Verilmeyen penaltılar canımızı yakıyor!

Bursaspor Teknik Sorumlusu Fazlı Tan, 2-1 kaybedilen İstanbulspor maçı sonrası konuştu.

Teknik sorumlumuz Fazlı Tan, İstanbulspor maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında çok iyi bir oyun ortaya koyduklarını belirterek şunları söyledi. ”Rakibimiz çok basit iki hatamızdan faydalanarak attığı gollerle kazanmasını bildi. Farklı oyuncular deniyoruz, bütün oyuncuları görmeye çalışıyoruz. Rakibimize kıyasla çok daha iyi bir oyun ortaya koyduk, daha fazla topa sahip olup, daha fazla pas yaptık. Rakibimizin ilk pozisyonunda, çok basit bir savunma hatasından golü kalemizde gördük. Mücadelemize devam ettik. 1-1’i yakaladık. Rakibimiz hızlı reaksiyon verdi. Yine çok basit bir hatamızdan 2-1 mağlup duruma düştük.”

Maçın hakemine tepki gösteren Fazlı Tan, şöyle devam etti. ”Maçlarda görüyoruz, çok daha basit pozisyonlarda penaltılar veriliyor. 44. dakikada hakem tarafından penaltımız es geçildi. Bizim üzerimize verilmeyen 1 değil, 2 değil, 3 değil, 7-8 penaltı var. Bunlardan acı çekiyoruz, bunlar canımızı yakıyor. Oyuncularımızı demoralize ediyor. İkinci yarı kontrol tamamen bizim elimizdeydi. Üçüncü bölgede pozisyon bulan, arayan, üreten fakat gol atamayan bir Bursaspor vardı. Oyuncularımızın isteği ve arzusundan memnunuz. Hasan Basri, tamamen o anki taktiksel değişiklikten dolayı oyundan çıktı.”

Fazlı Tan son olarak “Maça 4-3-3 başladık, sonrasında 3-5-2’ye döndük. Eren Güler o bölgede daha önce oynadığından, erken zamanda taktiksel amaçlı değişikliğe gittik. Furkan Emre‘yi, kendi evimizdeki Bandırmaspor maçında da öne atmıştık. Attığımız 2 gole de çok katkısı oldu. Hava toplarına hakimiyeti iyi olduğundan, onun bu özelliğinden faydalanmaya çalışıyoruz. Bandırmaspor maçında çok ciddi katkı aldık, bugün ise belki de katkılar alacaktık fakat o topları atamadık” diye konuştu.

3 Yorum Onay bekleyen yorum yok

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu