Volkan’ı ben önerdim

Volkan'ı Bursa Merinos zamanında oynadıkları hazırlık maçları sonrası gerek Raşit Çetiner'e gerekse Engin İpekoğlu'na önerdiği belirten tecrübeli futbolcu “A Takıma alınmasında katkım büyük. Bu sezon inanılmaz işler yapıyor. Kaptanlık ona büyük değer katmış” dedi. Her gittiği takımda Bursaspor'a olan sevgisini dile getiren isimlerden biri Sinan Kaloğlu… Yeşil beyazlı formayı giydiği dönemlerde attığı kritik gollerle adından söz ettiren ve 37 yıl sonra Kadıköy'den galibiyetle dönülmesini sağlayan tecrübeli futbolcu şuan Mersin İdman Yurdu'nun başarısı için ter döküyor. “Onun formasını da sen al” kampanyasına 63 formayla katılan Sinan'la Antalya'da bir araya geldik. Bursaspor için oldukça çarpıcı tespitlerde bulundu. Sözlerine Volkan Şen'le başlayan Sinan şunları söyledi:

 

SARI KRAMPONLU ÇOCUK

 

“Volkan bu sezon inanılmaz işler yapıyor. Çok değişmiş, kaptanlık ona büyük değer katmış. Şenol Hoca'yla adeta yeniden doğdu. Volkan Şen ile ilgili oldukça ilginç anılarım var. Bizim dönemimizde Volkan, Bursa Merinos'taydı. Bir ara hazırlık maçı yaptık onlarla. Sarı kramponlu bir çoçuk adeta bize sahayı dar etti. Tutamadık onu bir türlü. Maçtan sonra gittim Raşit (Çetiner) Hoca'ya söyledim; 'Hocam bu çocuk A Takıma alınmalı' diye. Hoca o dönem çok oralı olmadı. O karşılaşmadan yaklaşık 3 hafta sonra yine Bursa Merinos'la Vakıfköy'de bir maç daha yaptık.”

 

KARŞI ÇIKTIK

 

“Sarı kramponlu o çocuk yine sahanın yıldızıydı. O dönem Raşit Hoca gitmiş, Engin İpekoğlu takımın başına gelmişti. Engin Hoca'ya da aynısını söyledim. Ve Engin Hoca devre arası Marmaris kampına Volkan'ı da götürdü. A Takıma alınmasında katkım büyüktür. En büyük dezavantajı pas vermemesiydi. Bu yüzden Bülent Korkmaz kendisiyle çok uğraştı. Kiralık göndermeyi bile düşündü ve fakat o zaman takım olarak biz buna karşı çıktık. Volkan'ın şu anki durumunu görünce bir katkım olduğu için seviniyorum.”

 

KAYITSIZ KALAMAZDIM

 

Sinan, ‘Onun formasını da sen al' kampanyasına katılmasıyla ilgili olarak “Kulübümün böyle bir kampanyasına kayıtsız kalamazdım. 1963'den esinlenerek 63 formayla katılmak istedim. Bursaspor sevgisini gelecek nesillere aşılamak herkesin görevi olmalı. İnanıyorum ki bu sayede birçok genç kardeşimiz Bursasporlu olacak. Bu organizasyonu düzenleyenleri kutluyorum. Müthiş bir proje” dedi.

 

ŞENOL HOCA'YLA GÖRÜŞTÜM

 

Tecrübeli futbolcu transferde isminin Bursaspor ile anılmasıyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Resmi değil ama dolaylı yollardan teklifler geldi. Şenol Hoca'yla ve Mehmet Kulaksızoğlu'yla görüştüm. Yanılmıyorsam Mersin İY yönetimi beni bırakmak istemedi. Geçmişteki alacaklarım ödenmediği için serbest kalmam söz konusuydu. Bana kalsa koşa koşa Bursaspor'a gelirim. Bursaspor'u her zaman kendi kulübümüz gibi hissettik. Sezon sonunda sözleşmem bitiyor. Mersin yönetimi mukavelemi uzatmamı istiyor. Neler olacak göreceğiz.”

 

TİMSAH ARENA'YI DÜŞÜNEMİYORUM

 

Sinan, röportajımız esnasında yapımı süren yeni stadyumu da sordu. Bursaspor taraftarını o statla hayal edemediğini ifade eden deneyimli oyuncu, “Bu sezon tribünler boş ancak Atatürk Stadı'ndaki atmosferi biliyoruz. Rakipler için korkutucu bir tablo oluyor. Eğer ki 45 bin kişilik yeni statta da öyle bir durum olursa süper bir atmosfer oluşur. Hayal bile edemiyorum. Bursaspor taraftarının takımı üzerindeki etkisi inanılmaz. 45 bin kişilik o stadyum dolarsa ve o coşku yakalanırsa rakiplerin oraya çıkarken ayakları titrer” şeklinde konuştu.

 

AKILLI OL OZAN

 

Ozan Tufan'ın kısa dönemde önemli bir çıkış yakaladığını ve iyi yolda olduğunu da belirten Sinan, “Yaşı genç ve iyi yolda. Şenol Hoca'nın elinde çok daha iyi olacağına inanıyorum. Transferde adı İstanbul kulüpleriyle geçiyor. Sakın sakın Fenerbahçe'ye Galatasaray'a ve diğer kulüplere gideyim demesin. Oralara giderse kaybolur. Çünkü oraları farklı. Oynatmazlar. Giderler takımın tecrübeli ismini sahaya sürerler. Hedefi Avrupa olmalı. Ben Bundesliga'da oynadım. Oralarda ortam farklı. Bir futbolcunun gelişimi için bütün olanaklar var. Ozan akıllı olmalı. Bursaspor gibi bir takımda forma giymenin kıymetini bilmeli. Ben Şenol Hoca'nın onu doğru yönlendireceğine inanıyorum” diye konuştu.

 

AYNI ANLAYIŞI YERLEŞTİRDİ

 

Ligin ilk yarısında Bursaspor'u en iyi futbol oynayan ekiplerden biri olarak gösteren Sinan, “Şenol Hoca Trabzonspor'daki oyun anlayışını Bursaspor'a da yerleştirdi. Sürekli hücumu düşünüyorlar ve etkili isimleri var. Fernandao çok iyi bir futbolcu. Gol atamasa bile stoperleri oldukça yoruyor. Takımı üzerindeki etkisi çok fazla. Belluschi, Josue, Volkan, Bakambu da çok iyi performans gösterdi. Bursaspor ligi ilk 3 içerisinde bitirecektir. Şuan 5.sıradalar fakat bazı maçlarda oldukça şanssızdılar” dedi.

 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu