Vali’den dilekçelere cevap

Bursasporlu taraftarların olaylı Beşiktaş maçı sonrası Başbakanlık ve İçişleri Bakanlığı’na gönderdiği, şikâyet dilekçelerine Vali Şahabettin Harput’tan cevap geldi.

 

Yeşil beyazlı taraftarlar dilekçelerinde, tasvip edilmeyen olayların yaşandığını ve ‘gerçek’ suçluların gereken cezaya çarptırılacağını ancak başta Bursa Valisi ve diğer yetkililer ile ulusal basında şiddeti körükleyici yayın yapan kişi ve kuruluşlar hakkında gereğinin yapılması belirtilmişti. Dün, dilekçe gönderen taraftarlara Valilik’ten cevap geldi.

 

Vali Şahabettin Harput imzalı belgede kısaca, “Bursaspor-Beşiktaş takımları arasında devam eden yasaklama uygulamasının temelinde az sayıdaki holiganın tamamıyla rakip takım ve taraftarlarına duymuş olduğu kin, nefret ve husumet duygularının yattığı değerlendirilmiştir. Buna binaen kendisini Bursasporlu taraftar gösteren bir avuç holiganın Bursa adına karar vererek ilimize futbol müsabakası seyretmeye gelen rakip takım seyircilerinden intikam ve öç alması, bu nedenle de yasakların devam etmesi ile futbol kulüpleri arasındaki husumetin kan davasına dönmesi kabul edilemez. İstanbul'daki olaylarla ilgili adli yargılama süreci devam etmektedi. Aldığımız karara ülke genelinde ve özellikle Bursa'da halkımızın hemen hemen tamamı, sivil toplum ve medyamızın büyük bir kesimi destek vermiştir. Doğrudan polisi hedef alan ve polisin şahsında kamu düzenine ve devlete karşı olan bu kanunsuz hareketlerin öncelikle Bursa şehrine ve Bursaspor Kulübüne vermiş olduğu zarar kamuoyunun takdirine bırakılmıştır. Ayrıca olaya karışan kişiler ile ilgili başlatılan soruşturma halen devam etmektedir" denildi.

 

Yeni Dönem Gazetesi

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu