Ünitimsah Timsah Arena’da

Türkiye’deki 51 üniversitede eğitim gören Bursasporlu 450 öğrenci, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 45 bin kişi kapasiteli Timsah Arena’yı ziyaret etti. Türkiye’nin en iyi stadyumunun gelirlerini kulübe aktararak Bursaspor’a eşsiz gelir kapısı kazandırdıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bundan sonra atacakları adımlarla takımı Barcelona ve Manchester United standartlarına kavuşturacaklarını söyledi.

Hedef: Avrupa’nın en iyisi 

Başkan Altepe, Timsah Arena ziyaretinde öğrencileri yalnız bırakmadı. Üniversiteli Bursasporlular Derneği (ÜNİTİMSAH) tarafından organize edilen ziyarette; yeni stadyuma ve bundan sonra Bursaspor için atılacak adımlara değinen Başkan Altepe, dünyada en iyi futbolu Avrupa takımlarının oynadığını vurgulayarak, Barcelona ve Manchester United’de ne varsa Bursaspor’da da onun olmasını istediklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan ve bitme aşamasına gelinen 45 bin kişilik yeni stadyumun tüm gelirlerinin ocak ayı meclyis toplantısıyla Bursaspor’a bağlandığını ifade eden Başkan Altepe, bundan sonra atacakları adımlarla takımı rakipsiz kılacaklarını belirtti. En büyük hedeflerinin kulübün gelirlerinin daha da artması, ‘Avrupa’nın en güçlü takımı hangisidir?’ dendiğinde akla Bursaspor’un gelmesi olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “İstiyoruz ki değişik ülkelerde farklı milletlerin çocuklarının Bursaspor forması taşısınlar. Nasıl şimdi Messi formaları varsa, Bursasporlu futbolcuların formalarının olması” dedi.

Başkan Altepe’ye teşekkür 

ÜNİTİMSAH Başkanı Cenk Tunçbilek ise, sömestr tatilini fırsat bilerek böyle bir organizasyon düzenlediklerini ve 450 öğrenciyle Timsah Arena’ya çıkarma yaptıklarını vurguladı. Kendisinin de stadyuma ilk kez geldiğini ve mimariden oldukça etkilendiğini belirten Tunçbilek, “İstanbul’da girdiğimiz stadyumları gözümüzde büyütüyorduk. Bu stadyuma girdikten sonra, Türkiye’nin 1 numaralı sahasının Bursaspor’da olduğun gördük. İnşallah burada 17’de 17 yaparız. Başkan Altepe’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Cumhuriyet Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünde öğrenim gören Serdar Ergün de, timsah temalı dış cephesiyle büyüleyen stadyumda birbirinden başarılı sonuçlar alınacağına inandığını söyledi. Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencisi Mekki Akdoğan da, etkileyici bulduğu stadyumun bir an önce maçlara açılmasını diledi.

Ziyaret sonunda Başkan Altepe’ye, ÜNİTİMSAH Başkanı Cenk Tunçbilek tarafından öğrenciler adına İstanbul atkısı, ajanda ve kupa hediye edildi.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu