Vakıfköy’e özel ziyaret

Bursaspor Divan Yönetim Kurulu Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerine ziyarette bulundu.

Divan Yönetim Kurulumuz Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerimize ziyarette bulundu. Divan Yönetim Kurulu Başkanı Galip Sakder ve yönetim kurulu üyeleri ziyarette Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Semih Hüroğlu, Gençlik Geliştirme Program Sorumlumuz Hakan Cenkçiler ve altyapı antrenörlerimiz ile görüş alışverişinde bulundu.

Kulübümüzün altyapı modelinin Türkiye’de örnek gösterildiğini kaydeden Divan Yönetim Kurulu Başkanı Galip Sakder Vakıfköy’ün Kulübümüzün en önemli yapı taşlarından biri olduğunu belirterek “Bursaspor Kulübü çok uzun yıllardan beri Türk futboluna kazandırdığı oyuncular ile anılmıştır. Vakıfköy, Bursaspor’un ve Türkiye’nin  futbolcu fabrikasıdır. Bursaspor’un geleceğidir. Buradan yetişen yüzlerce oyuncu arasında Avrupa’nın çeşitli liglerinde oynayan oyuncularımız mevcuttur. Bu da Vakıfköy’ün önemi ve değerinin bir göstergesidir. Tüm zorluklara ve imkansızlıklara rağmen görev yapan tüm yöneticileri ve antrenörleri kutlarım” dedi.

Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Semih Hüroğlu, Divan Yönetim Kurulu Üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek “Vakıfköy bambaşka bir dünya. Kulübümüzün sürdürebilirliği burada yatmaktadır. Bu değeri ayakta tutmak tüm Bursalıların görevidir. Bugüne kadar her konuda katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde görüşlerini bildirdi.

Gençlik Geliştirme Program Sorumlumuz Hakan Cenkçiler ise toplantıda yaptığı açıklamada, yüzlerce genç yeteneğin Vakıfköy Tesislerimizde tecrübeli antrenörler nezaretinde eğitildiğini ve önümüzdeki yıllarda da Türk futboluna başarılı futbolcular kazandıracaklarını kaydetti.

3 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. altyapımızda en temel sıkıntı plansızlık ve programsızlık;
    tüm altyapı antrenörleri eminim ciddi bir özveri ile çalışıyorlar ama burada temel dikkat edilmesi gereken husus bu düzen nereye kadar devam edecek altyapı tesislerinin şartları modern değil, oyuncuların fiziki gelişimleri çok standart buna hala bir yatırım yapılmıyor ve en önemlisi altyapıda antrenörlere eğitim verilmiyor yıllardır o koltukta olan kişilerin kendilerini revize etmeleri şart sadece babacan tavırlarla oyuncu yetiştirilecek durumlar ne yazık ki geride kaldı.

  2. Vakıfköy göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir.
    O fabrikada yetişen gençler bu ülke futbolu için çok değerlidir.
    Bursaspor un geleceği Vakıfköy futbolcu fabrikasıdır ve er ya da geç herkes farkına varacaktır.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu