Uyan Bursasporlu!

Bir Batalla gerçeği var önümüzde. Farkında olduğumuz ya da olamadığımız. Kimi Batalla'yı haklı buluyor, kimi yönetimi. Bir de olaya ucundan bile yaklaşıp müdahil olmak istemeyen kesim var. Bu kadar karmaşık bir durumun ortasındayken önümüzdeki herşeyi nasıl görmezden gelebiliyoruz anlamıyorum?

 

Büyük iş yönetime düşüyor aslında. Ama siteden yapılan 2 açıklama, başkandan kameralar önünde yapılan 2 açıklama yetiyor onlara….

 

Bu kadar!

 

Bu işlerin böyle dönmediğini birilerinin anlatması gerekiyor Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu'na! Hareket etmek lazım. Sözde kulübün bir sürü yetkili profesyoneli var. Neden harekete geçilmiyor? Ayhan Barışıcı'nın tek bir açıklaması var, o da Batalla'nın şehirden ayrıldığını açıkladığı gün. Açıklamada ise, böyle birşeyin olmadığını ifade ediyor Sayın Barışıcı.

 

Varın siz düşünün gerisini…

 

Önümüzde bir lig maçı var Elazığspor ile. Hafta içinde de Adana Demirspor'la oynayacağımız Türkiye Kupası maçı…

 

Elazığspor şu anda ligin dibinde. 7 puanla son sırada. İstifaların da ardı arkası kesilmiyor. Yeşil Timsahlar bu maçta adeta gol olup yağmalı ki bazı şeyleri az da olsa unuttursun. Bugünkü basın toplantısında da bundan bahsedecektir zaten Daum.. 

E kupa maçı? Geri dönüşü olmayan, gayet önemli bir maç. Kazanırsan gruplardasın, kaybedersen ligi koşturmaya devam. Türkiye Kupası'nın en cazip avantajı kısa yoldan Avrupa. Peki Avrupa'yı istiyor muyuz? Sorsan; 'Evet'… Ama hala Batalla….

 

Bunları kimse düşünmüyor. Varsa yoksa Batalla! 

 

Tamam bende üzülüyorum 'O' gitti diye. Ama artık bazı şeylerinde farkına varmak gerekiyor. Artık '10'suz neler yapabiliriz bunları düşünmemiz gerekiyor. Elimizde bir pırlanta değerinde Belluschi var. Bunu tutabilecek miyiz? İnşallah o da terk etmez bizi…

 

Bir an önce uyanmamız lazım derin uykudan. Geçmişe bir sünger çekip silip atmalıyız yaşananları. Ne kadar zor olsa da…

 

Mehmet Akif'in o meşhur ''Uyan!'' şiirinden bir kıtayı sizlerle paylaşarak yazımı noktalamak istiyorum.

 

 

''Ey koca şark! Ey ebedi meskenet!  Sen de kımıldanmaya bir niyet et.  Korkuyorum, Garbın elinden yarın,  Kalmayacak çekmediğin mel’anet.'' 

 

Yukarıda yazmış olduklarım kendi kişisel görüşlerimdir. Bursasporluyuz.net'i bağlamaz.

 

Samet Barut 

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu