Uzak Doğu’dan Bir Bursaspor Aşığı: Naoto Moro (ÖZEL RÖPORTAJ)

Bursasporlu Naoto Moro ile gerçekleştirdiğimiz röportajda kendisi hakkında bilinmeyenleri anlattı. 

1) Merhaba Naoto, Seni tanıyarak başlayalım. Bursasporlu Naoto kimdir ? 

– Ben Japonya’da yaşayan bir futbolseverim. Yaşadığım ülkede Türk futbolunu en çok takip eden ve en çok seven isimlerden biri olduğumu düşünüyorum. Japonya’da Nigata’da şehrinde oturuyorum. Burası Bursa gibi küçük bir yer. Bu yüzden Anadolu futbolunu çok seviyorum. Bursaspor’un Japonya’nın Nigata’dası gibi. Çok güzel futbol oynuyorlar ve iyi bir duruş sergiliyorlar. Bu yüzden Bursaspor’u çok seviyorum.

2) Bursa’ya hangi sebeple geldin ? Şehri beğendin mi ? Seni etkileyen yönleri nelerdi ?

– Bursa çok güzel bir şehir. Yemyeşil ve tarih ile iç içe. Tam bir futbol şehri ve insanları çok cana yakın. 

3) Timsah Arena ve Bursaspor taraftarı hakkında ne söylemek istersin ?

-Timsah Arena’yı görmeyi dahası orada bir Şampiyonlar Ligi maçı izlemeyi çok istiyorum. Bursaspor’un çok iyi bir taraftarı var. Takımlarına her zaman destek oluyorlar. Futbolu çok iyi bildiklerini düşünüyorum. Bursastore’den birçok formam ve çeşitli ürünlerim var. Birgün Bursastore için ürün tasarlamayı çok istiyorum.

4) Geçen sezon Bursaspor’da bir Japon futbolcu forma giydi. Hosagai. Bursaspor ile anlaştığını öğrenince neler hissettin ?

– Çok mutlu oldum. Hosagai gösterişli bir futbolcu değildi ama takımı için çabalayan ve savaşan bir oyuncuydu. Bursaspor için iyi bir transfer olduğunu düşünmüştüm. 

5) Bursaspor’a önerebileceğin bir Japon futbolcu var mı ?

– Manabu Saito, Yokohamadan. Gerçekten iyi bir futbolcu.

6) Şampiyon olduğumuz sezonu hatırlıyor musun ? Neler hissetmiştin ?

– Şampiyonluğu dün gibi hatırlıyorum. Her şey çok güzeldi. Ama tekrar şampiyon olacağız. Buna inanıyorum 2.şampiyonluk gelicek.

Eren Akdoğan – Emirhan Alan / Bursasporluyuz.org

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu