Vizyon

Türk tribün kültürünün lokomotifi, Bursa'nın ve Bursaspor'un gözbebeği Teksas grubu dün gece 50. yılını muhteşem bir organizasyon ile taçlandırdı.

Video gösterileri , konuk konuşmacıların değerlendirmeleri , ceza evinde olan tribüncü arkadaşlara maddi destek amaçlı yapılan açık arttırma ve finalde deplasman yollarının vazgeçilmez unsuru, “Deplasman Kralı” Bursaspor taraftarlarının motivasyon kaynağı Yıldız Tilbe‘nin de sahne aldığı gece gerçekten takdire şayandı. Emeği geçen bütün abilerimi, arkadaşlarımı ve kardeşlerimi can-ı gönülden kutluyorum.

TV‘den ve sosyal medyadan takip ettiğim kadarıyla yine bizlerin göğüslerini kabartan bir organizasyon oldu. Bizlere Bursasporlu olmanın gururunu yaşattıkları için hepsini ayrı ayrı teşekkürler.

Her zaman inandığım bir şeyi dün gece bir kez daha ispatladılar ki; Bursaspor taraftarı vizyon olarak bu şehre ve takıma layık seviyedeki tek oluşum. Maalesef ne bu zamana kadar ki kulüp yönetimleri, ne de yerel yönetimler bu vizyon seviyesine ulaşamadı. Şu muhteşem organizasyonu ne şampiyonluk kutlamalarında, ne de stadımızın açılışında görebildik.

Koskoca Bursapor Kulubü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi‘nin ellerindeki imkanlarla gerçekleştiremedikleri işleri kimisi esnaf, kimisi maaşlı çalışan, kimisi işsiz, kimisi öğrenci ama hepsi koca yürekli, hepsi çok büyük hayalleri olan adamlar başardılar. Yani geneli maddi olarak düşük seviyede insanlardan oluşan bir taraftar topluluğunun, gece sahne alan sanatçılar arasında bir çok kesime göre Türkiye’nin 1 numaralı ismi Yıldız Tilbe‘yi sahneye çıkarabilmesi, Türkiye‘deki en yetenekli futbolcuya Bursaspor forması giydirmekle eş değer bir olay.

Dün akşam orada bulunan ve gecenin sponsorlarından olan fedakar başkanımız dilerim ki daha önceki yönetimlerin ders almadığı bu insanlardan gerek koyulması gereken hedefler, gerek planlama, gerek sponsor desteği sağlama konusunda gerekli dersleri alır. İnanın biz Bursasporluların hayalleri mevcut durumdaki Bursa’ya ve Bursaspor’a sığmayan, çok üst seviyelerde. Şehrin bu potansiyeli kullanıp seviye atlaması gerek. Daha önceki sosyal medya destekli sponsorluk anlaşmaları, tribünde yapılan koreografi ve yaşatılan ambiyans ile kulübe sağlanan katma değer ve son olarak dün geceki organizasyon bunların yapılabilirliğini ortaya koymuştur.

Uzun zamandır Bursaspor‘a dair bir şey yazamadık. İnanın öyle ciddi sorunlarımız var ki…

Günlük galibiyetler, mağlubiyetler bu sorunların yanında çok önemsiz kalıyor. Ciddi anlamda maddi kaynak bulmak ve bu kaynağı çok doğru futbolcu transferlerinde kullanmamız gerekiyor. Geçen sene direkten döndük. Bu sene sıkıntı yaşamayacağımızı düşünüyorum ancak mevcut gidişat ile önümüzdeki sezonu görmek dahi istemiyorum. Badu, Agu kiralıktı sene sonu gidecekler, Jorquera gidecek bunlar yeri dolacak kayıplar.

En önemlisi Batalla muhtemelen olmayacak ve kulübün kredi ödemeleri önümüzdeki sezon itibariyle başlayacak. Gelecek sezon federasyondan alınacak ayak bastı parası komple krediye gidecek. Transfer için ciddi anlamda para sıkıntısı olacak. Başkan maddi olarak zaten elinden geleni fazlasıyla yaptı. Ancak ortada şöyle de bir durum var. Sevgili başkan; bir makineniz bozuldu diyelim. Bir usta çağırdınız. Maddi durumunuz kötü ve ustayla paranız olunca vermek suretiyle anlaştınız. Adam kendi cebinden parçalara para ödeyip makineyi çalışır duruma getiriyor fakat makine bir kaç gün sonra tekrar duruyor. Yeni bir parça alıyor usta, yine çalışıyor yine duruyor. Bu süreç böyle devam ediyor. Sonra aradan uzun bir zaman geçiyor sizde haklı olarak ustaya soruyorsunuz. “Ya usta, ne olacak bu makinenin durumu?” Usta diyor ki: “Cebimden 100 bin lira harcadım parçalar için ama olmadı. Uğraşıyoruz ama umut ediyorum ki olacak. Lakin artık parça alacak maddi gücüm de kalmadı.” İşte o an siz ne hissediyor olursanız biz de onu hissediyoruz. Çok paranız gitti, o paralar olmasa kulüp çok ciddi krizler yaşıyor olabilirdi. Allah bin kere razı olsun. Lakin makine hala düzelmedi be başkan…

Allah aşkına artık farkına varın. Arsa çok önemli bir gelir kaynağı. Doğru, ancak ileride bu takım bir alt lige düşerse o arsalar hiç bir anlam ifade etmeyecek. Alt ligde bütün sezon maçları kazanarak alacağınız parayı Süper Lig’de neredeyse 1 galibiyet ile alıyorsunuz. Eskişehir’in, Gaziantepspor’un durumları ortada…

Artık ciddi bir yapılanmaya gitmek zo – run – da- yız !

Umarım devre arası ile birlikte gelecek sezon sonu yapılacak transferler ileriye dönük bize ciddi kazançlar getirebilme potansiyeli olan isimlerden oluşur. Bizim kurtuluş yolumuz yetenekli oyunculardan elde edilecek sportif başarı, bu bağlı olarak artacak performans gelirleri, sponsorluk gelirleri, tribün gelirleri ve bu yetenekli oyuncuların getirecekleri bonservis bedellerinden geçiyor. İnşallah bu sistemi en kısa sürede kulübe entegre edecek bir çalışma yapılır. Yoksa ne yapsak beyhude. Uçurumun en keskin virajlarındayız artık. Ya yuvarlanacağız ya da şu son 2 virajı geçip Allah‘ın izniyle düze çıkacağız. Herkesin olayların farkına varmasını , kendi üzerinde düşen ölçüde kulübe maddi manevi destek olmasını rica ediyorum. Yeni yılın camiamıza güzellikler getirmesi dileğiyle…

17 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Tsc yorumuna yanıt olarak

   “Herkese hayırlı işer”, yanlışlıkla yazdığını biliyorum ama gülmekten tutamadım kendimi renktaş ?

   7
   1
 1. Teksas kendi çalıp kendi oynadı 300-500 kişi ile olmadı madem bukadar büyük bir orginazsyon yapıyorsunuz stadyumda niye yapmadınız. Emeğe saygı derler ama siz kendiniz için yapmışınız. .

  45
  5
 2. Iyi de böyle bir gecede takım niye yok. Hoca yok futbolcular yok, Harun yok, Batalla yok… Takvim ona göre belirlenebilirdi.

  30
  3
  1. @adil yorumuna yanıt olarak

   Türkiyede bu durumda olmayan iki veya üc tane kulüp var. Buişin sonu nereye varır bilmiyorum. En iyi halli çözüm tüm kulüplerin yurt dışına oyuncu satmayı alışkanlık haline getirmesi yurt içi transferlele bu döngü patlar!

   4
   5
 3. başkan sezon açılmadan bir hazırlık maçı ayarla seyirciye ücretsiz yap bu DENİZLE ,MERTERİ ilk 11 e koydur..GERİSİNİ BİZE BIRAK..bakalım taraftar tepkisiyle analarıdan emdikleri süt burunlarından geliyormu gelmiyormu..

  16
  4
 4. gençlerbirliği maçında en az 20 bin olmalıyız arkadaşlar kupada gitmemiz şart hem para gelir yönetim de bu sayede biraz rahatlamış olur turu geçince

  5
  2
 5. Yapılacak hamleler belli aslında Sinan kardeşim, radikal kararlar almak gerekli, ilk yapması gereken yönetimin Hocada olduğu gibi, transfer ve takım kurma işini profesyonel bir isme bırakmalı;
  SPORTİF DİREKTÖR,
  maksimum sezon sonunda eldeki ıskartalardan kurtulmalı kulüp;
  İSMAİL KONUK- SERDAR KURTULUŞ- BİLAL KISA- CRİSTOBAL JORQUERA- BADU- FURKAN ÖZÇAL- JOSUA JOHN- MERTER YÜCE- MİKEL AGU- RİCARDO FATY- DENİZ YILMAZ- SERCAN YILDIRIM- SİNAN BAKIŞ- BOBAN JOVİC- VİEUX SANE- TOMAS NECİD tabi ki de bu isimlerden sözleşmesi bitenler olacak, Furkan da olduğu gibi fesh edilecekler olacak, gitmek istemeyene gerekirse alacağını verip göndereceksin, KAYNAK NEREDE diyenleri duyar gibiyim, baştan dedim ya Radikal kararlar alınmalı diye;
  HARUN TEKİN- WİLLİAM TROST EKONG- AZİZ BEHİC bu 3 futbolcu ile sezon sonunda yollar ayrılmalı ortalama olarak 20-25 Milyon euro civarı bonservis bedeli bekliyorum, buradan gelecek olan paranın 5 milyon euro kısmı gidecek olan futbolcularla sözleşme fesh etme adına kullanılabilir, kalan 15-20 milyon euro civarı para da gelecek olan oyuncuların hem bonservis bedelleri, hem de en azından 1’er yıllık maaşlarını karşılamaya yetecektir, transfer bütçesi elimizde sezon sonu olacaktır, yeter ki gelecek yönetimin Vizyonu olsun, stad ve çevresi için gerekli sponsorları bulacak kabiliyette olursa, oradan gelecek paralar borçları çevirmemize yardımcı olacaktır

  4
  3

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu