Üzülmez “Kim kimi şikayet edecek?

İbrahim Üzülmez 50 günlük aradan sonra ilk kez Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'ne ayakbastı. Takımını toplayan ve hemen sonrasında tesiste AS TV'nin canlı yayın konuğu olan Üzülmez, Türkiye Futbol Federasyonu'nun ligleri 12 Haziran'da başlatma kararı alırken, kendilerine danışmadığını söyledi.

Üzülmez, “Federasyon bu kararı alırken ne bize sordular ne oyunculara sordular kendi içlerinde karar aldılar. Bizim de görüşlerimizi sorabilirlerdi. Belki bizim oyuncularımızın da test sonucu pozitif çıkacak. Oyuncularımın biz yüzde yüz oynamak istiyoruz dediğini düşünmüyorum. Çünkü sağlık her şeyin başıdır.” dedi.

BU İŞİN SORUMLUSU KİM?

Futbolcuların bu durumdan olumsuz etkileneceğini dile getiren Üzülmez, “Oyuncular sıkıntı yaşayacaktır. Özellikle yabancı oyuncuların bu süreci kolay atlatacağını düşünmüyorum. Mart başında yabancı oyuncular idmana çıkmak istemediklerini söylemişti. Hal böyleyken vakalar artmış bu kadar ölümler olmuşken oyuncuların sağlıklı şekilde antrenmanlara motive olabileceğini düşünmüyorum. Maçlara hazırlanacağız. İlerde çok ciddi bir durum olduğunda bu işin sorumlusu kim? hukuki anlamda kim olacak? Bunları da ince eleyip sık dokumak gerekiyor. Bursaspor olarak iyi mücadele ederek bu zorlu sürecin üstesinden gelmeye çalışacağız.” diye konuştu.

Kim kimi şikayet edecek?

“Karantina bölgesinin daha iyi olacağını düşünmüştüm. Deplasmanlı bir şekilde bu maçları oynatmak kolay değil. Alt liglerdeki takımların bu maçlara nasıl hazırlanacağını kestiremiyorum. Keçiörengücü deplasmanımız var otobüsle 6 saatlik yolculuğumuz var mola vereceğiz. Mola yerlerinde kimlerle karşılaşacağımız belli değil. Ben TFF‘nin biraz daha beklemesi kanaatindeyim. Bir de sorumluluğu kimse almıyor. Kim kimi şikayet edecek o da belli değil. Başlama tarihi daha ileri bir tarihe atılabilirdi ya da vakaların sayısı beklenebilirdi.”

Rüştü’yle konuşunca anladım

“Çocuklarımla beraber evden çıkamadım. Birkaç kere markete gittim. Çocuklarımla beraber evde bulundum sağlık bakanlığının verdiği direktifleri uyguladık. Bu süreçte Rüştü Reçber ile görüştüm. Vakayı yaşayan biri olarak onla konuştuktan sonra bu sürecin azımsanmayacak bir durum olduğunu, hafife alınmaması gerektiğini, bunu yaşamayan insanların salgını ciddiye almadığını anladım.”

Evde oturmaktan sıkıldılar

“Bir hafta önce başlayan takımlar var. Ama emin olun bu takımların birçoğu 3 vaka varken oynamayalım diye serzenişte bulunan takımlar. Ama TFF net bir tarih açıklamamasına rağmen acele ederek antrenmanlara başladılar. Herhalde evde oturmaktan sıkıldılar. Niye bu kadar acele ettikleri için şaşırmış durumdayım. Bizim 33 günlük bir sürecimiz var. Şimdi çalışmaya başlasak 33 günde ben takımımı hazırlayacağımı düşünüyorum. Bu süreç bizim için yeterli olacaktır.”

Uygulanabilir tarafı yok

Futbola dönüş öneri protokolünü okudum uygulanabilir tarafı yok. Tesislerde doktorumla konuştum. Oyuncuları daha fazla bilgilendirmek gerekiyor. Bazı oyuncular bu durumun ciddiyetini kavramış değil. İki gün sonra üç gün sonra TFF‘nin kurallarına kim uyabilecek? Takımlar iç içe girerek normal antrenmanlarına devam edecek. Kuralları uygulamaya çalışacağız ama oyuncuların federasyonun verdiği kuralları uygulama gibi bir şansı yok.”

Federasyon keseyi açacak

“Federasyonumuz güçlüdür. Eğer zor bir süreçteysek federasyon keseyi açacak futbola bir bölge verecek malzemecisinden aşçısına kadar herkes orda olacak kimse o bölgeden çıkmayacak bir karantina süreci içerisinde hem antrenmanı yapacaklar hem maçları oynayacaklar. Futbolcuların antrenmandan çıktıktan sonra nereye gittiğini bilmiyorsunuz. Oyuncu o gece virüs kapabilir. Bütün takıma bunu yansıtabilir. Her gün bu kontrolü nasıl yapacağız ben de bilmiyorum. Federasyon da bu gibi sorulan sorulara net cevap vermiyor.”

Temmuzda başlayabilirdi

“Eğer ortada sağlık sıkıntısı varsa, sağlık bakanlığımızın sağlık çalışanlarımızın bu kadar mücadele ettiği bir dönemde bu sürecin biraz daha uzatılmasını liglerin temmuz başında başlayabilir miyiz diye düşündüm.”

Kilo alan oyuncular oldu

“Kalan maçlar için deplasman planlamasını yapacağız. Oyuncularımız 50 gündür antrenman yapmıyor. Kilo alan oyuncularımız oldu. Oyuncuları hazırlamak kolay olmayacak.”

Küskünlükleri unutalım

“Şampiyonluğa gittiğimiz süreçte bu kalan 6 maçta herkesin Bursaspor‘un yanında olması lazım. Küskünlükleri geride bırakmak lazım. Bursaspor’u limana nasıl yanaştırabiliriz düşüncesinde olmamız lazım. Bugün 2. ligde oynarken bile 25 bin kişiye karşı oynuyorsunuz. Biz çalışacağız sonuna kadar mücadelemizi ortaya koyacağız. Armaya yakışanı yapacağız. Taraftarımız bize her zaman destek oldu. Onların olmamsı bizim için kayıp ama yapacak bir şey yok. Onları da sevindirmek için oyuncularımızla güzel bir sinerji yaratmak istiyoruz. Aslaolan kulüplerdir. Biz bugün varız yarın yokuz. Bu takıma sahip çıkılması gerekiyor. 6 maç içerisinde hem maddi hem manevi olarak tüm şehrin ileri gelenlerinin destek vermesi gerekiyor. Bunu başarırsak umarız mutlu sona ulaşacağız.”

Faydalanmak isterim

“Doktorla toplantıdan sonra oyuncuların durumuna göre karar vereceğiz. Serdar Özkan önemli bir oyuncu katıldığı zaman bizi mutlu edecektir. Rekabet eden oyuncuların olması takım için olumlu olacaktır. Eğer iyilerse hem Ramazan‘ın hem Serdar’ın kamp kadrosunda olmasını isteriz.”

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Gerekirse 1 ay tesislerden çıkmicaksınız bu takımı süper lige çıkaracaksınız. Bu kadar ağlama ibo Asgeri ücretle fabrikalarda 100 lerce 1000 lerce kişi arasında çalışanları düşünüp futbolcuları motive edeceksin bunudami biz yapalım kardeşim. Ozaman sen niye oradasın.

  24
  3
  1. @AvRuPa TeXaS yorumuna yanıt olarak

   Topçular genç ve sağlıklı yakalansalar bile anlayamazlar yani onların hayati bi tehlikesi yok yönetiçiler hocalar tırsın onlar için tehlike çıksınlar bütün maçları alsınlar bizi üst lige çıkarsınlar

 2. Tff nasıl böyle bir karar alır ve uygulamaya çalışır akıl tutulması!! Klüpler borç batağında yayıncı kuruluş para ödemiyor vss derken bu güzel bursasporlu kardeşlerimizi, buna mecbur bırakıyolar edep yahu!!!

  4
  4
 3. üzülmez efendi futbolcu kendini bilecek kilo almıycak alıyosa zaten futbolcu yada sporcu degil..bu işten ekmek yiyiyorsa dikkat edecek etmiyorsa ekmegine ahinlik etmiş olur

 4. Sende kilo veremeyen oyuncuyu kadroya alma İbo eğer bir futbolcu sporcu olduğunu unutuyorsa kadroda işi yok demektir
  Sen genç dinamik kardeşlerimiz var onları hazırla kilo alanların yerine

  3
  1
 5. SENİ HERGÜN ŞİKAYET EDİYORUZ DA NE OLUYOR..BİR ÇEKİP GİT BURADAN DELİ İBRAHİM..NE FUTBOLCULAR NE TARAFTARLAR SENİ İSTEMİİYOOOORR

  1
  1
 6. Ibrahim hocam.
  Sonuna kadar haklisin.
  Söyleyecek çok sözün var eminiz fakat ceza almamak adına bu kadarlık bir açıklama ile yetinmek zorunda olduğunu biliyoruz.
  Tff sadece parayı düşünüyor.
  Oyuncuların teknik ekiplerin kulüp personelinin yöneticilerin sagliklari umurlarinda bile değil.
  Neden acele ediyorlar kimse bilmiyor.
  Önlerinde Fransa ve Arjantin örnekleri varken neden ligleri olduğu gibi tescil edıp futbol sektörünü tümden korumaya almıyorlar ya da en azindan baslama tarihini daha geriye atmiyorlar anlaşılır gibi değil.
  Hep yazdım yine yazıyorum.
  Tff uefa ve fifa ya bağlı onlar ne derse o uygulanacak belli fakat tescil kararı alan ülkeler ne olacak.
  Fransa tescil etmiş fakat fifa devam edilecek derse ne olacak.
  Uluslararası kurumlarda çok kararsizlar.
  Salgın sebebi ile risk almak istemiyorlar.
  Eminim ki Super lig lideri TS olmasa bir ist takımı olsa, BURSASPOR da kendi liginde üçüncü durumda olmayıp alt sıralarda olsa şimdiye kadar çoktan tescil işlemi gerçekleşmiş olurdu.
  Ne yapıp edip bir ist takımını sampiyon yapma ve Bursaspor un yerine bir başka takımı yükseltme derdindeler bu çok açık.
  Ben liglerin belirlenen tarihte değil de daha ıleri bir tarihte başlayacağına inananlardanım.
  Böyle düşünmemin sebebi ise pazartesi açılacak olan avm ler ve berberler ile kuaför salonları.
  Alınan tedbirleri halka uygulatamazlarsa vaka sayıları büyük sıçrama yapabilir ve belki de başladığımız noktanın çok gerisine dusebiliriz.
  Lutfen esneklikler konusunda acele etmeyelim.
  Avam ler açıldı diye hücum etmeyelim.
  Önce kendimiz,ailemiz büyüklerimiz ve hepimiz için alınan tedbirlere yasaklara kısıtlamalara fazlası ile uyalim.
  Ev de kalalım sağlıklı kalalım.
  Bu arada maçları yönetecek hakemler hiç konuşmuyor.
  Hakemler çıkıp mucbir sebep var biz yokuz deseler zaten ligler başlayamaz.
  Tff devam kararı alırken hakemlerin fikri alındı mi diye soru işaretleri yok değil.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu