Umut Meraş’ın satılmasına ben engel oldum!

Yeşil-beyazlı kulüpte olağanüstü genel kurulun ardından başkanlığa seçilen Mesut Mestan açıklamalarda bulundu.

Kolay olan bir kongre sürecinin zora sokulduğunu ifade ederek, “Kürsüde de konuştuğum gibi bizim bir anayasamız var, anayasa kuralları içinde bizler de aday olduk. Bizim sadece 3 tane arkadaşımız listeden karşılıklı görüşmeler sonucunda feragat ettiler. Onlar da bundan önceki Bursaspor yönetimlerinde önemli görevler almışlardı. Çok çalışkan oldukları için bizde Bursaspor olarak faydalanmak istedik ama gelinen noktada tepkiler çok oldu. Bizde arkadaşlarla oturduk, görüştük. Onlar fedakarlık yaptılar. Aslında hepimiz üzüldük ama gelinen noktada algıyı farklı yaptılar. Bizde mecburen arkadaşlarımızı çıkarttık. Tüzüğün verdiği emir ben hariç 32 kişi değiştirebilir. Tüzükte başka bir hüküm yok. Yamalı bohçadır gibi bizim yönetim kurulu arkadaşlarımız rencide etmesi ve küçük düşürülmesi hiç uygun değildir. Kaldı ki bu tüzüğü kendisi yaptı. Tüzük kurulunda kendisi de vardı. O zaman doğru düzgün tüzük yapsın ki Bursaspor kongre üyelerinin aklıyla oynamaya kalkmasın. Camia bir gün onu boğar nasıl boğduğunu da anlayamaz” şeklinde konuştu.

“Beraber olmazsak takımı çıkartma şansımız yok”

Artık birlik ve beraberliğe ihtiyaçlarının olduğunu anlatan Mestan, şöyle konuştu:
“Beraber olmazsak takımı çıkartma şansımız yok. Herkes bir tarafa çekerse, herkes gözünün üstünde kaşın var derse, herkes hesabını kitabını bırakmak zorundadır. Kimsenin Bursaspor üzerinde hesabı olamaz. Bursaspor‘u ben kimseye peşkeş çekmem. Hiç kimsenin adamı olmadım olmam da. Benim dik başlılığımı herkes biliyor. Ben geçmiş kongrelerde hep dik başlılığımdan kaybetmişimdir. Ben tuttuğumu kopartırım, başarılı olmak için de elimden geleni yaparım.”

“Kimse kimseyi kandırmasın futbolcu satılmaktan vazgeçilmedi”

Bu hafta içerisinde günde 2 kez İstanbul’a gittiğini dile getiren Mestan, “Bunu hiçbiriniz bilmiyorsunuz. Futbolcu satışlarını engellemek için gittim. Ben yaptığım işin reklamını yapmam. Netice itibariyle biz o futbolcuyu satmadık, ben ona bakarım. O futbolcuyu da sattırmadık. Satmaktan filan vazgeçilmedi. Kimse kusura bakmasın. Kimse kimseyi de kandırmasın. Bugün ben de yönetimi ibra etmedim zaten. Çok makul şeyler yapsaydı vicdanen ibra ederdim. Ama gelinen noktada çok masumane yaptığı işler yok. Hatta şunu söylüyorum satılacak futbolcunun bile kararını almış. Nasıl alırsın ki sen? Bursaspor tarihinde böyle bir karar yok. Ben kendi alacağımı bile Bursaspor‘dan 16 senede aldım. Onun için hepimizin fedakarlık yapması lazım. Kendi parası tabi ki alacaktır, bırakır. O onun tasarrufundadır. Hiç kimsenin alın terine hiç kimse karışamaz. Ama çeyrek depo benzin var, o benzini boşaltmaya kalkıyor. Bizim araba nasıl gidecek. Bursaspor kendine nasıl gelecek. Hiçbir gelirimiz yok. Kombineler temlikli, stadyum hasılatı temlikli, reklamlar temlikli, bir de sen şimdi bütün gayrimenkulleri temlik koyuyorsun, federasyon gelirleri temlikli nasıl olacak? Bu kulüp nasıl yaşayacak? Benden sonra batsın diyeceksin, sonra en büyük Bursasporlu benim para verdim. Para verdin güzel de 150 milyon da zarara uğrattın onu söyle. 2. Lige düşürdün, Yeşil Bursa düştü, oradan da kaybımız var” açıklamasını yaptı.

“Mehmet Altıparmak ile sözleşmiştim”

Teknik direktör adayları ile söz kestiğini de hatırlatan Başkan Mestan, “Yeni teknik direktörle ilgili görüştüklerimiz var. Onda da sona doğru geldik. Çünkü bizim yetkimiz yoktu. Karşınızda oturduğunuz teknik direktörle de bir şey konuşamıyorsunuz. Beklettiğimiz futbolcular var, teknik direktörler var. Hatta bir tanesini kaçırdık. Ben Mehmet Altıparmakla sözleşmiştim, anlaşmıştık. Ama Akhisar biraz daha bastırdı ki orayı tercih etti ya da camianın karışıklığından korktu, kendini hazır hissetmedi. Aslında onunla anlaşmıştım” diye konuştu.

“Transfer tahtasını birlikte çözeceğiz”

Transferlerle ilgili sorulan soruya ise Mestan, “Transfer tahtası ile ilgili bu hafta Frey’in ödemesi var. Hafta sonuna kadar 3-4 futbolcunun daha ödemeleri var. Onları yapacağız. Kademe kademe yapmak zorundayız. 20-25 tane rakam var. Görüştüklerim var, muvaffak edecek olanlar var olmayanlar var. Onları birlikte çözeceğiz. Çok zor bir süreç bekliyor. Ben hayatımda böyle zor bir süreç görmedim. Bursaspor’un herkesin desteğine ihtiyacı var” açıklamasında bulundu.
Başkanlığa adaylığı konusunda en başta ailesinin karşı çıktığını vurgulayan Mestan, şöyle devam etti:
“Benim kararlı olduğumu görünce onlarda kaderine razı oldular. Benim amacım hiçbir zaman başkan olmak değil hizmet etmekti. Girdiğim yönetimlerin bazılarında hizmet etme fırsatı buldum, bazılarında bulamadım. Davul tokmak olayıdır bu. Davul da tokmak da bende olsun isterim.”

“Emre Belezoğlu Fenerbahçe’den ayrıldığında kendisiyle anlaşmıştım”

Fenerbahçe’den ayrıldığında Emre Belezoğlu ile anlaştığını söyleyen Mestan, “Farklı kafalar istemediler. Mesela onu alamadım. Nokta transferler yapmak istiyorsun insanlar aldırmıyor. Şampiyon olduğumuz dönemde Wilfred Bony ile anlaşmıştım 500 bin Euro için aldırmadılar. Ben kendim başkan olsam 1 milyon Euro daha verir alırdım. Rakamları çekmiştim alta kadar tependeki sana alamazsın diyor alamıyorsun” açıklamasını yaptı.

“Taşın altına girdik ama daha nefes alamıyoruz”

Şu an tek hedeflerinin Süper Lig’e çıkmak olduğunu dile getiren Mestan, “Süper Lige çıkmazsanız normal bir hedef koyamazsınız. Taşın altına girdik ama nefes alamıyoruz daha. Hep birlikte çıkacağız. Camianın büyüklüğünü herkese göstereceğiz. Ben onun farkındayım ve biliyorum. İnsanların ajitasyon yaptıklarını bakma bazı insanlar da kaostan besleniyor. Biz birlik olalım. Herkes hesaplarını bıraksın. Biz varsak hepimiz varsa Bursaspor var” diye konuştu.

29 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Hemen kampanya başlatılmalı iyi kötü bir başkanımız var
  bundan sonra bu yükü tek başına başkana bırakamayız.

  157
  6
  1. @MESUT 16 yorumuna yanıt olarak

   Ne başkanı be palavracinin önde gideni Emre belezoglu ile anlaşmış mis. Sen emrenin yanına ancak randevu alarak resim çektirmek için gidersin.

   3
   1
  2. @MESUT 16 yorumuna yanıt olarak

   Bu adamın parası yok ama futbolcudan anlıyor. Takıma çöpleri doldurmayacaktır. Stadyum ismini, loca ve kombineleri pazarlayacak birine ihtiyacı var sadece. Pazarlama iyi olursa, hiç bir başkanın cebinden kulübe para vermesine gerek yok. Yeni başkan herkese hayırlı olsun.

   78
   2
   1. @Abowww yorumuna yanıt olarak

    Takım isminin satışına da bu sene çok ihtiyacımız var.İstikbal Mobilya Kayserispor,Evkur Malatyaspor ,Yukatel Denizlispor gibi

    11
    35
    1. @TİMSAH1964 yorumuna yanıt olarak

     Bende karşıyım abi.Bu kulübün ismine rengine ve armasina dokunulmasin.Bunlar degistirilemez bunlar bizi biz yapan olmazsa olmaz değerler.

     12
     1
     1. @Nayır yorumuna yanıt olarak

      Bizim zaten burnumuz kaf dağından inmediği için burdayız, ulan meteliğe kurşun atıyoruz halen trip, hem kel hem kibar.

      11
      3
 2. Başkan bizi şaşırt lütfen, bırak geçmişi geleceğe dair içimize su serp, seçim öncesi isimler vardı ortalıkta gezen hepimizi sana inandıran, patlat bomba gibi transfer haberlerini, yap kombineyi kale arkası 500 maraton 1000 bizlerde taraftar olarak yanında olalım…

  57
  7
   1. @BursalıYasuo yorumuna yanıt olarak

    bu sene sadece 3 büyütülmüş maçına gelecek çekirdekçiler olmayacağına göre veren verir veremeyen gelebildiği kadar maça gelir. sigarayı biraz az içip kombine alır herkes istese…

    16
    1
 3. Çok büyük risk alarak küme düşen ve yarım milyar lira borcu olan bir kulübün başına geçme cesareti gösteren ve bu İlk demecinde akıl,izan ve bütünleştiriciik sezilen bu genç adamın daha icraatları görülmeden aleyhine dönemlere ve buna göz yumacak ÖZDE Burssporlulara da yazıklar olsun Böyle olursa bu camia çok daha günleri hak ediyor demektir.

  48
  4
 4. Siyaset aday çıkarmadı.Belkide onların planı,6 ay daha kulübü Ali Ay,ın yönetmesi üzerine idi.Timur Noyan ve Hüseyin Akdemir bu göreve cesaret edemedi,risk alamadılar.Levent Kızıl zaten Bursaspor,dan hergeçen gün dahada uzaklaşıyor.niyetine bile girmiyor.Hayri Yazıcı haklı olarak,zamanında seçmediniz,şimdi bende yokum diyor.yani kulübün geleceğini Ali Ay,a bırakmamak için kendisini taşın altına ,koca şehirde birtek Mesut Mestan sokuyor. Bu adam 4 defa seçim kaybetmesine rağmen,Bursaspor sevgisi yüzünden küsmemiş.şu şartlarda kulübü sahiplenmesi alkışı ve desteği hakediyor.Mestan Ali Ay gibi değil,Futbolu iyi biliyor.transferden futbolcudan anlıyor.Ben Bursasporiluyum diyen herkes,Mesut Mestan ve yönetimine destek olmalı.

  48
  2
 5. Artık farklı kafa yok sayın Mestan , farklı kafa dediklerin çorbacılar, kimse o futbolcuyu aldınız diye size sitem edecek durumda değil , ha hala ederlerse küme düştüğümüzü hatırlatırım

  41
  4
  1. @Asa yorumuna yanıt olarak

   başkan şimdi bembeyaz bir sayfan var. onun üzerine yazmak ya da karalamak, yırttırıp atmak senin elinde.arkandayız.

   34
   3
 6. Gözyaşının görevi ardından gelecek gülümseme için temizlik yapmakmış. İnşallah temizlik bitmiş sıra gülümsemeye gelmiştir.

  30
  3
 7. Ulan şu Ali ay koca üç sene içinde ne Bock yaptı açaba, Bursamızı batağa sokmaktan başka bişi yok ortadan, sinir içinde bıraktı beni şu karaktersiz şahız.
  İnşallah da beterini yaşar kendisini.

  17
  4
 8. Tamam demeç dönemi geride kaldı.
  Zor , zor deyip durma .
  Sadece icraat yap.
  İyi konuşan ve reklamcı birini bulup acilen yeşilbeyaza destek adı altında çağrılar kampanyalar düzenle.
  Ama bize ağlama.
  Eğer böle yapacaksan gelmeseydin derler adama.

  7
  25
 9. Sevgili renktaş bu adama destek vermeliyiz çünkü en başka konuşması oturaklı ve yerinde kem küm etmiyor para yok diye ağlamıyor . Bundan sonraki süreçte en önemli olan transfer tahtası açabilecek düzeyde borçları kapatmak sonrasında ise yerle bir olan 5. Büyük şampiyon takım imajımızı tekrardan geri kazanmak. Ben bu yönetime güveniyorum inşallah en yakın zamanda hak ettiğimiz konuma geri geleceğiz. Taraftar olarak bizim yönetime güvenip destek olmamız gerekir .

  4
  3
 10. Sevgili Bursasporlular,bu güne kadar ne yanlış ne eksik yapıldı bunlar paneller ve oturumlar ile konuşulup ,tartışılmalı bu ayrı bir konu ve bundan sonra gelecek için ne yapılmalı ne yapılmamamlı bunlar da konuşulmalı ,şu an nasıl olmalı ya gelince
  1-Sn MM geçmişde olumlu yanlarından çok olumsuz yanlarından dolayı ve ortaya çıkış şeklinide uygun olmasa şu an başkan seçilmiştir severiz sevmeyiz o da ayrı lakin şu an şehrin tüm birilerinin birlikte olmalı (yok onu şu istedi ,ben şunu istemiştim ,ben a partiliyim ben b partiliyim öyle olmaz böyle olmalı yok şu şunu yapmasın ) gibi ayrıştırıcı söylemlere girmeden
  2-Ben taraftarım kombine mi alırım ,seozn formamı alırım maçlarda küfürsüz canı yürekten takımı desteklerim kampanya,yardım istenir ise gücüm nisbetinde destek olurum deplasmana kulübüme yük olmayacak şekilde giderim yöneticiden ve kulüpten otobüs istemem
  3,Şehrimin siyasi ve iş dünyasında ki sayınları ,saygı değer insanları bakın sen şu sun ben buyum un içine girmeden samimi katkı koyun yoksa ben şahsen bir dahi seçime ne aprtisne ne b partisne bu şehirden hiç bir siyasete oy vermeyeceğim
  Bu şehrin birleştirici yapı taşı Bursaspor hani biz Milliyetçi milli duyguları güçlü bir ülkeyiz ,şehriz dedeğil mi bence koca bir aldatmaca neden peki yaşadığın şehrine sahip çıkmıyorsun yqaşadığın şehrinin takımını tutmuyorsun adam x takımlı bir sezon da canlı 1 kez bile izlemiyor Tv den taraftar ama gidiyor kampanyasına SMS atıyor ,forma alıyor sonra ben milliyetçiyim bakın bir Alman dedi ki bana siz Türkler hep kendizi kandırıyorsunuz siz milliyetçi bizim yarımız kadar olamazsınız bakın dormutda her kes dormunt maçına gider Hambur da Köln lü ,bayern li taraftar bulamazsınız dedi

  1
  2
 11. Bence fener gibi televizyondan dilencilik yapalım iyo para kaldırabiliriz bursasporlu olan bircok ünlü var örneğin fettah can

  1
  6
 12. yönetim kurulu ve başkan ,Ticaret odası başkanı,beraber Tüm sanayi bölgelerini dolaşarak net gelir toplayabilirler.şehrin önemli yerlerine yardım kumbaraları konularak önemli paralar toplanabilinir.bundan sonra ne tahta ne çıta kalır.bursa yerel basını ve ulusal basından bir kanal ile anlaşarak önemli katkılar sağlanır.

  1
  1
 13. Hepimiz yardımedelim destek olalım, bağışta bulunalım stadın isim hakkı için… kampanya başlatalım stadımızın ismi şampiyon olduğumuz sene olduğu gibi Atatürk Stadı olsun…

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu