
   çünkü, mevcut ortam, kurum ve oluşumlarla bu kulübün işi olmaz… olamaz… ola bilemez..!

   1. @hıdır ben yorumuna yanıt olarak

    En başta dürüst, terbiye saygı ve disiplin olmalı .
    Eğitim terbiye ve saygı ile başlar ömrü boyunca disiplin ile devam etmeli Yoksa hiçbir yere varamayız. Hayatın felsefesi saygı ve disiplin olmalı . Bizim millete bunlar neyazıkki kaybolmakta.!!

 2. Aslında Bursaspor şampiyon olduğu gün küme düşmüş.
  Eskiden intikalar denirdi şimdiki adı ile ilave süre oynanmakta.
  Şuna inanırım;
  Her çıkışın bir inişi olduğu gibi her inişin de bir çıkışı vardır.
  Biz inişi tamamlıyoruz.
  Yeniden yükselmek ümidi ile.

  12
 3. Bursaspor’u bu hale düşüren başta malum başkan tay ve ekibi , sonra göz göre göre oylarını satan o malum 1060 kişi rabbim sizlere gün yüzü göstermesin.

  6
  4
 4. Şirketleşme olmasa oyunlar devam eder o acıdan secime gitmek yok önce şirketleşme sonra oy atma yoksa yol amatöre cıkar yeter artık ve finali yaparsınız

  3
  3
  1. @yolcu yorumuna yanıt olarak

   Takım düştü kulüb tuzla buz oldu neredeyse hala uyuyor bizimkiler.

   Her sezon olduğu Gibi inşallah bu sefer Yeni sezon hazırlıkları geç başlatılmaz..
   Uyan Bursaspor uyan!!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu