Uyan Artık Bursa!..

Bugün Türk futbolunun adalet duygusuna ağır bir darbe vuran Bursa düşmanları tüm kinlerini ceza kılıfı altında üzerimize kustular. Sakarya'da küme düşen Bursaspor'a sanki serinin 2. filmi çekilmişti ve gala heyecanı yaşıyorlardı. Senaryoyu yazanlar, ortaya çıkan kusursuz sanat eserleriyle bacak bacak üstüne attılar ve keyif sigaralarını yaktılar.

 

Açılım Projesi'ni Bursaspor üzerinde deneyenler, Sporda Şiddet Yasası'yla Bursa halkını iyice kobay olarak gördüklerini haykırmaya başladılar. Türkiye Futbol Federasyonu'nun özerk bir kurum olduğunu idda edenler gördüki mevzu bahis Bursa ve Bursaspor olduğunda tüm siyasi kurum ve kuruluşlar işin içine karışabiliyor.

 

Sabah, Öğlen, Akşam Ceza!..

 

Stadyum çevresinde bıçaklanmaların olduğu bir müsabakanın oynandığı ve bıçaklayanların komik cezalar aldığı bir ülkede yaşıyoruz. Üstelik bıçaklanmak bile ceza almak anlamına geliyor bu "Avrupa" ülkesinde. Adalet'in bu derece sağlam olduğu aynı ülkede, oynanmayan maça "hükmen yenilgi" kararı çıkıyor. Ne bir can kaybı ne bir yaralanma var ortada.

 

Cezanın açıklandığı gün, cezaya yeni eklemeler yapılan bir Federasyon'un yönettiği Ligin takımıyız biz. Federasyon bünyesindeki her kurum ve kuruluşun ayrı ayrı ceza verebildiği bir ortamdayız biz. Öğlen Federasyon'dan gelen açıklamaya tepkiler dinmemişken, akşamüstü Disiplin Kurulu'nun "1'de benden olsun." dercesine olan faizine; "Yok mu arttıran!" diyoruz.

 

Eserinizle Gurur Duyun!..

Birde bu işin planlama kısmında baş rol oynayan içimizdeki İrlandalılar var. Yani olay çıkacağını bile bile İstanbul'dan misafir bekleyenler… Cezanın asıl sebebi olan ve çıkıp Timsah gözyaşları dökenler. Şehrinin nabzını tutamamakla suçlanan ama bizi bizden daha iyi tanıyan, karar merci olarak olayı bu noktalara getiren şehir yöneticileri elbetteki bu işin gerçek sorumluları.

 

Tablo istedikleri gibi olduğuna göre bugün onlarda koltuklarında gururluydular büyük ihtimalle.

 

Ayağa Kalk Bursa!..

Bir şehrin onurunun gururunun ayaklar altına alınamayacağını gösteren Bursaspor halkının artık sesini daha gür çıkartması gerektiği çok bariz. Verdikleri vaatlerin kendilerini dönemlerce koltukta tutacağını sananlara, verdikleri kararlarla halkını ve şehrini zor duruma sokanlara en iyi cevabın verileceği gün yakındır.

 

Bursalı artık uyandı! Şimdi hesap zamanı!..

 

Bursasporluyuz.Net

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu