Unutmadık Fehmizat abi…

Bursaspor ve Ankaragücü dostluğunun kurucusu; Şehit Asteğmen Abdülkerim’in ikizi Fehmizat Bayraktar'ı 6 yıl önce bugün kaybetmiştik.

Bursaspor tribünlerinin sevilen ismi ve 1117 nolu Bursaspor Divan Kurulu Üyesi olan Fehmizat Bayraktar‘ı vefatının 6. yılında özlemle anıyoruz.

Fehmizat Bayraktar’ın son mektubunu hatırlayarak ve yeni nesillere aktararak bir kez daha analım…
***
TÜM GÜZEL İNSANLARA VE BURSANKARA’YA
“Duygusallığımın konuşmama müsaade etmeyeceğini bildiğim için hayatımın dönüm noktası olduğunu düşündüğüm hastalığım süresince yaşadıklarımı paylaşmak, teşekkür etmek istediğim herkese ulaşabilmek amacıyla hislerimi bu mektuba döktüm.
Şubat ayında (2014) ayağımın ağrımaya başlaması ve fizik tedavinin netice vermemesi, daha sonra kalkamayacak duruma gelmem sonrasında tetkiklerin sonucunda vücudumda kanser ortaya çıktı.
İlk 30 Nisan 2014’te Bursa Tıp Fakültesinde Prof. Dr. Hakan Vuruşkan böbrek ameliyatımı gerçekleştirdi. Bir böbreğimle beraber oradaki kanserli kütle alındı. Diğer kütleler için ışın tedavisine başladığım esnada leğen kemiğimin yanındaki kanserli kütlenin kaslarımı zayıflatması nedeniyle o bölgede kırık oluştu.
16 Haziran 2014 ’te Medicabil Hastanesinde Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen tarafından kırığa protez takıldı ve kanserli kütle de alındı. Ayağımdaki dikişler alındıktan sonra da Tıp Fakültesi’nde vücudumda, diğer iki bölgede bulunan kütleler için kanser tedavisi başlayacak. Her iki ameliyat da çok zor ameliyatlardı ve bunu başarıyla gerçekleştiren Bursa’da bulunmaları şehrimiz için nimet olan iki doktoruma da teşekkür ederim.
Bu süreç esnasında beni yalnız bırakmayan, iyileşmem için benden çok gayret gösteren, eliyle, diliyle, kalbiyle hiç tanımadığı halde dualarıyla yanımda olan çok insan oldu. Menfaat çatışmalarının dünyayı kana buladığı, ‘insanlık kalmadı’ denilen şu zamanda yaşadığım bu güzellikler hem bana hem de sürecin içerisinde bir şekilde olanlara dünyada hâlâ güzellikler adına, insanlık adına bir umut olmuştur, diye düşünüyorum.
BURSANKARA
Hayatımda en önemli yeri BursAnkara aldı. Yaşamaktan mutluluk duyduğum Bursa şehrinde yıllarımı geçirdiğim iki güzel camia için ise ALLAH’a ne kadar şükretsem azdır. İkisinin de bayrağı Yeşil-Beyaz ikisi de Bursa adını taşıyor. BURSA ÇİMENTO ve BURSASPOR
Birinde ekmeğini yedim, ailemi geçindirdim, diğerinde de şehrime sahip çıktım. Kaderin cilvesi; iki camianın da Yönetim Kurulları tarafından birbirinden habersiz bugün ziyaret edildim.
Beni yalnız bırakmayan Bursa Çimento camiasına başta Yönetim Kurulu Büyüklerim Genel Müdürüm ve her kademedeki mesai arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum. Benim için o kadar fedakarlıklar yaptılar ki; inanın kendi aileleri için de ancak bu kadar yaparlardı.
Bursaspor camiasında en başta Bursaspor yıllarımın tamamına yakınını birlikte geçirdiğim, can dostlarım Teksas Şadırvan Grubu‘na, üyesi bulunmaktan gurur duyduğum Teksas Tribününe ve tüm Bursasporlulara, Yönetimiyle, çalışan personeliyle yanımda olan en büyük aşkımız Bursaspor Kulübümüze sonsuz teşekkürler ediyorum.
ŞEHİDİN EMANETİ
Ebedi kardeşimiz Ankaragücü’ne gelince. Şehidin Emanetine, Kardeşim Abdülkerim Bayraktar’ın anısına, her zaman, herkesten çok sahip çıktıları, güzel yürekleriyle, vefalarıyla yıllardır hep yanımızda oldukları için, başta can dostum Volkan Karaman olmak üzere ilk ameliyatımdan sonra ve Bandırma deplasmanına giderken yanımda oldukları için sonsuz teşekkür ediyorum.
Allah’ın ilahi bir işareti olduğunu düşünüyorum ki, ameliyatım 16.06 tarihinde gerçekleşti. Ameliyat bildirim panelindeki saati 16.00’ı gösteriyormuş. Tahmin ediyorum, doktorum da ilk neşteri vurmak için 06 dakika beklemiştir.
Hastalığım zamanı en büyük üzüntüyü yaşayan, bana evde bir çocuk gibi iyi bakan Ablama, Yeğenlerime, Akrabalarıma, Arkadaşlarıma, hiç tanımadıkları halde dualarını esirgemeyen herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum.
Ve en büyük teşekkürü hayatıma bu kadar çok güzel insanları katan yüce Allah’a ediyorum. O’ndan dualarıyla, geçmiş olsun dilekleri ile de olsa yanımda olan herkese sonsuz merhameti, cömertliğiyle muamele etmesini ve her zorluklarında yanlarında olmasını diliyorum.
Bundan sonraki süreçte hastalığımın seyri nasıl olur bilemiyorum.
HERKESE HAKKIM HELAL
Allah’ın takdiri neyse odur. Bu yüzden hazır hayatta iken, belki sonra söyleme imkanı bulamam diye, herkese hakkımı helal ettiğimi belirtmek istiyorum. Lütfen sizler de hakkınızı helal ediniz.
Sevgi ve hoşgörü adına bir nebze bir hatıra bırakabildi isem ne mutlu bana…
Sonsuz sevgi ve saygılarımla…”
Fehmizat Bayraktar (25.06.2014)

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Eser kombine aldınmı. Niye almıyorsun. Her yere yazmışsın yine ilk olarak:)) niye kombine satışıyla ilgili başlığa yazmadın. Alda 1359 olan rakam 1360 olsun. Bursasporun desteğe ihtiyacı var. Haydi eser kombine almaya

   9
   1
   1. @Yenişehirli yorumuna yanıt olarak

    Almadığımi da nereden çıkardın !? Yine de bu konuda dikkat cekmen güzel herkese örnek olsun, toplanan paralar kulup çalışanlarına dağıtılsin nefes alsınlar…
    Başka BURSASPOR yok !?

    1
    1
 1. Seni Unutmadık Fehmi abim
  Mekanın Cennet Olsun…
  Seninle deplasman yapmak , yanında taşıdığın beste defterinden beste çalışmak sonrasında kaymaklı ekmek kadayıfı yemek sohbetler muhabbetler herşey çok güzeldi…

  18
 2. ALLAH rahmet eylesin arkadaşım cennet mekanın olsun iyi yürekli insan , çocukluk ve gençlik arkadaşım çok güzel yıllar yaşadık Küplüpınar mahallesinde . Rahmet li ŞEHİT kardeşim Abdülkerim ile mutlu ve güzel bir arkadaşlık yaşadık ,benimde hakkim varsa eğer helal olsun.

 3. Allah rahmet etsin Insallah . Mekanı cennet olsun. Çok büyük bursasporlu ,bir o kadar iyi kalpli ve merhametliydi . Rabbim gani gani rahmet etsin .

 4. Mekanın cennet olsun güzel kalpli mütavazi arkadaşım benimde varsa haklarım üzerinde kat kat helal olsun

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu