Vakıfköy’ün gençlerini kim ayartıyor?

Son dönemlerde Bursaspor altyapısından yetişen oyuncuların başka takımlara imza atması kafaları karıştırıyor.

Bursaspor‘un altyapısının temel taşı olan Vakıfköy‘den yetişmiş oyuncular son dönemlerde başka takımlara transfer oluyor. Bursaspor‘un çok önem verdiği gençlerinin deyim yerindeyse kaçarcasına başka takımlara gitmesi camianın altyapıya güvenini azaltmış durumda.

A Takıma çıkana kadar bir sürü zorlukla başa çıkan gençlerin bu dönemi atlattıktan sonraki tavırları hoş karşılanmıyor. Son olarak Başakşehir‘e giden üç futbolcunun Bursaspor’dan kopması üzerine bu oyuncuların aklını çelen isim camia tarafından sorgulanmaya başlandı.

56 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ali Akman’ı koruyun sadece. Ayhan Akman napar eder bir şeyler yapıp Galatasaray’lı yapmaya çalışacak. İşimiz ve mücadelemiz sadece sahada değil maalesef. Başkan ve Yalçın Hocanın gençlere yönteicilikten çok abi, baba olması lazım. Gençler bizim tek kurtuluşumuz..

  147
    1. @HERŞEYİM yorumuna yanıt olarak

     Bırakın bu saçmalıkları. Profesyonel bir futbolcunun takımı olmaz.
     Nereye imza attıysa orası için elinden geleni yapar.
     Gerekli gereksiz konuşup durduk yerde insanları bu kulüpten soğutup düşman etmeyin.

     18
     6
     1. @Aydın havası yorumuna yanıt olarak

      12-13 yaşındaki çocuğun her tarafı profesyonel olsa ne yazar…klüp bunları binlerce çocuk arasından seçmiş emek vermiş masraf etmiş ceplerine harçlıklarını koymuş topa biraz vurmayı öğrenen yanına bir menejer alıp verin bana 1 trilyon verin bana 2 trilyon diye dolaşmaktadırlar…o senin profesyonel dediğin adamlarda önce nankörlük olmayacak ekmek yedikleri kaba sıçmayacaklar…çıkarsın A takıma oynarsın çatır çatır ondan sonra istemeye hakkın olur…bu arada sende çok boş konuşan bir profesyonelsin…

      6
      2
    2. @HERŞEYİM yorumuna yanıt olarak

     Bizler Bursaspor’luyuz aga, onlar ise futbolcu.Mesleklerini icraat ediyorlar. Sen nasıl işini beyenmeyip (para,ortam,yönetici vs. vs.) işyerini değiştiriyorsan onlarda ÇALIŞTIKLARI kulübü değiştiriyorlar.Bunun önüde geçebilmen için ne istiyorlarsa yapmaya çalışcan.

     26
     9
     1. @Cino yorumuna yanıt olarak

      Totti neydi o zaman? Buna kafa patlatmak lazım. Futbolu sıradanlaştıramazsınız. Sadece para için yapılan bir meslek değil. Onun için yapanlar orta da hiç biri hatırlanmıyor..

   1. @Orhangazi yorumuna yanıt olarak

    Ali Akman Akhisar maç sonu yayıncı kanala röportajınıjin son cümlesinde “Daha iyi yerlerde oynamak istiyorum” demişti. Ali Akman şimdiden kafalanmış zaten.

    21
    3
  1. @Vakıfköy yorumuna yanıt olarak

   Para uğruna Bursaspor’dan ayrılıp başka takımlarda yok olan futbolcuların görselleri Vakıfköy’de ders niteliğinde gençlere anlatılsın. Gittiklerinde nasıl bir son ile karşılaşacaklarını bilsinler.

   27
   1
  2. @Vakıfköy yorumuna yanıt olarak

   ”vakıfköyün gençlerini kim ayartıyor?” ayartan falan yok aslında.
   1- skor odaklı ve sabırsız medya ve taraftar profilinin varlığı ve bunların kulüp üzerindeki baskısı
   2- baskının getirdiği camiadaki görev karmaşası.
   3- görev karmaşasının yarattığı kaotik ortam.
   4- baskının altında ezilen yönetimler, sonucunda panik, korku, hatalı tercihler, harcanan fahiş paralar, geleceği planlama yerine, günü kurtarma telaşı. yeterli şans ve süre alamayan gençler.
   5- bence bütün sorun YEREL MEDYA ve TARAFTAR!.. bu ikili biraz gazdan ayağını çekse, neredeyse bitme noktasına gelen taraftar sayısı artmaya başlayacak, yönetim ve kadro kalitesi yükselecek, spor ortamı ve marka değerimiz geri gelecek.

   41
   7
   1. @öneri-yorum yorumuna yanıt olarak

    Çok doğru konulara değinmişsiniz onun dışında
    -U-21 liginin kaldırılması nedeniyle bir çok genç oyuncu maç yapma şansını kaçıracaktı
    -Özellikle Ali Ay yönetiminin hemen hemen hiç ödeme yapmaması ,genç futbolcularda gelecek endişesi yaratmıştır.
    -Alt yapıda yeterli derecede Bursasporluluk aidiyeti yaratılamıyor
    -Bazılarını da yönetimler sıcak para ihtiyacından göndermektedir.

    17
    1. @TİMSAH1964 yorumuna yanıt olarak

     Arkadaşım, taraftar ve basın yüzünden kulüp, gerçek kulüp olamıyor.
     Baskı yüzünden aklı başında adamlar yönetime gelmiyor.
     Zaten gelseler kulübün altı ve üstünün çehresi değişiverecek.
     Kulübün tüm amatör ve profesyonelleri kulüplerini kendiliğinden sahiplenecekler.

 2. Transfer gelirlerinin bir kısmı oyuncularin gelişimi ve kariyer planlamasi için ayrilmaliydi.
  Ozan tufandan gelen 7 milyonun 1 milyonu alt yapiya harcanca 7 tane Ozan daha çikardi bence.
  Kariyer plani ve kiralik verilme işleri iyi planlanmali.
  Sözleşme süreleri de
  Hep kulüp hrm çocuklar kazanmali

  48
  1
  1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Sen git onu ali tay’ a söyle fabrikası gürsu’ da…ne adamlarsınız yazar bir fitne atmış ortaya tav oluyorsunuz hemen ! Destek olun destek !

   6
   5
 3. Gerçek anlamda önem verseniz ama maalesef.gençler Bursaspor’da gelecek göremedikleri için başka takımları tercih ediyor. Geçmişte bu hatalar çok yapıldı 10 larca gencimiz sahipsiz bırakıldı önce camia olarak bunlar sorgulanmalı. Bursaspor’un yetiştirdiği gençler diyorsunuz ama çoğu gencimizi amatör liglerde mücadele eden takımlardan topluyorsunuz çoğunda heba oluyor gidiyor. Bursa gençlerine sahip çıkılmıyor herşey lafta kalıyor sevgiler en büyük Bursaspor

  12
  2
 4. ne yazık ki çok kötü davranılıyor gençlere. Hem değer verip oynatmıyorlar hem de profesyonel sözleşme imzalamalarına izin vermiyorlar. bu seferde 18 yaşına kadar sabreden kulüpten kaçmaya yer arıyor. tabi ki yanlış sadece kulübe ait değil, sporcunun çevresi ve menajer yönlendirmesi de etkili.ama ilk önce kulüp kendi yanlışını görmeli. zeki çelik travmasından sonra kendi yetiştirdiği oyuncuların önünü kapamaya başladı. oynatacaksa imzayı atsın oynatsın oynatmayacaksa bırakın gençler gitsin onların da kendi hayatları var.

  1. @personel yorumuna yanıt olarak

   Size asgari ücret verseler,önce A takım ile antremanlara alıp sonra geri gönderseler,Bursaspor ile olgili hayalleriniz olur mu?
   Üstelik ortada bir başarı yokken ,yabancılara o gençlerin hayal bile edemeyeceği paralar verirseniz,siz yöneticilere güvenirler mi?
   Gençleri suçlu ilan etmek için bahaneler aramayın.
   Aynı şartlar alt yapı antrönörleri içinde geçerli..Le guene, aybabaya verilen paraların onda birini verdiniz mi?
   O zaman söyleyelim”Kral çıplak”

   1. @Mmdoff yorumuna yanıt olarak

    Sadece yabancılara mı yüksek paralar verildi, hayır, yerli oyunculara da verildi, bunda da mı yabancı oyuncular suçlu.

 5. O kadar yetenekli genç kardeşimiz var ve bu sene düşmemiz de bir hayır olduğunu düşünerek en az 5-6 genç kardeşimizi süperlig kıvamına getirip oynatsak bir kaç sene içinde zirveye oynayacak takım oluruz tekrardan.. sen asgari ücret verirsen bu adamlar da başka takıma kaçar kardeşim net yani… beş para etmez 35 yaşındaki adamlara milyon vereceğinize gençleri tutun eliniz de…
  bir altınorduyu alt yapısı ve kulup yapılanmasını inceleyin.. nasıl değerli o gençler …

  7
  3
 6. Altyapıya alinan çocuklara, genclere once Bursa şehrine ve Bursaspor’a aidiyet duygusu aşilanmalı… Bunun icin hem profesyonellerden hem de Bursa şehrinin ve Bursaspor’un duayen isimlerinden, Bursalı ve Bursasporluluğuyla ovunen ve her platformda dile getiren iş, sanat, bilim insanlarından (Örn.: Mesut Şen, Sedat Ozden, Sedat Ozbağ, Beyhan Çalışkan, Recai Özdemir gibi eski futbolcular, Engin Aksoz, Mustafa Tunçakin, Erdal Akçay gibi gazeteciler, Erdal Ozyağcılar gibi sanatçılar) destek alınmalı…
  Vakifköy kültürü kavramı oluşturularak buradaki gençlerin kitap okuma alışkanlığı olan, bilgili, kültürlü, vatansever, Atatürkçü bireyler olarak yetiştirimesi sağlanmalı…
  Futbolu birakınca antrenör olurum, menajer olurum, yorumculuk yaparim yerine futbol dışı bir meslek sahibi olmaya özendirilmeli… Dr. Recai Özdemir örneği gibi…

  7
  1
 7. Vakifkoy e herkes girmeye basladi kapiya adam koyun elini kolunu sallaya sallaya girmesin ben onun abisiyim ben onun amca siyim diye yol gecen hani gibi olmasin gencleri siz korumaya alin menejer ler degil

  1. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Vakıfköye en son ne zaman gittiniz bilemem hakan kardeş fakat öyle herkes elini kolunu sallaya sallaya giremiyor. Kapıda güvenlik var ve içeriye önceden isim yazdırmanız gerekiyor kimsin nesin gibi.Müsabaka günleri serbest sadece.Bence sorun başka yerlerde

 8. Bu sene yapılan transferler şunu gösteriyor bence, a takımda kendilerine yer bulamama endişesi yaşayıp soluğu sağda solda alıyorlar . Çokta haksız değiller gibi.

  6
  5
 9. Bursaspor’un gençleri ile ilgili yaşanan gelişmeleri menajerlerin üstüne yıkmak tam olarak yönetim ve teknik sorumluların hatalarını örtmekten başka bir şey değil.
  3 sezon önce zeki çelik(Lille) gibi oyuncunun İstanbulspor’a bonservisiyle verilmesi.Mert hakan (Sivasspor) gibi oyuncuların Bursaspor’da değerlendirelememesi Muhammed Demir (geçen sezon olsaydı belki ligde kalınırdı)gibi oyuncuların başka kluplere gitmesi .doğanay (Göztepe adanaspor Başakşehir )gibi bir oyuncuya şans dahi verilmemesi . Altyapıdan çıkan oyuncuları bu yola sokuyor az çok yetenek sahibi oyuncular klupten kaçmaya çalışıyor . Bu sezonda eğer PTT 1. Lige düşmeseydik Sedat Dursunlar İsmail çokçalışlar Emirhan aydoğanlar şans verilirmiydi.

 10. Vakıfköy gençleri ayartani Allaha havale ediyorum.Bu bizansın çeşitli oyunlarından biri şampiyonlugumuz onlarda derin yaralar acmiski bizi yıldırma politikası içerisine girmişler ama başaramayacaklar. ben fanatik bir Bursasporlu olarak rahatsız oluyorum bu durumdan!bu ne arkadaş birdaha şampiyon oluruz diye korkuyorlar ondan oyuncularımızı ayartıyorlar!Istanbul takımları birdaha şampiyon olmayalım diye yolumuza engeller koymaya çalışıyorlar.Daha karakterli genç futbolcularimizla 3 sene içinde yeniden küllerimizden doğarak geliyoruz!kork bizden Istanbullular başınıza yine belalar açıcaz!!!2022_2023 ‘te yine süper lig şampiyonu olucaz.Mesut Mestan Başkanımızdan ricam yumruğu masaya sağlam vurmalı ki birdaha bu zor durumlara düşmeyelim ve gelecek sezon süper ligin adı Ibrahim Yazıcı Sezonu olsun.Kac sezondur süper lige önemli isimlerin adını veriyolar sezon ismine ama bir türlü nedense Değerli başkanımızın ismini korkuyorlar sezon ismine bu da Bursaspor a ne kadar değer vermediklerini gösteren nitelikte!!!Sağlam gelicek yeniden onların başına çoraplar orucez yeterki sağlam duralım ayaklarımız yere sağlam bassın!haydi Bursa silkelen ve gençlerine sahip çık sedat dursun lara emirhan aydoganlari ismail cokcalislari ataberk dadakdenizleri burak kapacaklari ve ismini daha ismini sayamadığım diğer genç hayat dolu futbolcularını koru ve onlara sahip çık!!!çünkü ne varsa gençler de var biz bu gençlerle yeniden zirveye cikicaz istanbul yeniden bize teslim olucak!!!!

  4
  1
  1. @Santiago yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor sitesi burasi ve yazdiklarim Bursayi oven nitelikte ama arti almamisin taraftarlardan yazim superdi halbuki ozaman aklima şu geliyor Siz Bursaspor taraftari degilsiniz!bu yazima arti vermeyen zihniyet kör zihniyet ve baskalasmis zihniyet

 11. Herkese Merhaba,
  Zamanında basın toplantısında hüngür hüngür ağlayan biri vardı. Adnan Örnek mi neydi ? Bence bu arkadaşı bir araştırın derim.

  Milli takımlar sorumlusu o ara milli takımı GS’ li bir şahıs çalıştırıyor. Sercan,Volkan,Ozan GS tarafından isteniyor. Şuan olanlarda aynı şeyler üzerine birde Mösyö Şenol Bey çıktı.

  Gözünü aç Bursaspor taraftarı değerlerini yok paraya zararına satıyorlar, veya karalama kampanyası ile gençleri soğutuyorlar. Geleceğini çöpe atıyorlar. Bu boş beleş transferler ile gençlerimiz küstürülüyor. İlk devreye kadar ödemeleri yapamazlarsa o zaman çok ararız kendi değerlerimizi tabi ikna edebilirsek onlarıda.

  Saygılar,

 12. Bursaspordan kötü ayrılıp gittiği yerde başarılı olan futbolcu hiç hatırlamıyorum . Gidecekseniz bile bu adam gibi olmalı arkadan iş çevirerek değil.

 13. TRT Haber Spikeri İsmet Topaloğlu’nun da iyi bir Bursasporlu olduğunu yeni öğrendim. Verdiğim bu linkte, sunduğu eğitim videosunun 34,22’nci dakikasını bir izleyin bence.
  Ben bu kulübün yöneticisi olsaydım, sayın İsmet Topaloğlu’ndan, bu eğitimi altyapı oyuncularımıza verecek şekilde hizmet olarak satın alırdım. Aidiyet, aidiyet diyoruz hep ama bu kendi kendine olmuyor ki!
  https://www.youtube.com/watch?v=cFBERZBvLEM&t=2086s

 14. milli takıma oyuncu gönderilmesin , bursanın dışında yaşamış ikamet etmiş gençler alınmasın katalonlar gibi , alt yapıdan yukarıkadar her bir oyuncuya bursaspor haricinde gidecekleri kluplerde volkan sercan ozan ve diğerleri gösterilsin anlatılsın , bu cocukları yok paraya degıl bursaspor kalıtesınde paralar verılerek çalıştırılsın bursaspor vılla lojmanları yapılarak butun klup bu lojmanlarda tesıslerde ıkamet etsın hepsı bır arada aıle ortamı gıbı yasasın ve korunsunlar klupten habersız manager ıle gorusen olursa dırek alt yapıya gonderılsın ve oynatılmasın , sozlesmelerıne cok agır serbest kalma bedelı belırlensın .

 15. Samet Aybaba gibi 7 sulalesi menajerlik isinde olan bir adami kulube musallat ettik. Kendi gitti yardimcisini kulube yamadi. Sonra kim ayartiyor bu gencleri? Barack Obama ayartiyor. Hainler kulubun icinde, bu hep boyle olmustur.

 16. Eski altyapı hocalarına iyi bakmak lazım. Nereye gittilerse yanlarına oyuncuları da tavlayı götürüyorlar

 17. Bursaspor Yönetiminie Sesleniyorum; Ezelden Beri Genç yetenekler diyorsunuz. Yetenekler çıkıyor Fakat Doğru Yetenekleri değil Torpilli Yetenekleri seçiyorsunuz. Vakıfköy de Şu anda U21 olmadığı için ne Profesyonel imza atmış nede başka bir takıma gitmeye kalktığı zaman göndermediğiniz oyuncular mevcut. Üstüne Çocuklar takım bulup gitmeye çalışınca onlardan yüklü miktarda Yetiştirme ücreti istiyorsunuz. Eğer değerlendirmeyecekseniz Çocukların hayatları ile oynamayın lütfen. Bırakın istedikleri yerlere gitsinler. Gençlerin ve Ailelerin Psikolojileri ile oynamayın.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu