Vakıfköy’de büyük tehlike!

Emektar tesiste artık son çalışan konumundaki güvenlik personeli de ücretleri ödenmediğinden görev yapmıyor. Mesut Mestan yönetimi 25 Ağustos'a kadar teknik kadroyu TFF'ye bildirmezse Vakıfköy bu sezon Türk futboluna hizmet veremeyecek.

Bursaspor denilince akla gelen ilk yerdir Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri. İsmi Yeşil Beyazlı kulüple özdeşleşmiştir. Sadece Bursaspor’a değil, Türk futbolunun da önemli bir altyapı merkezidir. Vakıfköy patentli yüzlerce oyuncu liglerde boy göstermiş, sayısız başarıya imza atmıştır. Yine Vakıfköy’de futbol eğitimi alan ve günümüzde teknik direktörlük yapan onlarca antrenör vardır. Gel gör ki pandemi nedeniyle Vakıfköy Tesisleri‘nin kapıları Türkiye Futbol Federasyonu‘nun Elit ve Akademi Ligleri’ni durdurmasıyla geçtiğimiz mart ayında kapatıldı.

OTLAR YÜKSELMEYE BAŞLADI

Bir süre Mesut Mestan yönetiminden gerekli finansman sağlanmadığı için ücretini imece usulü Bursaspor sevdalılarının karşıladığı son çalışan konumundaki güvenlik personeli görevini yerine getirirken, ekonomik sıkıntılar nedeniyle artık onlar da ayrılınca emektar Vakıfköy Tesisleri şimdilerde adeta kaderine terk edildi. Parke taşların arasından otların yükseldiği, filmlerdeki hayalet kasabaları andıran bir görüntüye bürünen Vakıfköy’de sadece gün içinde bir personel gönüllü olarak 5 futbol sahasındaki çimleri bakımsız kalmamaları için suluyor.

YÖNETİM İLGİYİ TAMAMEN KESTİ

Mesut Mestan yönetimi tarafından ilgisizlikten dolayı kaderine terk edilen Vakıfköy’le ilgili kabul edilemez tutum bununla da bitmedi. Türkiye Futbol Federasyonu 5 Ağustos‘ta resmi internet sitesinden 2020-21 sezonu Gelişim Ligleri planlamasını ve bununla ilgili taahhütnameleri yayınladı. TFF taahhütnameleri ayrıca kulüplere de gönderdi. Buna göre Elit A-B U17 ve Elit A-B U19 yaş kategorilerinde maçlar Süper Lig mü-sabakalarıyla, yani 11 Eylül’de start alacak. Diğer kategorilerdeki maçların programı daha sonra açıklanacak.

ANTRENÖR SÖZLEŞMELERİ BİTTİ

Ancak Bursaspor’da A Takım’da olduğu gibi altyapıda da tüm antrenörlerin sözleşmeleri 1 Haziran’da sona erdiğinden TFF’ye bildirilecek altyapı koordinatörü ve altyapıda görev alacak antrenör bulunmuyor. Türkiye Futbol Federasyonu, Vakıfköy Tesisleri kaderine terk edildiği için karşısında da doğal olarak muhatap bulamıyor. Türkiye’nin futbolcu fabrikası Vakıfköy’deki teknik kadronun belirlenmesi için Bursaspor’un önünde 25 Ağustos’a kadar süre var. Bu sürede gereken yapılamazsa Vakıfköy bu sezon Türk futboluna hizmet veremeyecek.

30 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Şehri Müdafa yorumuna yanıt olarak

   Bu sezon lig 21 takimla oynanacak . Bu bizim için bir avantaj aslinda. Daha fazla maç tapilacak. Yabancı sınırı azaltilacak buda vakifköy için bir avantaj.
   Kurtuluş Vakifköy.
   Bu sezon Vakifköyün sezonu olabilir.
   Sıkı bir mali disiplin ile vakifköy u21 in hepsini vitrine çikarip ayni zamanda ligde ilk 5 i zorlayabiliriz

   12
   20
   1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

    Ne 21 takımı. Bu kader mi ligi takıl ediyorsunuz. 3 takım üst lige çıktı geriye 15 takım kaldı. Alttan da 3 takım geldi yine 18 tkaim oldu… Nasıl taraftara sahipiz:(

   2. @Bursa yorumuna yanıt olarak

    Ya kardeşim tff 1 lig 18 takım oynanacak zaten 18 takım vardı 3 takım süper lige çıktı kaldı 15 düşmeyenlerde dahil buna ee alttan 3 takım geldi etti yine 18 bak senin anlıcağın şekilde anlattım

   3. @Bursa yorumuna yanıt olarak

    Ali akman , furkan özcan , sedat dursun, furkan ünver, Ramazan keskin , gibi oyuncularla sözleşme uzatilmişti.
    Burdan bir kemik kadro oluşabilir.
    Ekonomiyi iyi bilen bir başkan ve sabırlı taraftar olsa biz bu küllerden doğabiliriz

    15
    1
 1. Vakıfköye güvenlik tesis edemeyen, güvenlikçilerin bile maaşını ödeyemeyen insanlar bu külübü yönetiyor. Bursasporumuzun şampiyon olarak süper lige çıkma beklentisinin olduğu bir dönemde başkan oluyor. . ” YENİDEN ZİRVEYE” diyor, taraftarı aldatıyor takımı ancak teferrüçe çıkarabiliyor.
  Sonra Levent adında biri bu yazıyı yazıyor. 2+2=4 diyor ama güya sıkı bursaspor taraftarı olduğunu zanneden bazıları bunu bile bile beğenmeyip”” dislike'” gönderiyor. Sonrada Bursasporumuzun başarılı olmasını bekliyor. NE HAZİN BİR DURUM.

  38
  3
 2. ŞEHİR MERKEZİNE SURİYELİLERİ YERLEŞTİR ŞAMPİYON STADINI SURİYEYE PARK YAP KENDİ EVLATLARINA TERKEDİLMİŞ KASABA 🙂 GÜZEL ÜLKEM GÜZEL ŞEHRİM ÇOK YAZIK….

  37
  9
  1. @BURSA yorumuna yanıt olarak

   bu dünyada benden daha arap düşmanı bulamazsın emin ol da şöyle 1000 geriden muhabbetler yapmayın salak salak almanyaya da türkler var hollandada ingilterede de ve diğer üşkelerde sana sanki başka gözle mi bakıldı gerzek siz din düşmanları bırakın artık erdoğan üzerinden ALLAH CC ye ve islam a saldırmayın adam olun adam

   12
  1. @Gemlikli1616 yorumuna yanıt olarak

   Bu şartlarda şirketleşme ile ilgili ciddi bir bilgi birikimin var mı ki şirketleşmeyi öneriyorsun. Batık geminin sahibi olmak için şirketleşilmez. Bunu biliyormusun?

   6
   5
 3. Erkan Köristan, Recap Bölükbaşı, Ali Ay ve Mesut Mestan bu kişileri destekleyip başkan yapanlar, hatalarını telafi etmek için, şimdi gitsinler, başkanlık için Levent Kızıl, a yalvarsınlar.

  26
  3
 4. Koca BURSASPOR un dşürüldüğü hala bakın, deneme tahtasına çevirdiler, acemice, bi haberden alakasız çabulcu güruh kulüpçülük oynadılar, rahmetli başkandan sonra çöplüğe çevirdiler ŞAMPİYONU rakipleri bile bu takımı bozamazı bu hainleri yazıklar olsun haysiyetsizlere

  8
  1
 5. Bence bizim başkan orayı satın alıp bir çok şehirde kurduğu gibi Adana Demirspor futbol okulu kurmalı. Bursalı gençlere yazık olmasın :))

  3
  25
  1. @Adsli yorumuna yanıt olarak

   Ads luya niçin kızıyorsunuz ki adam küfür etmemiş siz niçin ediyorsunuz..bir öneri yapmış sadece zaten korkmayın artık kimse Bursaspor dan birşey alıp satmaz…Başkan adayı da çıkmayacak ve Bursaspor kapanacak…

   3
   8
   1. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

    Siyaset mi 🙂 Kardeşim bir bakmalısın yıllarca hakemler kimi doğradı. Bir bak bakalım murat sancak neden vinçin üzerinde maç izliyor. Rizenin başkanı ölümle tehdit ediyor ceza almıyor. Bizim başkan bizi doğrayan hakeme itiraz edince 425 gün ceza alıyor. Bizim siyasetle işimiz olmaz tribünde her çeşit adam var. Başkanın yandaşlığı bizi ilgilendirmez. Bizim partimiz demirspor vereceğimiz oy da bellidir tıpkı belediye seçiminde belli olduğu gibi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu