Üzülmez “Bu iki maçı kazanırsak…”

Türkiye Spor Yazarları Derneği Bursa Şubesi, Bursaspor Kulübü Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez ve basın mensupları ile Üçevler mahallesinde bulunan Unlu Cadde Pastane & Cafe’de kahvaltıda buluştu.

Bursaspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, Türkiye Spor Yazarları Derneği‘nin düzenlediği kahvaltı organizasyonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gerçekleştirilen organizasyon sonrasında konuşan Türkiye Spor Yazarları Derneği Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi davetleri geri çevirmeyip basın mensupları ile buluşan İbrahim Üzülmez’e teşekkür etti.

TSYD Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi “Öncelikle vatanımızı korurken şehit düşen askerlerimize rahmet, ailelerine ve milletimizde başsağlığı diliyorum.  Bursaspor hepimizin ortak değeri. Dolayısıyla bu yüce kulübü hep birlikte Süper Lig’de görmeyi umut ediyoruz. İbrahim hoca ve teknik ekibine başarılar diliyorum. Geçtiğimiz yıl Bursaspor Basketbol takımını ağırlamıştık. Kendilerine TBL’den Süper Lig’e çıkacaklarını söylemiştik. İnşallah aynı temennimiz bu yıl da gerçekleşecektir.” dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, kahvaltı boyunca Bursaspor odaklı bir sohbet olmasının kendisini mutlu ettiğini belirtirken. “Hep söylüyorum ortak menfaat Bursaspor’un başarısı, Bursaspor süper lige çıktığında herkes Bursaspor’un arkasında durmaya çalışacak. Bu sene gerçekten sıkıntılı bunu hep söylüyoruz. Bursaspor büyük bir camia bu büyük camiaya herkesin destek vermesi gerekiyor. Sesimizi duyurmak anlamında bulunduğumuz bu sıcak ortam beni mutlu etti. Artık yavaş yavaş ligin maratonu iyi koşabilecek takımlar ipi göğüsleyecek. Bu sürede sıkıntı çekeceğiz, acı çekeceğiz ama sonunda takımımızı limana başarıyla yanaştırmak istiyoruz. Sadece İbrahim Üzülmez’in değil herkesin takımın akasında durması gerekiyor. Zaman zaman kötü sonuç da aldık olumlu eleştirileriniz oldu. Bu duruşu devam ettirmeliyiz. İnşallah bundan sonraki süreçte de bu organizasyonları tekrarlarız.”

DİKKAT ETMELİYİZ

“Devre arası takımların transfer anlamında en az Bursaspor kadar Adana Demir de eksik mevkilerine doğru oyuncalar aldı. Rakibimiz ikinci yarıda oyunu en doğru oynayan takımlardan birisi. İlkyarıdaki maça da bakıldığında arada ne husumet geçti bilmiyorum ama tamamen saha içine odaklanmalıyız. Önlem almamız gereken oyuncular var. Taraftara uyarıda bulunmak istiyorum. Bu maçta olumsuz bir olay olursa saha kapatma cezası alabiliriz. Dolayısıyla her mata bizi desteklemeleri için dikkatli olmalı ve sadece takıma desek vermeliler. Bu tür maçlar takımları geriye götürebilir. Yaşanacak olumsuzluklar. Bu yüzden dikkatli olup sadece bizi desteklesinler. Eskişehirspor maçında bizi verdikleri destek unutamayacağım anlardan birisidir. Bizim de Osmanlıspor maçından çıkarmamız gereken dersler var. İlk yarıda yaptığımız bariz hatalar var. Bunları tekrarlarsak sıkıntı yaşarız. İlk 8 takım içinde en gol yiyen ekipler arasında ilk iki içindeyiz. Kendi eleştirimizi takım içinde yapacağız. Maçta 90 dakika boyunca konsantre olan, ciddiyet ve disiplini elden bırakmayan ve en önemlisi Bursaspor armasına saygı gösterecek oyuncu topluluğu görmek istiyorum. Osmanlı maçında ikinci yarıda Özer ve Shehu’nun gayreti muhteşemdi. İsteyen oyuncuya saygı duyarım. Osmanlı maçının ikinci yarısındaki performansı sergilersek Adana Demir maçından iyi bir sonuçla ayrılacağımızı düşünüyorum.”

BU TAKIM NEDEN BURADA

“6 maçtır takımın başındayım. Menemen maçında takımı tanıma anlamında istediğim bir düşünceyi ortaya koyamadık. Bu nedenle kendimi eleştirebilirim. Hatay maçında istediğimize yakın seviyedeydik. Karagümrük maçı zaman zaman iyi işler yaptık. Genel olarak tam anlamıyla beklentimi karşıladığımı söyleyemem saha içinin. Benim takımımın oyuncularımın daha fazla coşkuyu hissetmeleri gerekiyor. Taraftar da bunu istiyor. Bursaspor’un daha ısırgan daha üretken bir takım olmasını isterim bunu ortaya çıkarmak isterim, ama bu hemen olmuyor. Serdar ve Traore fiziksel anlamda sıkıntı yaşayan oyuncular. Sleznov da oyun içinde zaman zaman kopukluklar yaşıyor. Şu an yarışın içerisindeyiz. Sonuna kadar devam etmek istiyorsak, birlikteliğimizi saha dışında da sağlamamız gerekiyor. Bursaspor’un yeri burası değil, Bursaspor büyük bir camia. Bu büyük camia, daha iyi idare edilip, Sivasspor’un Başakşehir’in yaptığını yapabilirdi ki geçmişte yaptı. Herkes özeleştirisini yapacak. Bu camia niye burada, bu camia Süper Lig’de de bu mücadeleyi verebilirdi. Şu anda oyun içerisinde daha iyi şeyler yapabiliriz. Bursaspor armasını taşıyan karakterli oyuncu grubunun da daha iyisini yapabileceğine yürekten inanıyorum. Virajı dönmedik ama maratonun sonunu iyi koşabileceğimize inanıyorum.”

KADROMUZ KALİTELİ

“Elimizde alternatifli bir kadro var. Sahaya süreceğimiz oyuncuları belirlemekte zorlanıyoruz. Burak Kapacak 3-4 hafta bizimle olmayacak. Ofansif anlamda çok fazla alternatifli oyuncumuz var. Bunları içinde iki oyuncuyu belirledik, Taktik çalışmada kalan iki oyuncuyu da belirlemeye çalışacağız. Şu anda sadece Adana Demirspor maçının planlamasını yapıyorum. Ligdeki 2 maçımız çok kritik, bu iki maçı kazanırsak da hiçbir şey bitmeyecek, Kaybedersek de. Bazen arkadan gelmek avantaj olabilir. Sonlara doğru bunu avantaja çevirebiliriz. Bu iki maçımızdan sonraki maçlarımız da kolay değil.  Ama üstesinde geleceğiz. Hakemler ne lehimize ne de aleyhimize karar versin. Adaletli bir şekilde her iki takıma da doğru karar vermeli. Bursaspor camiası da haksız kararla kazanmak istemez. Osmanlıspor maçında oyuncumuz Diarra’nın pozisyonu evet penaltıydı. Hakem verebilirdi.”

AYAĞA KALKABİLECEK POTANSİYELİMİZ VAR”

“Sonuç almayınca o kapılar kapanır yüzümüze. Hayatta hangi işi yaparsanız yapın, güçlü olmak zorundasınız. Bugün oyuncum da bir takım kazanımlarını alması için, saha içerisinde sonucu alması gerekiyor. 6 maçın 4’ünü kazandık. Saha içerisindeki sıkıntılar, bugün takımların yüzde 70’inde var. Bursaspor şampiyonluk yaşamış bir camia, oralardan buralara inmemesi gerektiğini düşünüyorum. Yine ayağa kalkabilecek potansiyeli var. Oyuncum Emrullah Şalk örneğini verdi, Bursaspor’un geleceğini kurtarma anlamında olduğunu söyledi. Başta sayın valimize çok teşekkür ediyorum, geçtiğimiz gün bizlere destek verdiler. Bu kalan süre içerisinde herkesin yanımızda olmasını istiyoruz. Taraftar da üzerine düşen görevi yapıyor. Pazar günü de destek vereceklerine inanıyorum. Saf ve temiz duygularla armaya yürekten bağlı taraftar grubu var. Bursaspor’da bu işi başarabilirsek çok mutlu olacağım. Şampiyonlukları kimse altın tepside sunmayacak, acı çeke çeke olacaktır. Hem yapımız ve karakterimiz hem bilgi ve birikimimiz bizleri umutlandırıyor” değerlendirmesinde bulundu.”

İbrahim Üzülmez kahvaltı sonrasında Unlu Cadde‘ye kendilerini ağırladıkları için teşekkür ederken futbolcuların imzasının bulunduğu Bursaspor forması hediye etti.

 

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Renkdaşlarım hoca nın dediklerini hepimiz okuduk. .Özetle şunu söylüyor. . Saha da yapılacak olan en ufak olumsuzluk saha kapatmaya kadar gidebilir. . LÜTFEN AMA LÜTFEN TAŞKINLIK YAPMAYALIM. .ADS İSTEDİĞİ BU ÖNÜMÜZDEKİ MAÇLAR DA CEZA LI OLALIM İSTİYORLAR. .. OYUNLARINA GELMEYELİM BU MAÇ ÇOK ÖNEMLİ. .. LÜTFEN RENKDAŞLARIM CEZA ALACAK EYLEMLERDEN KAÇINALIM. .

  66
  1
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Bu takım yanlış yaptığında seyircisi tarafından alkışlandığı gün şampiyon olur.pazar günü yanlışa bile destek olunursa adana demir maçını garanti kazanırız.özellikle kubilaya tam destek….kubilay sende dırsatları değerlendir artık kardeşim. Seni daha da alkışlayalum.

  2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   sadece ceza almamaya odaklanmayalım.
   bunun yanı sıra önce tribünleri bir dolduralım.
   maç bitmeden olası olumsuzluklarda oyuncularımızın moralini bozmayalım.
   futbolun en az teknik taktik bir moral motivasyon olayı olduğunu düşünelim.
   maçın 90 dakika, ligin bir maraton olduğunu unutmayalım.
   bu ligi bu oyuncularla tamamlayacağımızı, köprünün altından daha çok sular akacağımızı aklımızdan çıkarmayalım.
   keskin sirkenin zararı küpüne olacağını bilelim.
   tabi gerçek Bursasporluysak ve futbol kentlisiysek…

  3. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Gerçekten çok güzel özetledin.Taraftarımzın olası tahrik ve provakosyona karşı çok dikkatli olması gerekir.İnşallah şölen havasında zevkli bir maç olur.

   28
   1
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Renkdaşım ALLAH bu takımı sevenlere acılar göstermesin. . ALLAH bu takımı bir daha acılarla yoğurmasın. . BİRİMİZ HEPİMİZ. . HEPİMİZ DE BU TAKIMI BU ŞEHRİ ÇOK SEVİYORUZ. . ALLAH BÜTÜN RENKDAŞLARIM I KORUSUN. . SAĞLIK VERSİN. . İŞLERİNDE BAŞARILAR DİLİYORUM. . ZİNCİR GİBİ KENETLENELİM. …

    28
    1
  1. @Sinan yorumuna yanıt olarak

   İBRAHİM HACAM DİYOR BU CAMİA NİYE BURDA DİYE NİYE OLACAK Ali ay vede Samet Aybaba YÜZÜNDEN BURDA ,İBRAHİM HOCA SEN BU TAKIMI ÇIKAR SÜPER LİGE SENDE EFSANE OL ERTUĞRUL SAĞLAM GİBİ

   18
   3
 2. ads yi yenelim erzurum deplasmanında 1 puanda işimizi görür ama ne yapıp edip ads yi yenmeliyiz. erzurumun adana deplasmanı çok çok zor. bu hafta 2.lik koltuğuna oturabiliriz. artık ş u eşik atlama maçını kazanmalıyız. sakin oynanmalı. fazla riske girilmemli. savunmada asla açık verilmemeli. gol yersek maçı çevirmemiz çok güç olur. acele etmemeliyi<z. daha maçın 5.dk sında gol gol gol diye bağırılmamalı. kontrolü kaybetmeden oynanmalı. acele etmeden panik yapmadan sakin oynanmalı.

  17
 3. İçimden bir ses adanademir ve erzurumu yenip altaya yenilerek yine bizi heycan fırtınasına sokacaksınız gibi geliyor.

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu