Vakıfköy’ü de kurutursak vay halimize!

Olay Medya Köşe Yazarı Ertan Erkuvvet'in köşe yazısıdır.

ile kolay tam 16 hafta… Sezonun neredeyse yarısında galibiyet alamamak

Bursaspor işte böyle bir zinciri kırdı Adıyaman’da.

Hem de 3-0’la sezonun en farklı galibiyetini alarak.

Peki bu her şeyi güllük gülistanlık mı yaptı, ya da “ligde kalır bu takım” mı dedirtiyor?

Tabii ki hayır, çünkü Timsah’ın hâlâ geçmesi gereken en az 3 rakibi ve kapatması gereken en az 12 puan fark var. Kalan hafta ise sadece 9.

Yani ligde kalmak hâlâ mucize.

Ancak böyle bir galibiyete futbolcular başta olmak üzere tüm camianın çok ihtiyacı vardı.

‘Küme düştükten sonra kazansak ne olur’ diyenler elbet olacaktır, ama unutmayalım Bursaspor Türkiye’nin 5. şampiyonu, düşecekse bile sonuna kadar savaşmak zorunda. Bu armaya, bu renklere yakışan budur.

Ayrıca gelecek sezona, mayısta göreve talip olacaklara az da olsa bir umut ışığı bırakmak gerekiyor.


Sinan Bür önderliğindeki yeşil beyazlı yönetim göreve geldiği günden bu yana camianın gücünü yeniden ortaya çıkarabilmek için yoğun bir çabanın içinde.

Yaptığı ziyaretlerle kentte bir sinerji yaratmak için çabalıyor. Yönetimin tamamen eli kolu bağlı bir durumda aldığı kulübü mayıstaki kongreye sağlıklı bir şekilde götürebilmesi için yapacak pek fazla da bir şey yok zaten.

Daha önce de dediğimiz gibi önemli olan mayıstaki kongrede Bursaspor’un kurtuluş reçetesini camiaya sunabilmek.


Yönetimin çabalarını takdirle karşılıyorum, ancak şu an kadroda bulunan tüm isimlerin çıktığı Vakıfköy’e de bir bakmalarını salık veriyorum.

Çünkü yaşandığı söylenen şeyler pek kabul edilebilir gibi değil. Umarım doğru değildir ancak biz kulağımıza gelenleri paylaşalım.

Söylenenler doğruysa eğer alt yaş gruplarında hiyerarşi artık akran zorbalığı boyutuna ulaşmış durumda.

Kendisinden küçük futbolcu adaylarını tekmeleyerek, canını yakarak, bazı malzemelerine el koyarak baskı uygulayanlar olduğu konuşuluyor. Gerçi Okan Yılmaz’ın konuyu bir veli aracılığıyla duyup, gereğini yaptığı da söyleniyor ancak yakından bakmakta fayda var.

Ayrıca Merinos tarafında, ekonomik anlamda zor durumda kalan bazı antrenörlerin velilere kredi kartlarını ödettiği gibi çirkin ithamlar da var.

Belki ikili ilişkilerden dolayı idare etme gibi bir durumdur ancak doğruysa hiçbir şekilde kabul edilemez. Böyle bir durumda görevi kulübe futbolcu yetiştirmek olan antrenörün objektif karar verebilmesinin çok zor olacağı aşikâr.

O yüzden yönetim altyapıya biraz daha odaklanıp dedikoduları araştırmalı. Zira bu batakta elimizde kalan tek kaynak orası.

Vakıfköy’ü de kurutursak vay halimize!

Kaynak
Olay Gazetesi

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Emin adanur ,Ali ay , Levent kızıl gibi zenginler kulübe gelip tahtayı açmadığı sürece bu iş olmaz.o tahtayı açacaksınız,adam gibi futbolcular getireceksiniz.birer birer ligleri çıkacağız.. Sinan bürle,Receple falan olcak iş değil bunlar..

  11
  13
  1. @Selim yorumuna yanıt olarak

   Sen nerede yaşıyorsun kardeşim ?
   Leven Kızıl gelmez adam yeminli küfürün olduğu yerde ben yokum dedi..
   Ali Ay parasının derdinde Bursaspor umurunda bile değil,
   Emin Adanur desen zaten Bursasporlu bile değil…

   6
   1
   1. @AVRUPALI TİMSAH yorumuna yanıt olarak

    Emin Adanur doğma büyüme Muşspor’lu bi kıronun teki. Bursasporlu taklidi yapıp Özlüce’yi falan indiragandi yaparak oraya Emin Kent siteleri dikmenin peşinde. Ama taraftar onu bi yakalarsa var ya. Neyi ve kimi dikeceğini görecek o.

 2. Adam sonunda yazmış tek kaynak orası ben diyorum orası kaynak olmaktan son 5-6 senedir çıktı eğer hafıza noksanlığı yaşıyorsa Ali Akmanlar Batuhanlar vs bu kulübe doğru düzeyde para kazandırmadan el konuldu menejerler ve eski başkanlar tarafından tabi bu çocukların çoğu başarılı olmadı oda Allah’ın tokatı onlara bunun yanında Emirhanlar vs oda son duyum Sarıyer kademesine düşmüş vs velhasıl çoğu potensyelerinin cücüğüne ulaşamadan mazi oldular ama bu sadece bizim problemimiz değil geçen günü Giresunspor başkanı bas bas bağırıyordu Umut diye futbolcuların parası nerede diye eski başkanlarına yani maalesef Türk futbol takımları şirketleşmeye geçmezlerse bu tür başına çöreklenen çıkarcı guruplar soyup soğana çevirirler bizim gibi ne malımız kalır ne mülkümüz üstünede 2 Milyar TL borç bırakarak vakıfköydeki çocuklarıda çek karşılığında satarak devamlı aynı şeyleri yazıyoruz yani kümede kalsak ne değişecek sadece forma dağıtan yeni suratlar borçsa sene sonra faizi ile 4 milyar olur sanki bu rakamı kim kaldıracak az çok donu bile kalmamış bir kiracının?

 3. Bursaspor taraftarı adına çok üzülmekteyiz. Yıllardır yüzümüz gülmüyor.
  Göz göre göre bu duruma geldik.
  Hadi yönetenler çok kötü çıktı diyelim.
  Aklım ermeyen, şampiyon Bursaspor’un alt yapısına hiç yakışmayan futbol. Tüm Türkiyenin alayına uğradık.
  Gelen vuruyor giden küfür ediyor.
  Sonra sah icinde olan kavga dövüş Bursaspor camiasına hiç yakışmayan olaylar .
  Futbol oynayarak cevap vermekle yararlı olurdu diye düşünüyorum .
  Inşallah bida olmaz ve futbolcular ders almış lardır.
  Bize yakışan, ŞamPion Bursaspor’a yakışan güzel Futbol olmalı. Kötü görüntüler değil!

 4. Sayın Ertan Erkuvvet Vakıfköy ve Merinos konusundaki duyumlarınız bana göre çok önemli.ve üzerinde önemle durulması gereken konular. Umarım bu yazınızı gazetenizde yayımlamadan önce yöneticilerimiz ile de paylaşmışsınızdır. Zira yönetici arkadaşlar bu sayfalara Canııımm sendeee boşveer gözü ile bakabilir veya hiç bakmayabilir.

  5
  2
 5. Ille günün birinde herşey yine düzelecektir.

  Da küvetli geri dönecektir Bursaspor. Tertemiz süper lig şampiyonu Bursaspor 🤍💚🤍 Türkiye’nin
  Beşinci büyük takım..

  İstanbulun korkulu rüyası yeşil timsah.

 6. Altyapıya odaklanmak gerekiyor. Ahlakı zayıf olanlar da yol verilmeli. Az ama öz şekilde devam etmek gerekiyor. Bu takım seneye futbol oynamalı. Öyle 16 maçta 1 maç kazanarak hangi ligde olursan ol, düşersin.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu