Vakıfköy için vahim iddia!

S Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy'un bugünkü köşe yazısından alıntıdır.

Bursaspor altyapısı Yeşil Beyazlı kulübün gözbebeği…
Vakıfköy‘deki futbolcular Bursaspor‘un geleceği…
Son dönemde birkaç şikayet telefonu geldi velilerden…
Veliler aynı paralelde iddia ortaya attı…
İddiaya göre, bazı oyunculara bazı antrenörler tarafından menajer yönlendirilmesi yapıldığı, aksi takdirde kadroya girme konusunda sıkıntı yaşayabilecekleri söylenmiş…
Bu iddia çok ciddi hatta vahim…
Böyle bir duruma ihtimal vermiyorum ancak yetkililerin bu konuyu araştıracaklarına yürekten inanıyorum…

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Mikserler durmadan çalışıyor… kaç defa yazdık, dedikodu yazısı değil bizzat şahıs ismi verin görelim okkanızı!!! Sizler bizans medyasından daha tehlikelisiniz…

  32
  1
  1. @Krita yorumuna yanıt olarak

   Gazetecinin işi bu duyum aliyor bir şekilde ve söylüyor, araştırma artık kulübe kalmis gerisini onlar halleder, aldıkları her zaman kağıt üzerinde kanıtlanmış şeyler değil bu adam isim verirse ve kanıtlayamaz sa kendisi adına hukuki süreç olumsuz olur, rica ediyorum birde bu yönden bakın.

   5
   5
 2. Süha Bey, sizin vazifeniz ortaya iddia atmak değil. Ortaya atılan iddiayı kanıtlamak veya çürütmek.
  Altyapıda kaç tane antrenör varsa hepsini töhmet altında bıraktınız zaten ….
  Bahsedilen oyuncuların velilerine sorarsınız, tüm antrenörlerle görüşürsünüz kendi fikrinizi oluşturur uygun görürseniz bizle paylaşırsınız.

  23
  1. @Alp S. yorumuna yanıt olarak

   Süha gazeteci mı savcı mı arkadaşım ? Iddia yi kanıtlamak ve çürütmek onun işi değil, ileri derecede bursaspor menfaatine aykırı durumlar da belki bu olur sinirlenirsiniz ama burada ne var Alah aşkına ?

   2
   1
 3. Ya soyle haberlere ayar oluyorum.Onlarca Yildir bu muhabbet var ve bunu bu yaziyi yazan gazeteci dahil herkes biliyor.Torpilin tillahi vakifkoyde.Sanki yeni bi olaymis gibi vahim iddaa bilmem ne.Cok samimi iseniz bugune kadar bu olaylari arastirir yazardiniz.Yetkililere birakmayin bu isi gidin arastirin,gazetecilik yapin biraz.Vahim iddaalar var demekle olmuyor.

  10
 4. Amatör yönetim ile söylenti de olur , başarı da ipoteklenir.
  Çocuklar ve velileri de görüyor ki menejeri olmayan her türlü eziliyor.
  Hatta menejerin yok ise ne Bursaspora yar ediliyor ne de başka kulübe veriliyor çocuklar.
  Yönetim yönetim olsa vakıfköy’e kendi resmi menejerini atar ve çocukların gelişimine göre Bursasporda oynayamayacaksa diğer alt liglere pazarlamasını bizzat kendisi yapar.
  Böylece veliler de gelecek kaygısı yaşamadan dışardan menejer arama ihtiyacı duymaz.

  10
 5. Bunu çok once söyledim burda antrenörler başka takımlar ile anlaşıyor sonra bir futbolcu için yönetime şu futbolcu disiplinsiz ortamı bozuyor diyor sonra anlaştığı takıma yönlendiriyor o takımdan para alıyor gönderdiği Futbolcuya da sen şu takıma git senin gelişimin için daha iyi olur diyor futbolcu aslan hocam sağol hocam diyor güveniyor gidiyor hocalar kumarbaz ve maaşı az olunca böyle yollara basvuruyorlar mahalesef

 6. Menejerlik sistemi hep midemi bulandırdı.Nikahlı karıya” bırak o adamı sana düha iyisini buldum” der gibi. Sözleşmesi süren topçuların kafalarını karıştırıp performanslarını bitirdikleri yetmiydr gibi alt yapımıza da el atmışlar.Para için futbol öğrencise olan gençleri düşüncelereyle zehirliyorlar.

 7. Doğrudur.Antrenorler oyuncuları menajerlere yönlendirip ileride olası transferlerden komisyon alıyorlar..Çirkin teklifleri reddeden oyuncuların böylece hayatları kayıyor.Bizzat başıma geldi yıllar önce..isim vermeyeceğim.Ama ayyuka çıkarsa konuşacak onlarca kişi tanıyorum.Bursanin pisligidir bunlar..İşin kõtüsú hepsi de Bursa çocuğu…Bir ipucu…80 li yılların vakifköyúnün yıldız takımının paçozlaridir bir kismi…Almanya’dan geldiğimde bildiğim futbolu unutturmuslardi bana..

 8. Basın mensubu duyduğunun gerçek olup olmadığını araştıracak,delil ve belgelerine sahip olacak sonra da bunu haber yapacak.
  Öyle her duyduğunu haber,köşe yazısında yazmak GAZETECİLİK DEĞİL DEDİKODU,FİTNE KAZANI KAYNATAN MİKSER OLURSUNUZ.
  Ne güzel git kahvehanede kulak misafiri ol,birahanede iç biranı duy arkadaşın laf ebeliğini haber diye yaz.Ya da birilerinin rica etmesi ile mizansen yapın.BU BASINDAN ÇOOOK ÇEKTİ BU ÜLKE VE İNSANI.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu