Üsküpspor kardeş kulüp oldu

Yeşil-beyazlı kulübün Özlüce’deki kulüp binasında yapılan imza protokolüne Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, Üsküp Çayır Belediye Başkanı İzzet Mecidi ve Üsküp Spor Kulübü Başkanı Eyüp Ademi katıldı. Yapılan anlaşma gereği, Bursaspor ile Üsküpspor kardeş kulüp oldu.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yapılan anlaşmayla birlikte Bursaspor’un Doğu Avrupa’nın takımı olma yolunda bir adım daha attığını söyledi. Dünyanın en hızlı gelişen 4. ekonomisine sahip şehre Avrupa’da en az ilk 10’a oynayan bir spor kulübünün yakışacağını söyleyen Başkan Altepe, “Türkiye dışında dünyanın izlediği bir takım olmak en büyük hedefimiz. Bu kapsamda önceden planladığımız şekliyle hareket ediyoruz. Başta Balkanlar olmak üzere değişik ülkelerin takımlarıyla işbirliği anlaşmalarına gidiyoruz. Bugün de onlardan birini gerçekleştirdik. Makedonya’nın en önemli kulüplerinden biri olan Üsküpspor ile kardeşlik anlaşmazı imzaladık. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ise, Kosova’nın Priştine ve Gilan takımlarının ardından Makedonya’nın Üsküpspor takımıyla kardeşlik anlaşması imzalamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Bursa’nın Balkan ağırlıklı nüfus yoğunluğuna dikkat çeken Bölükbaşı, “Üsküpspor ile kardeşlik imzalanmasına vesile olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye teşekkür ediyorum. İnşallah iki kulüp arasındaki dayanışmayı, futbolcu ve fikir alışverişini, tecrübe aktarımını gerçekleştireceğiz. Bu konuda hedeflediğimiz sonuçlara ulaşacağız” diye konuştu.  

Üsküp’ün Çayır Belediye Başkanı İzzet Mecidi de Bursa ile tarihi ve kültürel anlamda yoğunluk kazanan ilişkilerin spor alanında da başlamasından memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Başkan Altepe’nin Üsküp’ün gelişimine gösterdiği hassasiyete teşekkür eden Mecidi, Bursaspor’un Üsküp’te de ciddi seyirci potansiyelinin bulunduğuna dikkat çekti.

Açıklamaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, Çayır Belediye Başkanı İzzet Mecidi ve Üsküp Spor Kulübü Başkanı Eyüp Ademi, işbirliği protokolüne imza attı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu