Veremeyeceğim hesap yok!

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı gündemdeki iddialar hakkında konuştu.

 

Yönetim kurulu üyelerinin tamamının bilgisi olmadan başkan danışmanına daha önce kulübe kestiği faturalar nedeniyle 1,4 milyon TL’lik ödeme yapıldığı iddiası gündeme düştü. Bunun için neler söylemek istersiniz?

 

Mesut Mestan, daha önce Merhum Başkanımız İbrahim Yazıcı döneminde de yöneticilik yapmış bir arkadaşımızdır. Şuan da Bursaspor Kulübü’nde, Bursaspor Başkan Danışmanlığı görevini sürdürmektedir. Ödenen borcun yaklaşık 10 senelik bir geçmişi vardır. Döviz fiyatlarındaki sürekli artışın bu borcun katlanarak büyümesine neden olmaması için kendisiyle anlaşma cihetine gidilmiş ve üstelik 7 taksik ve Türk parası olarak ödenmesi hususunda karşılıklı anlaşma sağlanmıştır. Alacağı olan hiç kimsenin Bursaspor’da parası kalmamıştır. Kulübümüzün, ödemelerini yapmayan, borcunu ödemeyen bir imaja sahip olması, herhalde bu çirkin ithamları kaleme alanları daha mutlu edeceğinden borçsuz bir kulüp olmamızın rahatsızlığını yaşıyorlar.

 

Bursaspor yönetim kurulu üyesinin geçmiş dönemlerden kalan 500 bin euro alacağının 100 bin Euro’sunu bırakarak kalanını tahsil ettiği iddiası var. Bunun için Neler söylemek istersiniz?

 

Yaklaşık 1.5 senedir Bursaspor Yönetim Kurulu olarak gece gündüz çalışmalarımız devam ediyor. İlk dönemimizde ekonomik problemlerin ne denli büyük olduğunu sağır sultan bile duymuştu.O dönemde sıkıntılarımızı hafifletmek adına yönetim kurulu üyemizden 500 bin euro borç almıştık. Bunun 400 bin eurosunu söz verdiğimiz gibi ödedik ve 100 bin euro da yönetici katkısı olarak kulüpte kaldı. Bunun neresi yanlış? Ayrıca gerekli dosyaları Divan Kurulu’nda teslim ettik.’’ Şeklinde konuştu.

 

Fransız Teknik Adamı Oliviera Bursaspor yolcusu deniliyor, neler söylemek istersiniz?

 

Bursaspor Yönetim Kurulu olarak çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor. Futbol Planlama ve Geliştirme Direktörü olarak görev alması gündemde. Ancak şu anda net olarak kararımızı vermiş değiliz. Bununla ilgili görüşmelerimiz sürüyor.Ancak kendisiyle çalışmak istediğimi söyleyebilirim. Şeklinde konuştu.

Ayrıca Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı; ‘’Bu haberi yapanların niyetlerinin ne olduğunu artık sokaktaki çocuk bile biliyor. Eğer doğru haber yapma duygusuyla hareket etmiş olsalardı, önce bu iddiaları bize sorarlar ve vereceğimiz cevabı da yazarlardı. Sportif sonuçların iyi olmaması, sanıyorum, bu iddialarla ortamı biraz daha gerebiliriz düşüncesi yarattı. Bu haberi yapanlar Bursaspor’un büyümesini, gelişmesini ve borçsuz bir kulüp olmasını istemiyorlar. Daum döneminde alınan eşyaların ne olduğunu soruyorlar…teknik adam ve yöneticiler için kiralanan eşyalı evlerle ilgili yeni bir düzenleme yaptık. Eğer amortismanın ne demek olduğunu biliyorlarsa onu da kendilerine anlatırız ’’ şeklinde konuştu.

 

16numara.com 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu