Vakıfköy’de Faruk Korkmaz dönemi başladı

Bursaspor Kulübü Gençlik Geliştirme Proje Sorumluluğu görevine getirilen Faruk Korkmaz için Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde imza töreni gerçekleştirildi.

Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde gerçekleşen imza törenine Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Furkan Banaz, İkinci Başkan Sinan Topuk, yönetim kurulu üyeleri; Mehmet Zahit Yanar, Selim Yolgeçen, Bursaspor Kulübü Sportif Direktörü İsmail Ertekin ile birlikte altyapı antrenörleri katıldı.

İmza töreninde konuşan başkan Ömer Furkan Banaz şunları aktardı: “Değerli Bursasporlular hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Bugün burada olmamızın sebebi Gençlik Geliştirme Sorumlumuz Faruk Korkmaz hocamız ile uzun vadeli plan sonucu bir araya gelmemizi imza ile taçlandırmaktır.

Altyapımız dünya çapında bir üne sahipken mevcut oyuncularımızdan maksimum verim almak, aidiyet duygularını ve sadakatlerini en yüksek noktaya taşımak adına; kısa, orta ve uzun vade planları ortayı koyup hayata geçirmek başlıca görevimizdir. Bu bağlamda Faruk Korkmaz hocamız ile gerekli istişareleri yaptık, hocamızın ve daha önce görev almış bütün hocalarımızın başarıları ortadadır. Bu başarıyı A takıma taşımak ve entegrasyonu üst düzey verimde hayata geçirebilmek adına bugün buradayız.

Bizler yöneticiyiz burada kalıcı değiliz ama; mevcut plana sadık kalınırsa kendi yaş gruplarında sayısız başarılara imza atmış oyuncularımız A takıma geldiklerinde başarılarını devam ettirebilmeliler. Bu sebep ile kişilerden ve olaylardan etkilenmeyen kendi kendini yöneten bir sistem ortaya koymak bizlerin başlıca görevidir. Altyapıda hayata geçirdiğimiz bu yapıyı ise rol model olarak A takıma Sportif direktörümüz İsmail Ertekin hocamız ile birlikte entegre edeceğiz. Kaybettiklerimize  değil, Kazandıklarımıza ve kazanacaklarımıza  odaklanıp, yolumuza inananlar ile devam edeceğiz.

Elbet bu günler geçecek, düştüğümüz yerden kalkmasını biliyoruz. Mevcut sıkıntılar üstümüze dağ gibi çöksede inandıklarımızdan ve yolumuzdan ben ve yönetim kurulumuz olarak asla vazgeçmeyeceğiz, pes etmeyeceğiz. En kötü gün bugün ise bugün de armasıyla, rengiyle, adıyla, başarılarıyla Bursaspor.

Değerli Bursasporlular yıllardan beri duymak istenilen ama görüyoruz ki kabullenilmek istenilmeyen tablo ortada. Geliri ile gideri ile her şeyi şeffaf bir şekilde karşınıza koyduk hatta daha evvelinde de aday olmak isteyen varsa buyursun dedik. Biz koltuk sevdalısı değiliz. Personelimiz ve yönetim kurulumuz gece gündüz demeden aralıksız çalışıyor, huzurlarınızda hepsine teşekkür ediyorum. Düştüğümüz yerden ancak hep birlikte el ele vererek özümüze dönerek kalkabiliriz. Bursaspor bu ayaklanmayı daha önce yaptı ve inanıyoruz ki bir daha yapacaktır. Bursaspor’un çok paraya ihtiyacı var ama bizim için paradan değerli olan birlik ve beraberliğe ihtiyacı var.

Biz taraftarımızdan çok bir şey istemiyoruz, formalarımıza, kombinelerimize ilgi göstersinler ve en önemlisi maça gelerek başarıya inanan bu ekibe destek olsunlar. Bursaspor sizinle daha güçlü olacaktır. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyor başarılı günler diliyorum.”

Gençlik Geliştirme Proje Sorumlusu Faruk Korkmaz ise: “Alışık olduğumuz bir görev, biz Bursasporluyuz böyle bir teklif geldiğinde koşarak kabul ettik. Bu zor dönemde antrenör arkadaşlarımızla birlikte elimizden geleni yapacağız. Daha önceki arkadaşlarımız da yaptı, bizden sonrakiler de yapacak. Aidiyet duygusu olan donanımlı futbolcular yetiştireceğiz. Her iki taraf için de hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Doğru bir tercih olmuş
  Faruk hoca geçmiş yillarda altyapidan
  Birçok ismi Türk futboluna kazandirmiş
  Biridir burada önemli olan a takim
  Seviyesine gelmiş olan gençlerle
  5’er yıllık profesyonel kontratlar
  Yapilip en az 20-30 milyon tl gibi
  Serbest kalma bedelleri koymaktir

  9
  4
 2. adamcılık, siyaset, vs vs herşey eskisi gibi devam ediyor ismail ertekinin adamı olan faruk yine görevde faruğun adamı olan musa yine orda ulan şaka gibisiniz ya ne diyelim:)

  6
  6
 3. Hayırlı olsun selim yolgeçen alt yapıdan tecrübesi olan bir isim faruk korkmazı getirerek doğru bir iş yaptı.

  5
  4
  1. @Yeşil bursa yorumuna yanıt olarak

   Selim Yolgeçen kim be yaa? Selim melim karışamaz daha o işlere. Faruk’u oraya getiren İsmail Ertekin’in kendisidir. Faruk direk olarak İsmail Ertekin’in adamıdır ve bu atamayı da İsmail Hoca gerçekleştirmiştir. Resimde de görüleceği gibi güzel bir operasyon yapılmış ve tereyağdan kıl çekilmiştir. Hakan Cenkçiler anca gitmiştir. Ayrıca Çekirge Taner, Ali Aköz, Okan Yılmaz gibi hocalara da yol verilmiştir. Bilginize sunulur. Haa şu da var, A takımımız henüz 3’üncü hafta birkaç kötü sonuç alır ise Tahsin Tam ile İsmail Ertekin’in birbirine girecek olma olasılığı yüzde 100’dür. Böyle bir ortamda Ertekin gider, Tahsin Tam kalır. Ertekin giderse geride bıraktığı cam kırıkları da temizlenir ve Faruk Korkmaz yeniden gönderilir. Hakan Cenkçiler siyaseti araya sokarsa görevine döner, haa siyaseti kullanamazsa sırada bekleyen onlarca siyaset bağlantılı çakal hocadan biri Vakıfköy’deki koltuğa oturur. Bu yoruma da hadi basın eksileri. En geç Eylül ayı ortalarında görüşürüz.

   8
   3
 4. Ligler başlasın alacağımız ilk galibiyetten sonra gereken destek gelir diye düşünüyorum insanlar iyi niyete gayrete mücadeleye şahit olmak istiyor ilk maçta gelecek bi galibiyet taraftarı stada çeker

  5
  2
 5. Adil Çenkicilerin hakkı yendi onca sene emek verdi alt yapıdaki çocukları 8 -10 senedir tanıyor tam alt yapıya ihtiyaç varken hoca değişikliği yanlış..

  2
  8
  1. @9Maratonüst yorumuna yanıt olarak

   Hakan cenkçiler diyecektiniz heralde HC gönderilmesi isabet olmuş yetiştirdiklerinden hangisi kulubüne para kazandırdı??? Bir çoğu ihanet etti Faruk hoca doğru karar bence

   6
   4
 6. Hakan cenkcilerin gitmesin de genç kalındı bir çok genç harcandı gitti kabrisli biriydi…en doğru karar bence kadir hocanın gitmesi hataydı on numara karakterli bir hoca …

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu