Vural: “Erdem, Şener’i Aratmaz”

Yılmaz hoca 'Bu transferi kim yaptıysa tebrik ederim. Ofansif yönü çok kuvvetli. Müthiş frikik atar, penaltıları kullanır. Şener'den sonra alınabilecek en iyi yerli isimdi' dedi.

 

Bursaspor'un Kardemir Karabükspor'dan renklerine bağladığı Erdem Özgenç'i eski hocası Yılmaz Vural'a sorduk. Olay Spor'un sorularını yanıtlayan deneyimli teknik adamın ilk cümlesi şu oldu; 'Bu transferi kim yaptıysa tebrik ederim'…Erdem'in tecrübeli bir isim olduğunu ve Şener'i aratmayacağını ifade eden Yılmaz Hoca 'Deneyimlidir, karakterlidir ve çalışkandır. Şener'den sonra alınabilecek en iyi yerli isim. Ben Şener'i aratmayacağını kesinlikle söyleyebilirim' dedi.

 

MÜTHİŞ FRİKİK ATAR

Erdem'in savunmada görev yapmasına rağmen ilginç özellikleri olduğunu da belirten Yılmaz Vural şunları söyledi: 'Bir kere ofansif yönü çok kuvvetli. Hücuma çıkmak için can atıyor. Bize bu anlamda büyük katkısı oldu. Ayrıca bir defans oyuncusunda zor olan iyi frikik kullanma özelliği var. Müthiş frikik atar, penaltıları kullanır. Bizim zaten takım içerisindeki penaltıcımızda Erdem'di.'

 

YAŞI PROBLEM DEĞİL

'Bursaspor her anlamda iyi bir transfer yaptı. Ertuğrul Hoca'ya da zaten bunu söyledim. Yaşı insanların kafasını karıştırıyor olabilir. Ancak biz ona hiçbir zaman 30 yaşındaymış gözüyle bakmadık, zaten bunu bize hissettirmedi. Ben kendisini alt ligde oynarken de takip ederdim. Kısa zamanda kendisini geliştirmeyi bildi. İstatistiklerine bakın her zaman 25'in altında maçı yoktur. Bursa'da da aynı tabloyu yakalayacaktır.'

 

Kaynak:Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu