Ya futbolcu ya da ürün satacağız!

Bursaspor Başkanı Ali Ay, dün Mayıs 16 Grubu üyelerinin ziyareti sırasında önemli açıklamalar yaptı. Kulübün mali yapısını düzeltmek için çok çalıştıklarını ifade eden Başkan Ay, ‘Mart ayını da inşallah bitireceğiz. 8-10 Milyon açıkla tamamlıyoruz. Öteleyerek, ödeyerek Temmuz-Ağustos aylarını görmeye çalışıyoruz. Allah’ta yardım ediyor. Şu anda bu ayki sadece vergi miktarı 3 milyon 700 bin TL. Bizim ödediğimiz vergiyle bazı kulüpler geçiniyor. Bunları biliyorduk ama vergileri bu kadar hesaplamamıştım. Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık ödenmediği için ve birde üst üste geldiği için ne kadar öderseniz o kadar da fazla vergi biniyor’ dedi. 

MALİYETLERİ ÇEKİYORUZ

Futbolculardan fedakarlık beklediklerini de ifade eden Ali Ay, şöyle devam etti: ‘Böyle böyle götüreceğiz işleri. Biraz maliyetleri aşağıya çekmeye çalışacağız. Ama tabii o da olursa. Elimizde B ve C planları da var. Burada futbolcularımızın da biraz özveri göstermesi lazım. Buna rağmen işin üstesinden geleceğiz inşallah. Bizim için borcu aşağı düşürmek çok önemli. Bunun için ya futbolcu satacaksınız veya elinizdeki ürünleri. Stadyum isim hakkı, kapı isimleri, kombineler, locaları satmak istiyoruz. Benzin istasyonu projesinde belki 1-2 hafta içerisinde bir iki tanesi gerçekleşir.’

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu