Üzülmez “Şov yapıyorlar!”

Bursaspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez de kalan bölümle ilgili OLAY Spor’a açıklamalarda bulundu.

Liglerin kalan bölümünün sağlık açısından oynatılmaması düşüncesinde olduğunu belirten Üzülmez, “Oynatılacaksa bile maçlar tek bölgede olsun” dedi.

ÖNLEM ALINMALI
Ligin kalan bölümünün deplasmanlı devam etmesinin büyük risk olduğunun altını çizen İbrahim Üzülmez, “Liglerin oynanması kararı çıkarsa deplasmanlı oynanmasından yana değiliz Sonuçta her ekip sporcu, teknik kadro, sağlık ekibi ve yöneticiyle maçlara gidiyor. 100 kişiye başka bir şehre taşıyorsunuz. Bu doğru olmaz. Liglerin oynanma kararı çıkarsa tek bölge seçilmeli. Tabii bununla birlikte güvenlik önlemleri alınmalı. Herkesin sağlığı düşünülmeli. Deplasmanlı oynanması kararı çıkarsa çok büyük risk olur. Benim kendi fikrim liglerin böyle bir tehlike varken oynatılmaması yönünde” diye konuştu.

MANTIKLI OLMAZ
Maçların deplasmanlı devam etmesinin bugüne kadar alınan bütün tedbirleri heba edeceğini ifade eden Üzülmez, “Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu, sağlık çalışanları bugüne kadar büyük emek vermişken, gidip maçları ‘deplasmanlı oynatıyorum’ demek mantıklı değil. Büyük risk olur. Deplasmanlı oynanırsa 1-2 oyuncuda yada oradaki ekipteki bir kişide virüs çıkarsa bütün takımı karantinaya almak gerekir. İlla ki oynanacaksa federasyon karantina bölgesi seçmeli” ifadelerini kullandı.

Sıcaklığı düşünmek lüks
Liglerin Antalya’da devam etmesi önerisi karşısında bu dönemde sıcaklığın sorun olup olmayacağıyla ilgili olarak ise “Bütün dünya virüsle boğuşurken, sıcaklık düşünülmez. Böyle bir durumda sıcaklığı düşünmek lüks olur. Hava sıcaktı, soğuktu dersek lig bitmez” şeklinde konuştu.

Evde kalın sağlıklı kalın
Günlerini herkesin yapması gerektiği gibi evinde geçirdiğini belirten tecrübeli teknik adam, “Ailemle vakit geçiriyorum. Kitap okuyorum, televizyon seyrediyorum, spor yapıyorum. Herkesi bu zorlu süreçte evde kalmaya davet ediyorum. Umarım en kısa sürede bu zorluğu da alacağız” diye konuştu.

Antrenmana başlamak şov
Şu anda takımların antrenmanlara başlamasını doğru bulmadığını da belirten tecrübeli teknik adam, “Sonuçta federasyon başlama kararı alırsa bir tarih belirlenecek. Onun sonrasında herkes bir program belirleyebilir. Takımların idmanlara başlamasını biraz şov olarak görüyorum. Biz federasyonun alacağı kararı bekliyoruz. Onun sonrasında programımızı belirleyeceğiz. Lig başlamadan önce 4 haftalık bir süre gerekecek. Bu süre de zaten verilir. O yüzden çalışmaya başlayan takımların yaptıklarını doğru görmüyorum” dedi.

Fiziksel olarak düştüler
Şu anda bireysel antrenman yapsalar da fiziksel açıdan düşüşe geçtiklerini söyleyen İbrahim Üzülmez, “Futbolcular fiziksel açıdan sezon bitimiyle çalışmaları başlaması öncesindeki fiziksel durumlarındalar. Belki bireysel olarak çalışıyorlar ama bu yeterli olmaz tabii. Ancak bizim kadro kalitemiz belli. Onları sadece mental anlamda hazırlamamız gerekecek. Futbolcuları mental ve fiziksel açıdan hazırlamak kolay değil. Ancak bunu da kolay aşmak için yeterli kadro kalitemiz var. En iyi şekilde hazırlanacağımıza inanıyorum. Bizim inancımız tam” ifadelerini kullandı.

Seyircisiz oynamak handikap olacak ama
Maçların bu süreçte seyircisiz oynanma ihtimalini de değerlendiren Üzülmez, “Bizim için maçların seyircisiz oynanması tabii ki dezavantaj olacak. Taraftar coşkusunu birçok maçta hissediyoruz. Elbette handikap olacak. Ancak ne olursa olsun hedef belli. Ben bu hedefe ulaşacağımıza inanıyorum. Keşke taraftarımızla birlikte coşku yaşasak. Biz taraftarımızı özledik, futbolu özledik. Alışıla gelmiş bir durum değil yaşadığımız. Ligler başlarsa hedefimiz tabii ki şampiyonluk” dedi.

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Hoca çok boş yapiyosun arkadaş
  Yok deplasmanli oynamak risk yok ligler oynatilmamali
  Yok antrenman yapmak şov b münihde şov yapmaya çikti tabi oyuncular mental olarak hazir degil fizik olarak dustuler.
  Birak artik birbrini tutmayan cümleler kurmayi da liglerin öyle yada böyle tek bir sehir yada deplasmanli sekilde taraftarsiz oynanacagini herkes biliyor.
  Takimini çikar artik çimlere gruplar halinde ve topcularinla
  Psikolojik olarak görusmeler yapmaya basla onlari lige hazirla, bahanelere siginma ve bu takimi ait oldugu lige
  Çikart artik.

  9
  18
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   sorumlu yönetim ve hoca.
   yaşadıklarımız ilk defa karşılaştığımız olaylar. boş mu yapıyor, dolu mu bunu lig oynanırsa sonunda göreceğiz.

   uzmanların normalleşmenin en az 1-2 sene daha süreceğini, hatta bu sürenin daha da uzayabileceğini söylediği. futbolcuların ruh ve beden sağlıklarının büyük ölçüde bozulduğu bir ortamda lige devam hem büyük risk. hem adil değil.

   ligin tescili de, ligin tamamlanması da ortaya bir çok mağdur çıkaracak.
   kişisel görüşüm, ligin kaldığı haliyle tescili. çünkü risk yok. çünkü önce insan.

 2. HEE ÖNLEMLERİNİ ALARAK,ANTREMANA BAŞLAYAN DİRİ KALMAK İSTEYEN TAKIMLAR APTAL, AMA SENİN GİBİ EVDE OTURDUĞUN YERDEN AHKAM KESMEK VE SICAK FARK ETMEZ DEMEK AKILLILIK ÖYLEMİ ???? HADİ ORDAN

  8
  10
 3. “Bütün dünya virüsle boğuşurken, sıcaklık düşünülmez. ” demiş hocamız. Bütün dünya virüsle ugrasırken maçlar düsünülüyor ama ? Antalyanın sıcagında bir tane oyuncu fenalaşsa bunun hesabını kim verecek ?

  6
  3
 4. Belli ki herkesin fikirleri bir hayli karışık.
  Kalan karşılaşmalar oynanır mı oynanmaz mı bilmiyoruz.
  Bu yüzden FIFA ve UEFA nın kesin kararlarını bekleyeceğiz.
  İbrahim hoca bu konuda doğruları söylemiş.
  Takvim belirlensin ona göre program yaparak devam edeceğiz diyor ve çok haklı.
  Ayrıca tüm ülkeler için emsal karar olur mu bilemem fakat bugün bir radyo kanalında Arjantin federasyonunun aldığı karar söylendi.
  Karar da liglerin kalan kısmı oynanmayacak ve sıralama olduğu gibi tescil edilecek uluslararası kupalara da bu şekilde katılım sağlanacak deniyor.
  Ayrıca liglerden düşmeyi de iki sezonluguna durdurmuslar.
  Anlaşılan liglerin devam edeceginin garantisi de görünmüyor.
  FIFA ne derse o olacak gibi bir durum var.
  Bekleyelim ve görelim.

  #Ev de kal Türkiyem……

  5
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu