Vakıfköy’e sahip çıkalım!

Olay Medya Spor Yazarı Cevdet Altınel'in bugünkü köşe yazısıdır.

1461 Trabzon mağlubiyeti yeşil beyazlı camiada büyük şok ve üzüntü yarattı. Biz de, genç ağırlık bir kadroyla sahaya çıkan yeşil beyazlı takımın “Neden böyle bir sonuç aldığını” sıcağı sıcağına Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Görkem Akbaş’a sorduk.

OLAY TV’de hafta içi her sabah yayınlanan SPOR SAATİ programında ağırladığımız Akbaş, “Bu yenilginin hiç bir izahı yok. Maalesef hayal kırıklığı yaşadığımız futbolcular var. Kendilerine şans gelmesine rağmen bunu değerlendiremediler. Hiç kimsenin beklemediği bir sonuçtu. Yönetim olarak biz de büyük şok yaşadık. Taraftarlarımızı üzdüğümüz için üzgünüz. Gerçekten yazık oldu” dedi.

cevdet.jpg

Görkem Akbaş, “1461 Trabzon maçı bizim için ayrıca bazı oyucularımızı gözlemleme imkanı da sundu. Evet kaybettik. Hayal kırıkşlığı yaşadığımız futbolcular da oldu. Fakat, bizi mutlu eden isimler de vardı. Mesela Furkan Emre Ünver.  Samet hoca her zaman, -keşke sadece  6 yabancı oyuncu olsa. Bunun 3-4’nü oynatıp kalanını yerli oynatabilsem- diyor. Bursaspor’un da ülke futbolunun ekonomik  kurtuluşu da ancek böyle olur. Galatasaray, Ozan Kabak diye bir kardeşimizi oynatıyor.  Ama kimse yanlış anlamasın, Furkan Emre Ünver, Ozan’dan çok daha iyi stoper. Çok daha iyi olacak. Sadece pazarlama tarafımız eksik” diye konuştu.

Bursaspor altyapısı hakkında da bilgiler veren Akbaş, “A Takıma oyuncu gönderiyoruz, göndermeye devam da edeceğiz. Biz bu futbolcularımızın her konuda hazır eksiksiksiz bir şekilde gitmelerini istiyoruz. Oraya giden oyuncu; oturması, kalkması, diksiyonu, mental hazırlığı, orada kalma süreci ile farkını hissetirmeli. Bilim kurulu genel bir fotoğraf çekti. Bizim iyi bir altyapımız var, bilimsel dokunuşlarla bunun daha da iyi olacağını öngörüyoruz” ifadelerini kullandı.

Samet Aybaba’nın gelişi ile birlikte Vakıfköy’de farklı bir havanın oluştuğunun da kaydeden Görkem Akbaş, bunun nedenini de şöyle açıkladı: “Hocama ne kadar teşekkür etsem az. Haftada en az bir gün bizi ziyarete geliyor. Vakıfköy’de oyuncunların hocaların motivasyonu inanılmaz. Ben 15-16 yaşında oyuncu kardeşlerimle konuşuyorum, -Abi acaba ben de A takıma gidebilirmiyim- diye soruyorlar. Bunu yaratan Samet Aybaba. Bu çok önemli bir şey. Hoca da arayış içerisinde. Samet Aybaba bizim için, Bursaspor altyapısı için büyük şans. Onun için A takıma oyuncuları çok daha hazır halde göndermeliyiz. İnşallah Samet hoca daha uzun yıllar devam eder. A takım ile altyapı arasındaki koordinasyon inanılmaz.”

Akbaş, Vakıfköy’e tüm Bursa’nın sahip çıkması gerektiğini de dile getirerek, “Arzu ettiğimiz desteği maalesef şehirden göremiyoruz. Bizim kimseden maddi bir beklentimiz yok. Oranın aidiyeti açısından da bütün Bursa’nın tesisleri, altyapıyı sahiplenmesi çok daha önemli. Biz Bursaspor Yönetim Kurulu olarak bir fon olarak da bunu yapabiliriz. Ama bu maneviyatı, bu ruhu, altyapımızda eğitim alan çocukları hissetirmek adına Bursa’nın desteğini çok önemli görüyoruz” diye konuştu.

2 Yorum Onay bekleyen yorum yok

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu